18.11.2023

Dorost si připsal třetí výhru v řadě. Tuláček vychytal nulu

Dorostenci Dynama šli doma proti Jihlavě jako první do vedení zásluhou Tomáše Rolinka, ve druhé a třetí třetině se prosadil Václav Joska. Jihlava i přes šance žádný gól nevstřelila a tak Pardubice i díky Tuláčkovi, který vychytal čisté konto, vyhrály 3:0.

Extraliga dorostu, 19., sobota 18.11.2023, Pardubice, enteria arena

Dukla Jihlava

3:0
1:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 07:11 Rolinek (Lempach; 5/5), 35:37 Joska (Tvrdik; 5/5), 48:10 Joska (Rolinek, Tvrdik; 5/5). Rozhodčí: Jančí – Zídek, Hnilička. Diváci: 60. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 3:0.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Ruml, Novosad, Jansa, Řehořek, Jaroš, Křečan – Tvrdík, Šimonek, Mikeska, Joska, Lempach, Korec, Rolinek, Novák, Tvrdik.
Dukla Jihlava: Štěbeták – Zmrhal, Holas, Tomica, Podroužek, Slavíček, Pešl – Koníř, Adamec, Katolický, Kytka, Hospodka, Kouba, Lukáš, Grabowski, Nejedlý, Chvátal, Ratushniak.

I přes velký tlak Jihlavy na začátku první třetiny šly v sedmé minutě do vedení Pardubice, kdy po pěkné přihrávce od Lempacha se prosadil Tomáš Rolinek - 1:0. Poté šli domácí do oslabení a Dukla měla tak možnost zahrát si přesilovou hru, při níž se do dobré šance dostal Katolický, ale Tuláček střelu vyrazil. Před zazvoněním první sirény měl šanci ještě pardubický Lempach, který vystřelil z mezikruží, ale jeho pokus minul jihlavskou branku.

Hned na začátku druhé třetiny se ve velké šanci ocitla pardubická dvojice Jansa - Tvrdík, kdy první jmenovaný nahrával druhému, ten ale Štěbetáka nepřekonal. Poté při početní výhodě mohl skórovat Mikeska, ale puk na poslední chvíli jihlavský brankář zachytil. Ve 35. minutě šlo Dynamo do dvoubrankového vedení, kdy se do horního rohu branky trefil Václav Joska - 2:0.

Na úvodu třetí třetiny se dostal do dobré pozice hostující Koníř, který ihned vypálil, ale Tuláček jeho pokus zneškodnil. Ve 48. minutě Pardubice přidaly třetí branku, kdy se podruhé v zápase trefil Václav Joska. Do konce třetiny se už nic vážného nestalo a Dynamo tak vyhrálo s čistým kontem 3:0.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice): „Dnes jsme především rádi, že jsme odehráli zápas na nulu vzadu. Tuláček podává celou sezónu dobré výkony a nula mu chyběla, takže jsme rádi, že jsme celých šedesát minut odehráli a pomohli mu k tomu. Po výborné druhé třetině, kde jsme měli sedmnáct střel, jsme vedli 2:0 a řekl bych, že jsme si celý zápas hlídali to, že jdeme za třemi body. Jsme rádi, že jsme ve třetí třetině nepustili soupeře do žádné větší šance, aby skóroval.“