7.10.2023

Dorostenci odjíždí z Jihlavy se třemi body a s čistým kontem

Pardubičtí dorostenci vyrazili k dalšímu venkovnímu duelu na led Jihlavy, kde šli jako první do vedení, když se prosadil Dominik Drábek. Dynamo poté navýšilo své vedení až na 3:0, Dukla se sice dostala do dobrých šancí, ale Veřmiřovský všechny střely pokryl, a vychytal tak čisté konto.

Extraliga dorostu, 10., sobota 7.10.2023, Jihlava, Malá hala

Dukla Jihlava

0:3
0:1, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 09:58 Drábek (Vápeník, Mikeska; 5/4), 26:46 Úlehla (Tvrdík; 5/5), 33:57 Lempach (Vápeník; 5/4). Rozhodčí: Svobodová – Tichý, Kučera. Diváci: 69. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Střely na branku: 31:21. Průběh utkání: 0:3.
Dukla Jihlava: Štěbeták – Zmrhal, Holas, Pešl, Tomica, Podroužek, Slavíček, Verbeshchuk – Grabowski, Adamec, Fink, Katolický, Kytka, Hospodka, Lukáš, Koníř, Chvátal.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Ruml, Vápeník, Jansa, Šurc, Řehořek, Jaroš, Křečan – Tvrdík, Šimonek, Kafka, Mikeska, Úlehla, Joska, Drábek, Lempach, Tvrdik.

Dynamo si na začátku první třetiny hned zahrálo přesilovou hru, kterou ihned využilo, Dominik Drábek zpracoval puk a poslal tak hosty do vedení. Poté se do dobré šance dostal jihlavský Pešl, který pálil od modré, ale Veřmiřovský puk zastavil.

Na úvodu druhé části byl faulován jeden z domácích hráčů a bylo nařízeno trestné střílení, které ale Chvátal neproměnil. Ve 26. minutě Erik Úlehla střelou mezi betony překonal podruhé Štěbetáka – 0:2. Pardubice si poté zahrály další početní výhodu, kterou opět využily, Štěpán Lempach bekhendovou střelou navýšil vedení na 3:0.

Do třetí třetiny vstoupilo Dynamo pětiminutovým oslabení, v této pasáži měl velkou šanci jihlavský Fink, ale i tento pokus pardubický brankář zneškodnil. V 50. minutě se mohli domácí poprvé prosadit, razantní střelu vyslal Chvátal, ale Veřmiřovský předvedl fantastický zákrok. Pardubice si do konce zápasu své vedení pohlídaly a z Jihlavy si odvezly výhru 3:0.