26.10.2023

Těsná prohra dorostu. Na domácím ledě podlehl Třinci o gól

Po dvouzápasové pauze kvůli nemoci se pardubičtí dorostenci opět vrátili do zápasu, na domácím ledě přivítali Oceláře z Třince. Jako první šli do vedení hosté, ale Dynamo ve druhé třetině vyrovnalo. Přesto, že Pardubice měly velké šance, Třinci se podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Východočeši se sice ještě snažili, ale zápas do vítězného konce nedotáhli a prohráli tak 3:2.

Extraliga dorostu, 13., čtvrtek 26.10.2023, Pardubice, enteria arena

2:3
0:1, 1:0, 1:2
Branky a nahrávky: 22:15 Joska (Tvrdik, Úlehla; 5/5), 51:29 Tvrdík (Jaroš; 4/5) – 09:05 Rybnikár (Švančara, Mrtka; 5/5), 48:15 Mrtka (Hebar, Spaskin; 5/5), 49:00 Švančara (Weiss, Rybnikár; 5/5). Rozhodčí: Borecký – Landsmann, Boček. Diváci: 65. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Ruml, Vápeník, Jansa, Šurc, Řehořek, Jaroš, Křečan – Tvrdík, Šimonek, Mikeska, Úlehla, Joska, Drábek, Lempach, Korec, Novák, Tvrdik.
Oceláři Třinec: Skácel – Marek, Kaleta, Niemczyk, Holub, Mrtka – Rybnikár, Řehák, Hladoník, Makula, Karas, Blahuta, Švančara, Hrček, Hebar, Spaskin, Weiss, Řípa.

Hned na začátku první třetiny se do dobré pozice dostal třinecký Makula, který neváhal a vystřelil, ale Tuláček byl pozorný a střelu zastavil. Poté se ke střele dostal domácí Řehořek, který vystřelil od modré, ale Skácel pohotově zareagoval betony. V deváté minutě se Třinec ujal vedení, kdy z mezikruží vystřelil Rybnikár a překonal Tuláčka - 0:1.

Po uplynutí dvou minut ve střední části Dynamo vyrovnalo, když se k puku dostal Adam Joska a poslal puk za záda Skácela - 1:1. Poté si Pardubice zahrály početní výhodu, při níž ohrozil Skácela Úlehla. Dlouho potom se nic vážného nestalo, až ve 39. minutě Švančara vystřelil z levého kruhu, ale Tuláček zastavil puk parádním zákrokem.

V úvodu třetí třetiny se k puku dostal Lempach, který si najel mezi kruhy a vystřelil, ale Skácel střelu vyrazil do ochranné sítě. Ve 48. minutě šel Třinec znovu do vedení, střelou z mezikruží se prosadil Radim Mrtka - 1:2. O pár vteřin později šli Oceláři do dvoubrankového vedení, kdy se do samostatného úniku dostal Robin Švančara - 1:3. Dynamo ale na tento gól pohotově zareagovalo, když se ve vlastním oslabení trefil Václav Tvrdík - 2:3. Pardubice ke konci třetiny odvolaly brankáře, ale Třinec si výhru udržel a vyhrál 3:2.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice): Tak do zápasu jsme nevstoupili špatně, trošičku nám chyběl pohyb. První třetina se nám nepovedla, byť ten začátek nebyl špatný, měli jsme jenom pět střel, což je strašně málo. A naopak druhá třetina byla dobrá. Dali jsme jenom jeden gól, z těch šancí, co jsme měli to zas bylo málo a za stavu 1:1 jsme šli do třetí třetiny, která byla vyrovnaná, bohužel dal soupeř o gól navíc.

Marek Malík (HC Oceláři Třinec) Myslím, že to bylo skvělé utkání na obě strany. Každý měl chvilinku nějakou mírnou převahu, ale bylo vidět, že proti sobě hrála opravdu velice kvalitní mužstva. A když budu hodnotit náš výkon, kromě takové delší pasáže ve druhé třetině, kde se nám to trošičku rozkouskovalo i nějakými vyloučeními, tak jsme byli víceméně spokojeni, plnili jsme taktiku, splnili jsme si svoje úkoly a každý hráč tam odevzdal maximum, takže jsme strašně rádi za vítězství.