16.9.2023

Pardubičtí dorostenci neprodloužili svou neporazitelnost. Padli na půdě Třince

Ve čtvrtém kole dorostenecké extraligy vycestoval pardubický dorost na půdu Třince. První třetinu zahájili lépe domácí, kteří se dostali do vedení, avšak Dynamu se ještě v závěru třetiny podařilo srovnat. V druhé dvacetiminutovce se Oceláři dostali opět do vedení, které ještě v závěru třetí třetiny navýšili na konečných 3:1.

Extraliga dorostu, 4., sobota 16.9.2023, Třinec, WERK ARENA

Oceláři Třinec

3:1
1:1, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 08:19 Rybnikár (3/5), 34:33 Weiss (Řípa, Mrtka; 5/5), 56:14 Švančara (Mrtka; 4/5) – 18:41 Drábek (Jansa; 5/5). Rozhodčí: Pavel – Návrat, Molin. Diváci: 78. Vyloučení: 7:10. Bez využití. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 29:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Oceláři Třinec: Čelko – Mrtka, Trnka, Kaleta, Barteczek, Marek – Řehák, Řípa, Weiss, Rybnikár, Morcinek, Švančara, Blahuta, Karas, Makula, Hladoník, Spaskin, Vrůbel.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Jaroš, Křečan, Řehořek, Šurc, Jansa, Vápeník, Ruml – Macek, Rolinek, Lempach, Jindřichovský, Drábek, Joska, Úlehla, Kovář, Vítek, Teml.

První velká šance zápasu přišla ve čtvrté minutě, kdy se rozhodl z pravé strany vypálit Švančara, ale jeho rána jen těsně minula branku Veřmiřovského. Následně v deváté minutě přišla velká hrubka Dynama, které si při hře pět na tři nechalo ujet Michala Rybníkára, jenž střelou pod lapačku otevřel gólové skóre zápasu - 1:0. V závěru třetiny se pardubický celek dokázal zvednout a srovnat stav poté, co do palebné pozice vyslal Jansa Dominika Drábka, který dělovou ránou propálil domácího gólmana – 1:1.

Pozvolný start prostřední části zápasu mohl odšpuntovat v osmadvacáté minutě Rolinek, jenž se ocitl úplně sám před Čelkem, avšak na poslední chvíli mu kotouč sklouzl z hokejky. Tlak Dynama pokračoval a o necelé dvě minuty později mohl poslat Dynamo do vedení Křečan. Ten dokázal nahodit kotouč na branku Třince tak šikovně, že se puk málem odrazil do branky Ocelářů.

Po tlaku v útočné třetině Dynama udeřili domácí, kteří se v pětatřicáté minutě dostali opět do vedení zásluhou Matěje Weisse. Řípa se skvěle protáhl do útočného pásma, kde předložil puk Matějovi Weissovi, jenž precizní střelou poslal Oceláře zpět do vedení – 2:1. V závěru třetiny mohlo přijít ještě navýšení poté, co se do samostatného úniku probojoval Švančara, který zkusil dvakrát najít skulinku mezi betony Veřmiřovského, ale marně.

Závěr zápasu mohlo opět otevřít Dynamo. Ostrou střelu zápěstím, kterou vyslal Lempach třinecký gólman jen stěží vytěsnil mimo nebezpečí branky. Domácí si zbytek utkání velice dobře hlídali a nepouštěli Dynamo do vyložených šancí. V závěru přišla ještě tečka za utkáním potom, co se Třinci podařilo podruhé v zápase vsítit branku v oslabení. Podobně jako u prvního gólu Třince se Robin Švančara dostal po přihrávce Mrtka do samostatného úniku a gólem na 3:1 ukončil třinecký kapitán třízápasovou neporazitelnost Dynama.