9.9.2023

Junioři udolali Přerov. Vyhráli v prodloužení 5:4

Pardubičtí junioři přivítali v rámci šestého kola na domácím ledě Přerov. Hosté se hned ujali vedení, ale o chvíli později Dynamo vyrovnalo. Zubři se poté dostali do tříbrankového vedení, to se ale Pardubicím podařilo znovu vyrovnat a zápas šel tak do prodloužení, kde se prosadil pardubický Martin Švec. Domácí tak vyhráli 5:4.

Extraliga juniorů, 6. kolo, sobota 9.9.2023, Pardubice, enteria arena

Přerov

5:4
1:1, 1:3, 2:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 07:47 Fiala (Tomas, Švec; 5/3), 32:22 Koudelka (Tomas, Kalužík; 4/3), 40:35 Burda (Kalužík, Švec; 5/5), 44:28 Helikar (Pavlata, Koudelka; 5/5), 60:43 Švec (Tomas, Pavlata; 3/3) – 04:31 Kuchta (5/5), 23:14 Hradil (Švejda; 5/5), 26:23 Hanák (Halík, Billa; 5/5), 29:08 Kuchta (Hlávka, Bárta; 5/5). Rozhodčí: Barek, Mejzlík – Polák, Hájková. Diváci: 70. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 5:4.
Dynamo Pardubice: Vilém – Hebek, Červenka, Švec, Rájek, Kubánek, Koudelka, Kaštánek – Pavlata, Helikar, Jaša, Tomas, Yevtiekhov, Kubíček, Fiala, Burda, Kalužík, Dostál, Gromadzki, Bartoň.
Přerov: Ryšavý – Škňouřil, Koblížek, Bárta, Holík, Pekr, Billa, Tomiga – Dobša, Mašek, Hanák, Halík, Hradil, Lysoněk, Šindler, Švejda, Hlávka, Martiňák, Kuchta.

Hned na začátku první třetiny se ujali vedení hosté, kdy ujel Tobiáš Kuchta, který poslal puk mezi betony Viléma - 0:1. O tři minuty později Dynamo vyrovnalo, kdy se z levého kruhu odkryté branky trefil Adam Fiala - 1:1. Poté se do dobré šance dostal Dobša, jeho pokus skončil v lapačce Viléma. Pardubický Fiala poté pálil na Ryšavého, ten na poslední chvíli kotouč vyrazil.

Po třech minutách co začala druhá část, šel Přerov opět do vedení, kdy se do samostatného úniku dostal Radim Hradil a trefil se do horního rohu - 1:2. Poté mohl Kalužík vyrovnat, kdy z mezikruží trefil tyčku. Ve 26. minutě šel Přerov do dvoubrankového vedení, Jan Hanák vyslal nenápadnou střelu, která propadla Vilémovi za záda - 1:3. O tři minuty později Tobiáš Kuchta ujel sám na brankáře a přidal čtvrtou branku Zubrů - 1:4. Dynamo nato zareagovalo, kdy Jakub Koudelka od modré prostřelil vše - 2:4. Potom kvůli opravě ledové plochy se zbývající minuty musely odehrát ve třetí třetině.

Pardubice se hned na začátku poslední části prosadily, Daniel Burda poslal puk mezi betony Ryšavého - 3:4. Ve 44. minutě domácí opět vyrovnali, kdy z levého kruhu vystřelil Jan Helikar a puk se odrazil o tyčku do branky - 4:4. Poté se před Viléma dostal Halík, ale jeho pokus skončil v lapačce brankáře. Do konce třetiny se už nic vážného nestalo a zápas tak šel do prodloužení.

V prodloužení se hned prosadily Pardubice, kdy se do samostatného úniku dostal Martin Švec, který tak vystřelil Dynamu výhru 5:4.