Extraliga dorostu, 15. kolo, pátek 23.2.2024, Třinec, WERK ARENA

Oceláři Třinec

3:2
1:1, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 03:38 Byrtus (Weiss, Hladoník; 5/4), 34:31 Niemczyk (Hrček; 5/5), 35:52 Hrček (Blahuta; 5/5) – 10:14 Úlehla (Mikeska, Jaroš; 5/5), 23:28 Ruml (Rolinek, Macek; 5/5). Rozhodčí: Mikler – Lainka, Špiroch. Diváci: 58. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Oceláři Třinec: Čelko – Marek, Kaleta, Niemczyk, Byrtus, Trnka – Spaskin, Řehák, Hladoník, Makula, Blahuta, Morcinek, Hrček, Richter, Weiss, Řípa.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Ruml, Vápeník, Novosad, Jansa, Řivnáč, Jaroš, Křečan – Macek, Tvrdik, Drábek, Mikeska, Úlehla, Joska, Lempach, Korec, Rolinek, Novák.

Domácí Oceláři se dostali do vedení už ve 4. minutě poté, co Dynamo špatně prostřídalo. Zpoza brány nahrál Weiss přesně na Dominicka Byrtuse, který propálil k tyči brankáře – 0:1. Ještě v první části ale Dynamo trochu se štěstím stav utkání vyrovnalo. Nahození Erika Úlehly z úhlu se odrazilo od obránce do vlastní brány a Čelko nestačil zareagovat – 1:1.

Hned začátek druhé třetiny byl poměrně divoký. Nejprve byl před Tuláčkem osamocený Matěj Weiss, který ho překonat nedokázal a za další minutu Pardubice otočily, když si v přečíslení Rolinek počkal na Ondřeje Rumla, poslal mu kotouč a pardubický bek měl snadnou pozici na zakončení – 1:2. Série vyloučení na obou stranách zůstala nevyužita, nicméně těsně po vypršení trestu domácí srovnali. Nahození od modré čáry v podání Petra Niemczyka zaplulo až záda Tuláčka – 2:2.

Třinečtí rázem měli navrch, z čehož ve 36. minutě se dostali do vedení, když Blahuta nabil Janu Hrčkovi, který se střelecky prosadil a poslal domácí do vedení 3:2, což se nakonec ukázalo jako rozhodující, protože ve třetí třetině už žádná další branka nepadla a Třinec si zápas pohlídal.