Extraliga juniorů, 20. kolo, pátek 4.11.2022, Pardubice, enteria arena

3:2
0:0, 1:1, 1:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 27:04 Novotný (J. Kubíček, Helikar; 5/5), 41:58 Červenka (Burda, Novotný; 5/5), 63:17 Pavlata (Tvrdík, Gromadzki; 4/3) – 27:23 Pešek (Remeš, Soukup; 5/5), 44:05 Houdek (Soukup, Hodinář; 5/4). Rozhodčí: Jaroš, Glanc – Bohuněk, Hájková. Diváci: 60. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Helikar, Oliva, Červenka, Bárta, Tvrdík, Rájek – Pavlata, Tomas, J. Kubíček, Fiala, Burda, Novotný, Kalužík, Štetka, Gromadzki.
Plzeň: Korytar – Houdek, Buzek, P. Kubíček, Eichler, Hodinář, Jánský – Mazanec, Kaiser, Borák, Soukup, Korčák, Pešek, Remeš, Hořejší, Matuška, Řehoř, Kreuzman, Dáňa, Sabiniok.

Dynamo mělo hned zkraje možnost dvojnásobné početní výhody, ve které si udělal prostor Dominik Pavlata, jeho střela ale nenašla přes blok brankáře Korytara. Už ve střelecké pozici ještě Pavlata hledal na kruhu Tomase, ke kterému se stáhl obránce a dobře přečetl celou situaci. Také Plzeň dostala příležitost v přesilové hře, kdy po pohledné kombinaci zakončoval téměř do prázdné brány Borák, ale pardubický obránce proti jeho střele obětavě zalehl. Ani do třetice se Pavlatovi nepodařilo vstřelit branku, přes skrumáž těl před bránou jeho střela v bráně neskončila. Neskóroval ani v poslední minutě Adam Fiala, jehož bekhend sice mířil do protipohybu, brankář hostů ale puk vyškrábl ramenem.

Hned ve 23. minutě se mohlo Dynamo dostat do vedení, když Červenkovo nahození bylo tečováno před bránou. Rozhodčí ale z důvodu vysoké hole měl okamžitě jasno a branku neuznal. Těsně po vypršení další přesilové hry už to ale domácím Pardubicím vyšlo, když se na levém kruhu otevřel prostor pro Adama Novotného, který přesně zamířil za přesouvajícího se Korytara – 1:0. Jenže hosté hned po vyhraném vhazování se vrhli do útoku a po spatně rozebrané situaci se otevřela pro Ondřeje Peška střela z mezikruží a dostal puk za záda Borovičky – 1:1. Na 2:1 mohl pardubické juniory před druhou pauzou uklidnit Pavol Štetka, který ale rozezvonil tyč, Korytar si na puk ještě stačil sáhnout.

Na začátku třetí třetiny z nenápadné akce pardubičtí junioři udeřili a vzali si zpět své vedení. Daniel Burda chytře připravil puk na Kryštofa Červenku, který si jako obránce sjel před brankáře a jemnou tečí usměrnil puk mimo jeho dosah – 2:1. Vedení ale znovu netrvalo příliš dlouho, protože za špatné střídání potrestal pardubickou střídačku Matěj Houdek, jenž trefil přesně k tyči žabičku přes všechny hráče od Soukupa – 2:2. V 55. minutě se ke střele přes obránce uvolnil Remeš, Borovička si střelu na lapačku pohlídal. Strhnout vedení se snažil ještě Fiala, proti Korytarovi ale neuspěl.

Zápas tak došel až do prodloužení, ve kterém mohl rozhodnout Kalužík, který si šikovně natlačil před brankáře, jeho beton ale nepřehodil. Následně dostal osobní trest Soukup a využitá přesilovka Dynama přišla v tu nejvhodnější chvíli, když Tvrdík jednoduše posunul kotouč na Dominika Pavlatu, který prostřelil brankáře a získal pro Pardubice bonusový bod.

Marek Hemský (HC Dynamo Pardubice): „Dneska jsme odehráli kvalitní utkání, měli jsme dobrý pohyb, bylo tam hodně střelby. Soupeře jsme v podstatě k ničemu nepouštěli a zaslouženě jsme vyhráli. Jen je škoda, že jsme nevyhráli už za tři body.“