26.11.2021

Série výher nekončí! Junioři díky výhře nad Havířovem zvládli i čtvrtý zápas v řadě

Pardubičtí junioři zapisují další vítězství, když zvládli na domácím ledě porazit Havířov. Dynamo dokázalo vstřelit rychlý a jediný gól první třetiny z hole Kaplana. V prostřední části hry Tvrdík navýšil vedení Dynama na dvě branky, netrvalo to však dlouho a Havířov snížil po střele Hledíka. Třetí třetinu si již Dynamo pohlídalo a po gólech Štetky a Formánka zvítězilo nad Havířovem 4:1.

Extraliga juniorů, 20. kolo, pátek 26.11.2021, Pardubice, enteria arena

Havířov

4:1
1:0, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 02:32 Rouha (Herčík), 33:20 Tvrdík (Formánek, Kaplan), 57:00 Štetka (Kaplan), 57:56 Formánek – 36:12 Hledík (Kubíček, Špaček). Rozhodčí: Pilný, Bernat – Gregar, Všetečka. Diváci: 50. Vyloučení: 4:4. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Dynamo Pardubice: Kadlc – Tvrdík, Nedelka, Kubíček, Hrádek, Chabada, Hebek, Kaštánek – Formánek, Kaplan, Rouha, Štetka, Herčík, Costa, Šťastný, Gromadzki, Kloz, Paleček.
Havířov: Nowak – Kubíček, Kočí, Fědor, Ludvík, Zavřel, Kyselý – Hledík, Špaček, Pastor, Byčkov, Plevka, Becher, Pavlačka, Bárta, Horváth, Kalčík.

Začátek utkání, který probíhal ve vysokém tempu, dokázali využít hráči Dynama, konkrétně Robin Kaplan, ihned po vyhraném vhazování Costy vystřelil pod břevno Nowakovy branky, a zařídil tak brzké vedení Pardubic – 1:0.

Dynamo pokračovalo ve své hře, což mohlo znamenat zvýšení vedení v osmé minutě, kdy se Hrádek pokusil zakončit tvrdou ránou od modré, jeho příležitost prošla přes všechny bránící hráče, ale těsně minula tyč Nowakovy branky. Havířov mohl vyrovnat v šestnácté minutě poté, co Kyselý vyslal přízemní střelu, která těsně minula branku.

V druhé části hry měl první velkou šanci Kubíček, jenž podobně jako u prvního gólu Dynama vyzkoušel pozornost Havířovského brankáře ihned po vhazování, Nowak ovšem napodruhé úmysl prokoukl a puk chytil. Gól přišel až v přesilové hře, kdy se Pardubice dostaly do dvougólového vedení poté, co Formánek našel před branku volného Vojtěcha Tvrdíka, který si se zakončením poradil na jedničku – 2:0. Havířov ale bleskově odpověděl přesnou střelou Daniela Hledíka k tyči Kadlcovy branky – 2:1.

Poslední třetina hry začala o poznání klidněji. První velkou šanci přinesl až v 45. minutě Rouha, ten se ocitl sám před brankou Havířova a na poslední chvíli zakončil pouze do výstroje Nowaka. Gól přišel v 58. minutě, kdy Kaplan rozjel rychlou akci, při které našel ve středu hřiště volného Pavola Štetku, který svou přízemní střelu dostal za záda Nowaka – 3:1.

Havířov poté zkusil hru bez brankáře, čehož využil po necelé minutě František Formánek, jenž se díky výbornému napadání bránících hráčů probojoval k puku a poslal puk do prázdné brány – 4:1. Dynamo tak i čtvrtý zápas v řadě dokázalo vyhrát.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Jsme spokojení jak s výsledkem, tak s hrou. Havířov přijel podle nás bránit, byl urputný a pozorný po celé utkání, ale naší trpělivou hru jsme ho nakonec přetlačili a myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili.“