3.12.2021

Série výher dál pokračuje. Pošesté za sebou vyhráli junioři v Litvínově

Pardubičtí junioři si připisují šestou výhru v řadě. Dynamo vedlo v zápase o dvě branky, ale Litvínov dokázal vyrovnat a zápas musel jít do prodloužení, ve kterém si hosté z Pardubic připsali bonusový bod.

Extraliga juniorů, 22. kolo, pátek 3.12.2021, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky

3:4
1:2, 0:1, 2:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 04:19 Danielčák (Hynek, Slavík), 54:52 Slavík (Hocelík, Stehlík), 57:45 Šprynar (Stehlík, Slavík) – 05:53 Tvrdík (Kaštánek, Formánek), 10:35 Kaplan (Tvrdík, Formánek), 38:11 Štetka (Kaplan, Kaštánek). Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Kurtin, Goltsch. Diváci: 130. Vyloučení: 4:5. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3.
Litvínov: Čermák – Hynek, Hocelík, Kuchař, Kadár, Hák, Werner, Kroupa – Slavík, Stehlík, Šprynar, Danielčák, Iljuk, Špaček, Skuhrovec, Beran, Adámek.
Dynamo Pardubice: Matěcha (Kadlc) – Tvrdík, Kaštánek, Kubíček, Nedelka, Koudelka, Chabada, Hebek – Kaplan, Formánek, Rouha, Štetka, Herčík, Šťastný, Gromadzki, Costa, Kloz, Burda.

Hned na začátku zápasu byl domácí hráč vyloučen na dvě minuty. Po chvíli už ale Litvínov otevřel skóre, kdy po nahození tečoval střelu Tim Danielčák - 1:0. Pardubice na to ale při přesilové hře rychle odpověděly a vyrovnaly na 1:1 po přihrávce Kaštánka František Formánek překonal Davida Čermáka. Potom mohli domácí znovu jít do vedení při přesilovce, ale Matěcha všechny střely pochytal. V 10 minutě šlo Dynamo do vedení. Jeden z domácích hráčů nechtěně si puk tečoval za záda vlastního brankáře a gól byl tak připsán Robinu Kaplanovi, který se jako poslední dotkl kotouče - 1:2. Na konci třetiny měl ještě příležitost Costa, ale Čermák jeho šanci zhatil zákrokem lapačkou.

Jako na začátku zápasu i druhá třetina začala vyloučením, tentokrát na straně Pardubic. Poté přišlo plno šancí na obou stranách. Nejdříve Šprynar mohl zakončovat do prázdné brány, ale Matěcha se rychle přesunul. Na druhé straně musel Čermák zastavit samostatný únik Kaplana. Obrovskou šanci nevyužil Hoceník, kdy Matěcha jeho šanci zastavil. Hned potom byl nešťastně natlačen Stehlík na Matěchu a ten kvůli zranění musel odstoupit. Do zápasu tak nastoupil Kadlc. Hra začala být potom velmi vyhrocená. Nedelka byl naražen na mantinel a spoluhráči mu museli pomoct na střídačku. Pak přišel další střet, po kterém zůstal ležet na ledě Hebek. V závěru dokázal Čermák zastavit dva pardubické nájezdníky, ale Dynamo šlo nakonec do dvoubrankového vedení, kdy Kaplan našel Pavola Štetku, který zakončoval - 1:3.

Na začátku třetí třetiny měl šanci Slavík, který střelou z první prověřil Kadlce. Poté se třetina odehrávala ve vyrovnaném tempu. Oba týmy měly šance, ale žádnou z nich nevyužily. Až do 54 minuty, kdy Litvínov snížil skóre na 2:3 po trefě Marka Slavíka. Potom mohli domácí vyrovnat, hosté vše ale zvládli. V 57 minutě se nakonec podařilo Litvínovu vyrovnat zásluhou Jana Šprynara - 3:3. zápas šel proto do prodloužení.

V prodloužení měl velkou šanci Stehlík, ale Kadlc střelu schoval do lapačky. Dynamo, ale pár vteřin před koncem vstřelilo gól a zvítězilo 3:4 po trefě Michal Rouhy.