4.3.2024

Dominantní výkon béčka na úvod předkola a první výhra

V základní části se zápasy proti Přerovu nenesly v moc pozitivním duchu, jenže v prvním zápase předkola play off se úplně všechno smazalo. Dynamo předvedlo v tak velkém zápase jeden z nejlepších zápasů sezony a po dominantním výkonu přejelo Přerov 4:0. Početná domácí kulisa tak týmu pomohla k zisku prvního bodu, k postupu stačí vyhrát jeden ze dvou zápasů v Přerově. Pokračuje se ve středu, případně ve čtvrtek.

Chance liga, PŘ1, pondělí 4.3.2024, Chrudim, Zimní stadion

Přerov

4:0
2:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 02:36 Rákos (Nedbal; 5/5), 08:21 Urban (Rákos, Rohlík; 5/4), 35:22 Pochobradský (Herčík, Voženílek; 5/5), 47:52 Zdráhal (Mikyska, Kaut; 5/4). Rozhodčí: Micka, Mejzlík – Polák, Vašíček. Diváci: 588. Průběh utkání: 4:0.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Hrádek, Chabada, Nedbal, Voženílek, Tvrdík – Herčík, Rákos, Pochobradský – Urban, Mikyska, Rohlík – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Pavlata, Zeman.
Přerov: Postava – Černý, Krisl, Chroboček, Zeleňák, Kudělka, Němec, Adámek – Březina, Pechanec, Mácha – Chludil, Hejcman, Pospíšil – Ministr, Pšurný, Indrák – Doležal, Nemec, Svoboda.

Dynamo od samého začátku diktovalo tempo hry a už po třech minutách vedlo, když střelu Nedbala ještě před brankářem tečoval do brány Daniel Rákos – 1:0. Domácí potrestali hned první přerovské vyloučení, když Rákos poslal puk na Tomáše Urbana, který z mezikruží táhlou střelou trefil pod horní tyč – 2:0. Hosté mohli z ojedinělé šance v první části odpovědět, Chludil tečoval puk jen do tyče. Ještě před pauzou mohl Dynamo uklidnit Zeman, ale volný prostor mezi betony Postavy netrefil ideálně.

Ve 35. minutě měl třetí gól na hokejce Rohlík, ale v úniku ne Postavu nevyzrál. To úplně vadit nemuselo, protože za necelou minutu vybídl k zakončení na pravém kruhu Michala Pochobradského, jenž našel volný prostor pod Postavovými betony – 3:0.

Ve 46. minutě šly Pardubice do početní výhody, kterou sehrály výborně. Nejprve proti střele z první od Rohlíka Postava reagoval, následně vyrazil i bekhend Pochobradského na brankovišti. Těsně před jejím koncem ale přišla po vybojovaném puku za bránou rána Jana Zdráhala, na kterou už přerovský brankář neměl absolutní nárok – 4:0. Ve zbytku utkání se domácí stále více drželi na puku, ale žádný gól už nepřidali. Hosté až na pár mírných závarů v posledních minutách také nijak extra Honzíka nevystrašili a pardubický brankář si tak připsal čisté konto.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „Zápas hodnotím určitě kladně, protože jsme ho zvládli perfektně, vyhráli jsme 4:0. Kluci zaslouží absolutorium, výborně zvládnuté utkání od Davida Honzíka v bráně, který podal fantastický výkon, po posledního hráče v poli. Jenom si přeji, abychom takhle vydrželi hrát dál. Do Přerova pojedeme s pokorou, ale zároveň budeme chtít sérii ukončit.“