8.1.2022

Desetizápasová série výher je u konce. Junioři padli doma se Spartou

Vyrovnaný zápas s trpkým koncem mají za sebou junioři, kteří v těsném zápase podlehli Spartě 5:7. Dynamo dokázalo vsítit první branku, avšak Sparta po dvou gólech dokázala otočit skóre první třetiny na svou stranu. Sedmigólovou přestřelku z druhé třetiny dokázalo Dynamo vyhrát a tak se šlo do závěrečné dvacetiminutovky za nerozhodného stavu. V té však Sparta vstřelila dva góly a odvezla si tak z Pardubic všechny tři body.

Extraliga juniorů, 29. kolo, sobota 8.1.2022, Pardubice, enteria arena

5:7
1:2, 4:3, 0:2
Branky a nahrávky: 3. Herčík (Chabada), 28. Chabada (Šťastný), 29. Kaplan (Herčík), 38. Herčík (Costa), 40. Nedelka (Kaplan) – 7. Theimer (Krupička, Šindelek), 9. Fábry (Theimer, Tomek), 23. Šindelek (Hauser), 27. Zembol, 35. Šindelek (Theimer), 51. Theimer (Fábry), 60. Konečný. Rozhodčí: Ondráček, Micka - Kis, Bohunek. Vyloučení: 12:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 87. Střely na branku: 45:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5, 5:5, 5:7.
Dynamo Pardubice: Borovička – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek, Lichtag, Herčík, Costa, Urban, Paleček, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.
Sparta Praha: Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, Tomek, Ducháč, Port, Mácha, Hauser, Krupička, Konečný, Fábry, Vašíček, Stepanchuk, Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol.

Zápas začal aktivně z obou stran, avšak první gól dokázaly vstřelit Pardubice už ve třetí minutě, poté, co Ondřej Chabada našel volného Daniela Herčíka, ten svou sólovou akcí obešel bránícího hráče a zakončil mezi betony – 1:0. To však nevydrželo moc dlouho, jelikož hned v sedmé minutě Sparta srovnala z hokejky Oty Theimera, kterému byla adresována přihrávka od Krupičky – 1:1. Sparta poté dokázala využít zaváhání pardubické obrany, když Tomek zachytil přihrávku a ihned jí vyslal na volného Theimera, jehož nájezd Borovička zlikvidoval, ale dorážku Andreje Fábryho již chytit nedokázal – 1:2.

Gólový pytel se roztrhl ve druhé třetině. První, kdo toho využil byla Sparta, ta v 23. minutě zvýšila vedení díky prudké střele Filipa Šindela – 1:3. Ve 27. minutě se puku po chybě pardubických obránců zmocnil Jakub Zembol, který svým nájezdem, a následným přesným zakončením k tyči zvýšil vedení Sparty – 1:4. Poté přišla minuta Dynama, první, kdo se prosadil byl ve 28. minutě Ondřej Chabada, ten svou střelu od modré dostal až za záda gólmana Krbečka – 2:4. Druhý gól o necelou minutu později, po rychlém úniku Herčíka po pravém mantinelu a následné přihrávce před bránu vsítil Robin Kaplan do odkryté branky – 3:4.

Sparta opět dokázala odskočit Dynamu na rozdíl dvou gólů, potom co Oto Theimer adresoval přesnou přihrávku na volného Filipa Šindelka, jež prostřelil Borovičku střelou pod břevno – 3:5. Dvougólové vedení Spartě nevydrželo moc dlouho, jelikož ve 38. minutě rychlou akci rozjel Kale Costa, který našel volného Daniela Herčíka, ten si již dokázal poradit se zakončením a střelu nad beton Krbečky snížil vedení Sparty – 4:5. Čtyři sekundy před koncem třetiny dokázalo Dynamo ještě srovnat, a to díky Adamovi Nedelkovi, jež po přihrávce Tvrdíka zakončil pod břevno sparťanské branky – 5:5.

Závěrečná dvacetiminutovka byla o poznání klidnější. Ve 45. minutě měl první gólovou šanci Costa, ten po chybě sparťanské obrany zkoušel zakončit, ale nedokázal puk trefit. To se podařilo v 51. minutě na druhé straně hřiště Otovi Thiemerovi, který svým sólovým průnikem a následnou stahovačkou před branku vrátil vedení opět na stranu Sparty – 5:6. Dynamo ještě vyzkoušelo do konce hry hru bez brankaře. Toho však sekundu před koncem využil Jakub Konečný, který tak stanovil konečné skóre zápasu - 5:7.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Teď po zápase jsme samozřejmě zklamaní že jsme nedosáhli na body, ale utkání jako celek můžeme hodnotit kladně, protože jsme byli Spartě víc než vyrovnaným soupeřem. Myslím si že jsme nakonec prohráli díky tomu, že jsme nedokázali proměnit některou z našich mnoha šancí. Sparta je velice kvalitní tým do útoku, dobré bruslení, jsou silní na kotouči a myslím si že jsme se jim dokázali vyrovnat. Když by jsme dokázali vyrovnat tak si myslím že by to bylo spravedlivé ale bohužel.“