22.12.2023

Junioři si poradili s vedoucí Plzní v samostatných nájezdech

Junioři Pardubic vyjeli v rámci sedmého kola skupiny o postup do play off na led Plzně, která se nachází na první příčce tabulky. Hned z úvodu zápase se do vedení dostali domácí, avšak Dynamo v polovině třetiny dokázalo srovnat. Plzeň vstoupila lépe i do druhé třetiny, avšak dva góly Dynama otočily skóre zápasu na stranu Pardubic. V závěru zápasu ale Plzeň dokázala srovnat, a tak museli rozhodnout nájezdy, které ovládlo Dynamo.

Extraliga juniorů, 7. kolo, čtvrtek 21.12.2023, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna

3:4
1:1, 1:2, 1:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 02:48 Řehoř (Pittr, Beran; 5/5), 21:39 Šiler (Hodinář, Prošek; 5/5), 40:55 Benák (Šiler, Pešek; 5/4) – 08:55 Fiala (Pavlata, Kaštánek; 4/5), 24:20 Štěpánek (Hebek, Jaša; 5/5), 39:20 Fiala (Koudelka, Kaštánek; 5/5), rozh. náj. Fiala. Rozhodčí: Valenta, Micka – Charvát, Teršíp. Diváci: 61. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3.
Plzeň: Jansa – Hromádka, Prošek, Čančura, Hodinář, Cícha, Houdek, Skok – Pittr, Hála, Koubek, Benák, Hořejší, Soukup, Matějka, Beran, Pešek, Řehoř, Šiler, Mazanec.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Kubánek, Rájek, Tvrdík, Hebek, Kaštánek – Novotný, Pavlata, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Pilař, Jaša, Helikar.

Bleskový vstup do zápasu se povedl domácím, kteří šli již ve třetí minutě do vedení. Postaral se o to Denis Řehoř, který si ihned po vhazování převzal kotouč v prostoru mezikruží, a střelou mezi betony otevřel skóre zápasu – 1:0. Odpověď Dynama přišla v deváté minutě poté, co dvojice pardubických hráčů vyjela v oslabení do útočného pásma. Pavlatovi se podařilo vyrazit kotouč na modré a rychlým přesunem našel Adama Fialu, jenž v nájezdu na gólmana mířil přesně nad beton – 1:1. Dynamo následně mohlo jít do vedení, ale Kalužíkova šance, při které se snažil udělat kličku Jansovi nevyšla.

Druhá třetiny začala stejně jako ta první a Plzeň šla ve dvaadvacáté minutě znovu do vedení. Tentokrát se domácí dostali po souboji u mantinelu do rychlé kombinace, na jejíž konci se objevil Jakub Šiler, který z bezprostřední blízkosti dorážel za záda pardubického gólmana – 2:1. Netrvalo to ani tři minuty a bylo opět vyrovnáno zásluhou Jiřího Štěpánka, kterému se po ráně Hebeka od modré podařilo dorazit puk do plzeňské svatyně – 2:2.

Nemuselo to trvat dlouho a domácí mohli opět odskočit díky akci Peška, jenž individuálně přešel přes dva hráče, poté předal kotouč k levé tyči Benákovi, který ale střelou z ostrého úhlu nevyzrál na Tuláčka. Závěrečnou tečku za druhou třetinou přidal Adam Fiala, kterému se podařilo sebrat puk v obranné třetině, a následným rychlým přesunem se dostal až k Jansovi, kterého překonal střelou pod břevno – 2:3.

Ani úvod závěrečné třetiny se neobešel bez rychlé branky domácích, kteří už v jednačtyřicáté minutě srovnali stav utkání. Podařilo se jim využít přesilovou hru potom, co se k puku dostal Adam Benák, který naznačil přihrávku, ale střelou z úhlu pod břevno rozvlnil pardubickou síť – 3:3. Tento výsledek vydržel až do konce utkání, a tak přišlo na řadu prodloužení, ve kterém si týmy počínali velice opatrně a žádnou velkou šanci jsme neviděli. O zápasu nakonec museli rozhodnout až nájezdy, se kterými si Dynamo poradilo poměrem 3:1.