7.9.2023

Pardubičtí dorostenci berou na úvod nové sezóny plný počet bodů! Hattrickem proti Jihlavě se blýskl Krčál

Pardubičtí dorostenci sehráli na úvod nové sezóny extraligy dorostu souboj s Duklou Jihlava. Do první třetiny zápasu vstoupila lépe Jihlava, která i přes množství šancí vsítila pouze jednu branku. V druhé dvacetiminutovce se roztrhl gólový pytel, Dynamo vsítilo hned pět branek. Závěrečnou třetinu si již dorostenci Dynama pohlídali, a tak si na úvod sezóny připisují první výhru.

Extraliga dorostu, 1., čtvrtek 7.9.2023, Pardubice, enteria arena

Dukla Jihlava

6:2
0:1, 5:1, 1:0
Branky a nahrávky: 24:50 Macek (4/4), 28:13 Krčál (Macek; 5/5), 30:27 Rolinek (Macek, Krčál; 5/5), 32:12 Krčál (Macek; 5/5), 34:57 Krčál (Ruml, Macek; 5/5), 49:21 Tvrdík (Lempach, Křečan; 5/4) – 13:05 Katolický (Kytka; 5/5), 39:17 Koníř (Kytka; 4/5). Rozhodčí: Vepřovský – Kolář, Jiruška. Diváci: 84. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 50:30. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Jaroš, Křečan, Řehořek, Šurc, Jansa, Vápeník, Ruml – Tvrdík, Macek, Rolinek, Korec, Lempach, Krčál, Drábek, Joska, Úlehla, Mikeska.
Dukla Jihlava: Štěbeták – Podroužek, Verbeshchuk, Slavíček, Tomica, Holas, Zmrhal, Tramba – Adamec, Chvátal, Nejedlý, Koníř, Grabowski, Lukáš, Hospodka, Kytka, Katolický, Fink.

Do zápasu vstoupila lépe jihlavská Dukla, která se již v šesté minutě mohla dostat do vedení poté, co se Zmrhal dostal do útočného pásma a dobře adresoval přihrávku na najíždějícího si Kytku, který se snažil umístit kotouč mezi betony Tuláčka, ale neúspěšně. Úvodní branka zápasu přišla až ve čtrnácté minutě zápasu, kdy Kytka rozjel rychlý protiútok a na poslední chvíli našel volného Šimona Katolického, jenž propálil pardubického gólmana a poslal Jihlavu do vedení – 0:1. Srovnání mohlo přijít v osmnácté minutě potom, co Lempach dostal přihrávku na modrou čáru a v situaci jeden na jednoho vypálil na branku hostů. Bohužel pro Pardubice jeho střela mířila do středu branky.

Druhá třetina vypadala v podání Dynama úplně odlišně. Již ve pětadvacáté minutě snížil Vít Macek, který využil zaváhání jednoho z bránících hráčů a srovnal stav utkání – 1:1. O necelé čtyři minuty později se Dynamo dostalo poprvé v zápase do vedení poté, co se Macek skvěle dostal až do útočného pásma a přihrávkou před branku našel Davida Krčála, jenž střelou nad beton rozvlnil jihlavskou síť – 2:1. S gólovou kanonádou pardubičtí dorostenci pokračovali v jednatřicáté minutě, kdy skvělou kombinaci završila Mackova přihrávka na Tomáše Rolinka, který střelou nad levý beton navýšil vedení Dynama – 3:1.

O dvě minuty později přišlo navýšení již na rozdíl tří branek. Po souboji v rohu hřiště se ke kotouči dostal Macek, jehož následnou přihrávku před branku si našel v chumlu hráčů David Krčál a poslal puk za záda jihlavského gólmana – 4:1. V pětatřicáté minutě Dynamo vsítilo pátou branku v prostřední části zápasu zásluhou Davida Krčála, který završil tlak Pardubic v útočné třetině gólem do odkryté branky a zaznamenal tak hattrick – 5:1. V poslední minutě ještě přišlo snížení poté, co se do bleskového útoku pustil Kytka, jenž poslal puk na najíždějícího si Dominika Koníře, který střelou nad beton snížil na rozdíl tří branek – 5:2.

Závěrečnou dvacetiminutovku mohl rychle rozjet Lempach, který díky napadání v útočném pásmu sebral kotouč bránícímu hráči a ihned hledal mezeru mezi betony Štěbetáka. V polovině třetiny se zúročil dlouhotrvající tlak Dynama potom, co Lempach našel volného Václava Tvrdíka, jehož střela do odkryté branky udělala závěrečnou tečku za utkáním. Pardubičtí dorostenci si tak na úvod nové sezóny díky dobrému výkonu hlavně v závěrečných dvou třetinách připisují plný počet bodů a již v sobotu se utkají s Kometou Brno.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice) - „V prvním zápase sezóny jsme chtěli předvést stejné výkony jako jsme předváděli v přípravě, jelikož se nám příprava povedla. Naopak první třetina byla dneska z naší strany hodně špatná. Měli jsme důrazný proslov o první přestávce a od druhé třetiny všechny tří formace fungovali naprosto skvěle až na nějaké drobnosti, které tam samozřejmě budou vždycky jsme podali výborný výkon.“

Jakub Venc (HC Dukla Jihlava) - „Docela se nám povedla úvodní třetina a myslím si, že domácí byli nervózní, jelikož to bylo první utkání, takže jsme se toho snažili využít, ale nechápu, co se nám stalo v druhé třetině. Nebyli jsme koncentrovaní a v druhé třetině nám to tam napadalo po našich jednoduchých chybách, a potom už byl na ledě pouze jeden tým. Trošku jsem se modlil, aby ta třetina skončila dřív za jiného skóre, ale bohužel. Soupeř si to poté pohlídal, jelikož má svoji kvalitu, takže nás to mrzí že jsme z toho nevytěžili víc.“