20.1.2024

B tým získal doma bod proti Prostějovu

Dynamo B sehrálo druhé domácí utkání v řadě a znovu bodovalo. O vyrovnání na 1:1 se postaral v polovině zápasu obránce Ondřej Chabada a za tohoto stavu dospěl duel až do samostatných nájezdů, v nichž byl úspěšnější Prostějov.

Chance liga, 40. kolo, sobota 20.1.2024, Chrudim, Zimní stadion

Prostějov

1:2
0:1, 1:0, 0:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 34:36 Chabada (Herčík, Voženílek; 5/5) – 10:23 Drtil (Pohl; 5/5), rozh. náj. Doležal. Rozhodčí: Petružálek, Hucl – Maštalíř, Zídek. Diváci: 318. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 34:40 (17:13, 8:17, 6:9). Zblokované střely: 22:16. Vhazování: 42:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Hrádek, Bučko, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Chabada – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Pochobradský, Mikyska, Žálčík – Rouha, Rákos, Herčík – Pavlata, Fiala, Kalužík.
Prostějov: Pavelka – Hanousek, Poledna, Pohl, Drtil, Forman, Kubeš, Krejčí – Doležal, Hašek, Illéš – Jiránek, Jáchym, Veselý – Fronk, Vlach, Ostřížek – Burian, Venkrbec, Maruna.

Pardubickému B týmu se vrátil po zranění důležitý článek sestavy, a to Daniel Rákos. Východočeši měli hned na začátku k dispozici početní výhodu, kterou však nedokázali využít. Velkou šanci k otevření skóre si vypracovala v 8. minutě čtvrtá útočná formace, při samostatném úniku na gólmana Pavlata místo střely ještě přihrál Fialovi, ten však na brankáře Pavelka nevyzrál. A tak se jako první v 11. minutě prosadili hosté, Doležal zavezl kotouč do útočné třetiny po levé straně a přihrál na osu hřiště Tomáši Drtilovi, který zamířil zápěstím přesně do levého horního rohu branky – 0:1. Východočeši byli v první části střelecky aktivnější, ale ani přes druhou přesilovku se neprosadili.

Ve 27. minutě musel hasit velkou hostující šanci brankář Vomáčka, jenž zlikvidoval střelecký projektil Doležala z pravého kruhu. V polovině duelu mohl srovnat Nedbal, dostal dost prostoru na střelu, Pavelka však nepropálil. To se povedlo až ve 35. minutě Ondřeji Chabadovi, který si po střele Herčíka dojel pro puk až do hlouby útočného pásma a prakticky z nulového úhlu poslal kotouč do sítě – 1:1.

V úvodu třetího dějství mohl otočit vývoj duelu ve prospěch Dynama Žalčík, dostal přihrávku na levou stranu a mohl zakončovat do odkryté části branky, ale nezakončil ideálně. Ve třetí dvacetiminutovce byli mírněji aktivnější hosté, na dobře chytajícího Vomáčku ale nevyzráli, stejně tak Pardubice nemohly najít recept na druhé překonání brankáře Pavelky. A tak duel skončil po základní hrací době za nerozhodného stavu spíše fotbalovým výsledkem.

Dvě minuty před koncem prodloužení dostaly Pardubice dobrou příležitost rozseknout duel ve svůj prospěch a získat druhý bod. Při přesilovce čtyři na tři si vypracovali několik střeleckých příležitostí, gólman Pavelka ale podržel svůj tým a Prostějov se ubránil. V samostatných nájezdech se prosadili pouze Jestřábi díky Doležalovi s Haškem, získali tak druhý bonusový bod.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „Zápas hodnotím pozitivně, bod se soupeřem jako je Prostějov je hodně cenný, protože je to kvalitní mužstvo. Na druhou stranu si myslím, že jsme první a druhou třetinu měli více ze hry, byli jsme aktivnější. Bohužel zejména první třetina pro nás dopadla špatně, soupeř se z ojedinělé šance dostal do vedení a my ty své neproměnili. Ve třetí třetině za vyrovnaného stavu byl trošičku lepší soupeř, malinko jsme se báli o výsledek a body, které potřebujeme. Nakonec si myslím, že bod byl nakonec spravedlivý. Škoda, že jsme v prodloužení neproměnili přesilovku, protože si myslím, že by asi bylo fér, kdyby se druhý bod přiklonil na naši stranu. Ale bohužel zápas došel do nájezdů, kde už je to loterie a druhý bod si odváží soupeř. Ale pro nás důležitý bod a budeme se chystat na další utkání. Takhle když budeme hrát v tomto stylu a směru, tak věřím, že budeme získávat body pravidelně.“