30.11.2021

Dynamo veze z Olomouce plný počet bodů!

Svěřenci Richarda Krále utnuli třízápasovou sérii porážek a v Olomouci zvítězili 4:1. Ve vyrovnaném zápase uspěli i díky dvěma využitým přesilovým hrám a dobrému výkonu brankáře Frodla. Dvakrát se střelecky prosadil Patrik Poulíček, o další branky se postarali Adam Musil a Anthony Camara.

Tipsport extraliga, 28. kolo, úterý 30.11.2021, Olomouc, Zimní stadion

Olomouc

1:4
1:1, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 11:45 Káňa (Nahodil, Krejčí) – 03:20 Musil (Mikuš, Říčka), 37:46 Camara (Cienciala, Říčka), 48:12 Poulíček (Paulovič, Košťálek), 54:32 Poulíček (Blümel). Rozhodčí: Lacina, Stano – Komárek, Ondráček. Diváci: 1000. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:2. Střely na branku: 25:30 (12:13, 6:11, 7:6). Zblokované střely: 14:7. Hity: 2:2. Vhazování: 35:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Černý, Rašner, Švrček, Řezníček, Dujsík – Káňa, Krejčí, Kucsera – Klimek, Knotek, Bambula – Burian, Kolouch, Navrátil – Kusko, Nahodil, Kunc.
Dynamo Pardubice: Frodl – Mikuš, Nakládal, Robertson, Košťálek, Kolář, Hrádek, Vála – Paulovič, Poulíček, Blümel – Kousal, Musil, Hecl – Říčka, Cienciala, Camara – Pochobradský, Anděl, Rohlík.

Pardubice přijely do Olomouce v lehce pozměněné sestavě. Do sestavy se vrátil Anthony Camara, který nastoupil vedle Ciencialy s Říčkou. Poprvé v této sezoně oblékl extraligový dres Michal Pochobradský, který odehrál zápas ve čtvrté formaci s Andělem a Rohlíkem.

Dynamo vstoupilo do zápasu velice aktivně. Už ve druhé minutě dělala soupeřově obraně velké problémy čtvrtá útočná formace a Rohlík byl opakovanou střelou blízko gólu. Po následném faulu na Poulíčka hosté získali výhodu přesilové hry. V ní si pardubický tým vytvořil dobrý tlak a dočkal se vedoucí branky. V čase 3:20 vystřelil Juraj Mikuš od modré čáry a puk tečoval za Lukášova záda Adam Musil – 0:1.

Olomouc se po obdržené brance vrhla do útoku a několikrát zatopila defenzivě Dynama. Po faulu Poulíčka získali domácí výhodu přesilové hry. V jejím průběhu byl také potrestán za úmyslné posunutí branky Dominik Frodl a byla z toho výhoda 5 na 3. Ta vedla k vyrovnávacímu gólu, Jan Káňa dostal přesnou přihrávku a bez přípravy prostřelil bezmocného Frodla – 1:1.

Ve druhé třetině se hrál rychlý hokej, který přinesl šance na obou stranách. Slibné střelecké pokusy zaznamenali Rohlík s Kousalem, ale ani jeden z nich podruhé Lukáše nepřekonal. Pardubický tým zase několika dobrými zákroky podržel Dominik Frodl. Skóre se měnilo až ve 38. minutě, kdy Dynamo znovu využilo přesilovou hru. Cienciala zpracoval těžkou Říčkovu přihrávku a vybídl mezi kruhy úplně volného Anthonyho Camaru. Kanadský útočník nasměroval puk do sítě a návrat do sestavy oslavil gólem – 1:2.

Olomouc si krátce poté také vybojovala přesilovou hru, a ještě před koncem druhé části si vytvořila v útočném pásmu velký tlak. Vyrovnat se ale nepodařilo a Pardubičtí šli do šaten s jednogólovým náskokem.

Vstup do třetí třetiny se hráčům Dynama vydařil. Domácím nedovolili žádný drtivý nástup a kontrolovali hru. Camara mohl ve 44. minutě přidat druhý gól, když přešel přes dva hráče a jeho bekhendový blafák nebyl daleko od úspěšného zakončení. V dalších minutách zahrozili také domácí, ale Dynamo se i díky velké obětavosti hráčů ubránilo.

V čase 48:12 ujel do samostatného úniku Patrik Poulíček a střelou nad vyrážečku poslal svůj tým do dvoubrankového vedení – 1:3. Krátce poté byl vyloučen Říčka a Olomouc získala dobrou možnost ke kontaktní brance. Hosté ale oslabení dobře ubránili a nedovolili soupeři žádnou vyloženou šanci.

V dalším průběhu se domácí přece jen více tlačili do útoku a snažili se vstřelit kontaktní branku. Dominik Frodl v brance ale odváděl dobrou práci. V 54. minutě byl vyloučen Adam Musil a Olomouc se nadechovala k náporu. Ten ale rychle zpražil Patrik Poulíček, který v oslabení dorazil Blümelovo zakončení a uklidnil Dynamo svoji druhou trefou v zápase – 1:4.

Olomouc se ještě v závěru snažila alespoň snížit konečný výsledek, ale žádná další branka už nepadla. Dynamo tak vyhrálo v Olomouci 4:1 a vrátilo se do elitní čtveřice extraligové tabulky.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Po dvou třetinách jsme prohrávali 1:2, chtěli jsme samozřejmě vyrovnat a věděli jsme, že Pardubice budou hrát na kvalitní obranu, a budou se snažit jít do brejku. Dvakrát nám ujeli, a tohle by se stávat nemělo. To rozhodlo. Určitě rozhodl ten třetí gól. Musíme to sehrát lépe. Já si myslím, že těch přesilovek jsme v tomto zápasu měli hodně, a měli jsme z toho vytěžit víc.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Začátek zápasu jsme měli slušný. Do toho prvního gólu jsme tam měli dobré střídání. Byli jsme tam hodně aktivní. Myslím si, že pak převzala otěže zápasu Olomouc. Měli daleko lepší pohyb, vyhrávali osobní souboje. Díky přesilovkám se dostali zpátky do hry. Samozřejmě tam mají šikovné hráče. Druhá třetina už byla od nás o něco lepší. Myslím si, že jsme od poloviny zápasu tu hru vyrovnali. Dokázali jsme se udržet na kotouči, vyhrávali jsme i osobní souboje. Rozhodl gól v oslabení.“