1.9.2023

První prohra v sezóně, Pardubice nestačily na Třinec

Ve čtvrtek byl v malé hale enteria areny k vidění atraktivní duel domácího juniorského týmu Pardubic s třineckými Oceláři. Utkání probíhalo velmi vyrovnaně, oba týmy se taky po začátku sezóny pohybují na předních příčkách tabulky. Po dvou třetinách to vypadalo, že je ve hře i prodloužení, tomu ale nakonec zabránili Třinečtí, kteří dokázali domácímu celku v poslední třetině vsítit ještě dvě branky a tím si zajistit další tři body do tabulky.

Extraliga juniorů, 3. kolo, čtvrtek 31.8.2023, Pardubice, enteria arena

Oceláři Třinec

2:4
1:1, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 18:05 Švec (Burda, Helikar; 5/5), 39:47 Tomas (Červenka, Fiala; 5/5) – 13:44 Bartoš (Kozlík, Horváth; 5/5), 36:30 Spěváček (Holinka, Pospíšil; 5/5), 52:40 Bartoš (Volas, Šilar; 5/5), 59:06 Bartoš (Kozlík, Šilar; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Červenka – Beneš, Hlinka. Diváci: 90. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 34:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Dynamo Pardubice: Batih – Hebek, Červenka, Švec, Rájek, Kubánek, Koudelka – Pavlata, Helikar, Jaša, Tomas, Yevtiekhov, Kubíček, Fiala, Burda, Kalužík, Dostál, Bartoň, Gromadzki.
Oceláři Třinec: Král – Volas, Kurbaka, Ošmera, Buják, Pospíšil, Horváth – Gerych, Holinka, Svozil, Šutý, Spěváček, Bartoš, Lysak, Blaha, Šilar, Kozlík, Mikula.

Hned v úvodu utkání rozhodčí potrestali zákrok jednoho z hostujících hráčů a Pardubice měly první možnost otevřít skóre zápasu. Domácí tým byl v přesilové hře aktivní a většinu času setrval v přesilovkovém postavení, gól ale nepadl. Podobnou šanci měl za okamžik Třinec, kterému ale ve vlastním oslabení ujel sám na branku Jan Helikar, vymíchat brankáře ale nedokázal a ani Třinec zbytek přesilové hry nevyužil. Ve čtrnácté minutě padla první branka utkání – odražený kotouč si po zásahu brankáře našel na pravé straně Jan Bartoš a vymetl pavučiny v levém horním růžku domácí klece – 0:1. Zanedlouho Pardubice našly odpověď, Burda přihrával do prostoru v mezikruží Martinu Švecovi, který kotouč poslal přímou čarou k levé tyči třinecké brány – 1:1.

I v prostřední dvacetiminutovce pokračoval tvrdý hokej, hra se přesouvala z jednoho pásma do druhého a diváci na tribunách se rozhodně nenudili. V patnácté minutě byl jedním z domácích hráčů faulovaný Tomáš Šilar, který měl poté možnost jet trestné střílení, Batiha v domácí bráně ale nepřekonal. Třinec tato akce nabudila a po necelých dvou minutách se opět dostal do vedení. Po kombinaci Pospíšila a Holinky se puk dostal k Vojtěchu Spěváčkovi, který dokázal kotouč umístit za záda pardubického gólmana – 1:2. Dynamo opět nečekalo nijak dlouho a oplatilo Třinci stejnou mincí. Třináct vteřin před koncem druhé třetiny propálil Krále v třinecké bráně tvrdou ranou zápěstím Radek Tomas2:2.

Poslední třetina opět slibovala napětí z vyrovnaného stavu, v páté minutě se do úniku dostal Jan Bartoš, přičemž se mu nabízel i jeden z jeho spoluhráčů, Bartoš to ale vzal na sebe a jeho rána minula klec jen velmi těsně. Třinec si v průběhu třetiny vzal vedení zpět a to zásluhou právě Jana Bartoše2:3. Domácí celek poté zkoušel risk hry bez brankáře, ale tentokrát štěstěna nestála na jejich straně a osud zápasu zpečetil tentokrát již třígólový Jan Bartoš2:4. Pardubice ještě mohly pohrozit půl minuty před koncem hrou šest na čtyři, ale snížit už nedokázaly.

Junioři Dynama poprvé v sezoně odchází ze zápasu s prázdnou, s Třincem prohráli 2:4.

Renné Mucha (HC Oceláři Třinec): „Tak my jsme s tou první třetinou nebyli spokojení, po dvou vítězstvích jsme měli otevřené hlavy a hráli jsme dost bezstarostně. Můžeme děkovat našemu brankáři, že jsme tu první třetinu ustáli a skončila tak, jak skončila. Zbytečně jsme si ten zápas zdramatizovali poslední minutou druhé třetiny, tam jsme to měli dotáhnout. Po druhé třetině jsme měli vést 2:1, měli jsme z toho strach, že se domácí nakopnou. Třetí třetina byla taková vyčkávaná, nám dneska vyšly breaky a rozhodující gól padl do prázdné brány. Klukům jsme pak děkovali, hlavně za tu poslední třetinu, ty první dvě jsme byli dost kritičtí, ale za třetí jsme byli rádi. Výborně nám zachytal brankář, doufejme, že mu to vydrží celou sezónu.“