29.3.2024

Dorost získal v prodloužení mečbol a bude se tak doma pokoušet o postup do finále!

Pardubičtí dorostenci odehráli druhý semifinálový zápas. Jako první do vedení se v úvodní dvacetiminutovce dostalo Dynamo, kdy se Lukáš Korec trefil střelou z první. Ve druhé části žádná branka nepadla a muselo se tak čekat do třetí třetiny, kdy Oceláři vyrovnali. Zápas šel znovu do prodloužení a v něm hned rozhodl pardubický Tomáš Rolinek. Dynamo tak vyhrálo 2:1 a připsalo si druhý bod v sérii.

Extraliga dorostu, SF2, pátek 29.3.2024, Třinec, MINI WERK ARENA

1:2
0:1, 0:0, 1:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 44:02 Spaskin (Holub, Řípa; 5/4) – 18:48 Korec (Sekanina, Vápeník; 4/5), 61:34 Rolinek (Macek, Ruml; 3/3). Rozhodčí: Maťašovský, Schenel – Mikšík, Peluha. Diváci: 150. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 44:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Oceláři Třinec: Skácel – Kaleta, Niemczyk, Karas, Holub, Byrtus, Marek – Rybnikár, Hebar, Hladoník, Makula, Morcinek, Hrček, Polášek, Richter, Spaskin, Weiss, Řípa.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Ruml, Vápeník, Novosad, Křečan, Řehořek – Korec, Novák, Tvrdik, Mikeska, Joska, Drábek, Sekanina, Lempach, Rolinek, Macek.

Začátek první třetiny byl velmi pozvolný, do první větší akce se v desáté minutě dostal pardubický Macek, který si najel na pravý kruh a vystřelil, Skácel ale předvedl vynikající zákrok. Poté si Oceláři zahráli početní výhodu, při níž se ve velké šanci ocitl Holub, kdy před brankou Dynama vznikl závar a právě on se zorientoval a střílel, ale pardubický brankář stačil zasáhnout lapačkou. V 18. minutě Pardubice otevřely skóre, kdy Lukáš Korec vyslal střelu z první a poslal Dynamo do vedení - 0:1.

Druhá část byla bez branek, ale bylo k vidění mnoho šancí. Nejdříve zpoza branky mezi kruhy dostal přihrávku Hladoník, ale ten z bezprostřední blízkosti na Tuláčka nevyzrál. Poté mohlo Dynamo jít do dvougólového vedení, kdy Koudelka kličkou položil Skácela a zasunul puk do branky, jenže rozhodčí gól neuznali. Do obrovské šance se ke konci třetiny dostal Třinec, v přečíslení dva na jednoho se ocitl Spaskin a Makula, kdy první jmenovaný přihrával druhému, ale ten Tuláčka překonat nedokázal.

Po čtyřech minutách ve třetině Oceláři vyrovnali, kdy se k dorážce do odkryté brány dostal Myroslav Spaskin - 1:1. Poté si mezi kruhy najel pardubický Ruml, který si počkal na správnou chvíli a vystřelil, ale třinecký brankář na poslední chvíli zasáhl. Do konce třetiny už žádná branka nepadla a ve druhém semifinálovém zápase tak muselo znovu rozhodnout prodloužení.

V prodloužení se hned po minutě prosadil Tomáš Rolinek, který se dostal do samostatného úniku a střelou vedle betonu procpal puk do branky. Pardubický útočník tak zajistil Dynamu druhou výhru v sérii - 1:2.