24.9.2021

Dorostenci v derby narazili, v Hradci vysoko prohráli

Po těsné výhře nad pražskou Kobrou pardubickým dorostencům nevyšel zápas v Hradci Králové. Na ledě rivala Dynamo nevstoupilo do utkání dobře a náskok 2:0 po první třetině nedotáhlo. Naopak Hradečtí přidali další branky a stanovili konečný stav na 8:3.

Extraliga dorostu, 5. kolo, čtvrtek 23.9.2021, Hradec Králové, ČPP ARÉNA

Mountfield HK

8:3
2:0, 4:1, 2:2
Branky a nahrávky: 02:12 Hora (Vencl, Král), 16:27 Trejbal (Jón), 21:22 Burda (Klíma, Bezpalec), 30:48 Král (Vencl, Samek), 37:30 Hora (Mach, Vencl), 39:10 Šimek (Kasal), 42:38 Král (Samek, Hora), 57:24 Hora (Vencl, Král) – 30:21 Pražan (Šmerda, Kučera), 44:52 Pražan (Fiala, Dostál), 55:32 Fiala. Rozhodčí: Labuta – Hájková, Všetečka. Diváci: 50. Vyloučení: 3:4. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:3, 8:3.
Mountfield HK:
Dynamo Pardubice: Matěcha – Šmerda, Holec, Sopoušek, Dvořák, Oliva, Maštalíř, Kaštánek – Pražan, Fiala, Kučera, Dostál, Hiemer, Jedlička, Lejdar, Vrba, Pilař, Svoboda.

Rychlý nástup ze strany soupeře znamenal první gól už ve třetí minutě. Dlouho Pardubičtí soupeři stačili, v 17. minutě se však podruhé trefili domácí. Skulinku mezi tyčí našel Jan Trejbal, který před koncem třetiny navýšil na 2:0.

Vstup do druhé dvacetiminutovky byl totožný. Burdova rána z levého kruhu se štěstím prošla za brankovou čáru - 3:0. V polovině souboje sice Pardubice nevyužily přesilovou hru, ale přesto po návratu vyloučeného Mráze snížily. Z pravého kruhu se trefil ke vzdálenější tyči Tadeáš Pražan.

Lvi ale dlouho nezůstali u dvoubrankového rozdílu. Ihned po 27 vteřinách se do samostatného úniku dostal Lukáš Král, který počtvrté překonal Matěchu. V závěru prostřední části pak domácí přidali další dva góly a do třetí periody si vypracovali náskok pěti branek.

I závěrečná část začala přesnou trefou Mountfieldu, po pohledné akci přidal sedmou trefu Lukáš Král. Mladíci Dynama následně přidali a povedlo se jim vsítit dva góly. Dvě a půl minuty před koncem Tomáš Hora završil svůj hattrick a určil na konečných 8:3 pro Mountfield.