18.11.2023

Junioři Dynama vyhráli v Třinci a prodloužili vítěznou sérii

Svěřenci nového hlavního trenéra Jakuba Vence se ve 24. kole východní skupiny DHL extraligy juniorů představili na ledě třineckých Ocelářů. Pardubický tým v sobotu odpoledne o výsledku 4:1 a své páté výhře v řadě rozhodl především ve druhé třetině, v jejímž úvodu vstřelil Oleksij Jevtěchov vítězný gól.

Extraliga juniorů, 24. kolo, sobota 18.11.2023, Třinec, MINI WERK ARENA

1:4
0:1, 1:3, 0:0
Branky a nahrávky: 23:32 Spěváček (Kurbaka, Gerych; 5/5) – 08:56 Pilař (Bartoň, Hebek; 5/5), 21:28 Yevtiekhov (Burda, Vápeník; 5/5), 29:57 Fiala (Krčál, Pavlata; 5/5), 31:57 Tomas (Jaša, Kalužík; 5/5). Rozhodčí: Šutara, Šico – Gančarčík, Veselý. Diváci: 73. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Oceláři Třinec: Král (32. Černý) – Horváth, Pospíšil, Buják, Ošmera, Kurbaka, Volas, Andrle – Spěváček, Gerych, Mikula, Kozlík, Švančara, Šilar, Blaha, Lysak, Bartoš, Holinka.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Vápeník, Rájek, Hebek, Kaštánek – Yevtiekhov, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Krčál, Fiala, Pilař, Tomas, Jaša.

V první třetině utkání hraného v Mini Werk Aréně bylo Dynamo aktivnějším celkem. Na konci deváté minuty otevřel skóre Vít Pilař, který před bránou tečoval Hebkův pokus mimo dosah gólmana Jakuba Krále. Východočeši o chvíli později nevyužili přesilovku a ve zbylém průběhu úvodní periody se naopak museli dvakrát bránit v oslabení. Oceláři však Gromadzkého ani Jevtěchovovo vyloučení gólem nepotrestali.

Pardubicím se vydařil i vstup do druhé části. Do statistik zápasu se znovu, tentokrát ovšem pozitivně, zapsal Oleksij Jevtěchov, jenž ve 22. minutě navýšil hostující vedení. Tři minuty poté ale Třinec snížil na 1:2. Brankáře Lukáše Viléma překonal přesnou střelou k levé tyči Vojtěch Spěváček.

V polovině základní hrací doby pardubičtí hokejisté vedli zase o dvě branky, a to po úspěšném přečíslení asistujícího Davida Krčála a střílejícího Adama Fialy. Ve 32. minutě Slezané prohrávali už 1:4, když povedenou útočnou akci zakončil svojí trefou Radek Tomas. Do druhé přestávky se již průběžný stav neměnil.

Na začátku třetí dvacetiminutovky si domácí zahráli v početní výhodě za trest pro Gromadzkého za zdržování hry ze závěru té předchozí. Žádný obrat to však nepředznamenalo. Další góly nepadly ani v pozdějších pasážích třetiny, přestože si přesilovku vyzkoušelo i Dynamo a Oceláři dokonce ještě dvě. Juniorský tým Pardubic svůj náskok udržel a díky výhře nad dosavadním lídrem tabulky si připsal páté vítězství za sebou. Se čtyřiceti body je nyní třetí, Třinec na čele osmičlenného pořadí vystřídala brněnská Kometa.