23.9.2023

Junioři si připsali čtvrtou prohru v sezóně. Nestačili na třinecké Oceláře

Pardubičtí junioři vyjeli na další zápas, tentokrát na led Třince. Domácí se v první třetině ujali dvoubrankového vedení. Toto vedení navýšilo, ale Pardubice na čtvrtý vstřelený gól zareagovaly. Dynamu se ale skóre nepodařilo dotáhnout a připsalo si tak čtvrtou prohru v sezóně.

Extraliga juniorů, 10. kolo, sobota 23.9.2023, Třinec, MINI WERK ARENA

5:2
2:0, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 04:30 Spěváček (Šutý; 5/5), 08:42 Gerych (Sikora, Holinka; 5/4), 31:49 Mikula (Lysak, Sikora; 5/5), 36:51 Gerych (Šutý, Kurbaka; 5/5), 52:57 Lysak (Sikora; 5/5) – 37:11 Gromadzki (Fiala, Macek; 5/5), 40:17 Fiala (Švec, Gromadzki; 5/5). Rozhodčí: Mrkva, Cabák – Konvička, Axman. Diváci: 46. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:39. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
Oceláři Třinec: Král – Volas, Andrle, Kurbaka, Ošmera, Buják, Pospíšil, Horváth – Gerych, Holinka, Svozil, Šutý, Spěváček, Bartoš, Lysak, Sikora, Urbánek, Šilar, Kozlík, Mikula.
Dynamo Pardubice: Vilém – Červenka, Kaštánek, Švec, Rájek, Kubánek, Šmerda – Helikar, Jaša, Yevtiekhov, Pilař, Kubíček, Fiala, Burda, Bartoň, Gromadzki, Macek.

Hned na začátku první třetiny si Pardubice zahrály přesilovou hru, při níž se do dobré šance dostal Helikar, který vystřelil na Krále, ten ale střelu vyrazil. Ve čtvrté minutě šli domácí do vedení, kdy Vojtěch Spěváček střílel na Viléma a puk si srazil do branky jeden z pardubických hráčů – 1:0. Potom si i domácí zahráli početní výhodu, kterou využili, kdy Robin Gerych rychlou střelou uklidil puk do pardubické branky – 2:0. Ke konci třetiny Švec střílel z levé strany, kotouč ale Král vyrazil k Helikarovi, ale ani on brankáře nepřekonal.

Na začátku druhé části si Helikar najel na levý kruh, ale Krále neprostřelil. Ve 31. minutě dostal k levé tyči přihrávku Marcel Mikula, který poslal puk za záda Viléma – 3:0. O pět minut později Třinec přidal čtvrtou branku, kdy se prosadil rychlou střelou Robin Gerych – 4:0. Na tento gól Pardubice ihned zareagovaly, kdy Adrian Gromadzki vypálil a překonal Krále – 4:1.

Po uplynutí sedmnácti vteřin Dynamo vstřelilo druhou branku, kdy Adam Fiala napotřetí dorazil puk do branky - 4:2. Hosté poté mohli vstřelit třetí gól, kdy si Burda najel mezi kruhy, ale Král na poslední chvíli kotouč vyrazil. V 52. minutě přidali Oceláři pátou branku, Klymentii Lysak objel brankáře a zakončil do odkryté branky - 5:2. Do konce zápasu se už nic vážného nestalo a Pardubice si tak odvezly prohru 5:2.