19.2.2024

Junioři prodlužují vítěznou šňůru, i ve druhém utkání s Přerovem uspěli

Pardubičtí junioři přímo vlétli do utkání s Přerovem a hned v první třetině si vytvořili dvoubrankový náskok. Ten ve druhém dějství zdvojnásobili, na závěr hrací doby přidali ještě pátou a finální branku a po suverénním výkonu bez inkasovaného gólu berou další tři cenné body do tabulky.

Extraliga juniorů, 16. kolo, pondělí 19.2.2024, Přerov, Zimní stadion

Přerov

0:5
0:2, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 03:20 Gromadzki (Pavlata, Hebek; 5/5), 14:46 Fiala (Hebek, Tuláček; 5/5), 25:51 Pavlata (Fiala; 5/5), 38:34 Jaša (Hebek, Kalužík; 5/4), 50:13 Yevtiekhov (Dostál, Bartoň; 5/5). Rozhodčí: Blaha, Šudoma – Beneš, Mikšík. Diváci: 139. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Střely na branku: 38:25. Průběh utkání: 0:5.
Přerov: Žurek – Tomiga, Billa, Pekr, Holík, Janek, Bárta, Polame – Hyža, Hanák, Dobřecký, Martiňák, Šťastný, Kuchta, Mots, Hlávka, Buršík, Švejda, Ozollapa, Hradil.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Kubánek, Rájek, Švec, Hebek, Kaštánek – Pilař, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Dostál, Yevtiekhov, Jaša, Helikar.

Dynamo vstoupilo do utkání velmi úspěšně a hned ve 4. minutě šlo do vedení. Dominik Pavlata se objevil osamocený na levém kruhu, odkud z první pálil, jeho pokus ale přerovský gólman vyrazil před sebe, kde se kotouče ujal Adrian Gromadzki a dorazil jej za brankovou čáru – 1:0. Přerov poté mohl vyrovnat ve dvou početních výhodách, nicméně ani jednu nevyužil a navrch ještě několik desítek vteřin po konci druhé přesilové hry znovu inkasoval. Tomáš Hebek posunul kotouč ve středním pásmu na Adama Fialu, který si s domácí obranou poradil, před bránou nezaváhal a přesně zakončil nad levý beton Žurky v bráně – 2:0. Přerov si stahování manka ztížil oslabením, které ale stejně jako domácí ani hosté nevyužili, a tak si šlo Dynamo odpočinout do kabin za dvoubrankového náskoku.

I ve druhé třetině padaly tresty a Pardubice se provinily jako první. Petr Švejda mohl snižovat do odkryté části klece, dorážku zblízka ale nasměroval pouze do lapačky ležícího Matěje Tuláčka. Po této velké šanci Přerova hosté znovu navyšovali stav. Adam Fiala vyhrál buly, po nichž sebral puk Dominik Pavlata, nabruslil si do mezikruží a zakončil přesnou bekhendovou střelou – 3:0. Oba celky si následně vyzkoušely několik přesilových her, v těch ale v tomto utkání padla pouze jedna branka, a to čtvrtá z hole pardubického hráče. Z úrovně brankové čáry nahrával Tomáš Hebek najíždějícímu si Tomáši Jašovi, který svižně přizvedl kotouč nad beton padajícího brankáře domácích – 4:0. Před závěrečnou sirénou prostřední periody se Pardubice dopustily další nekázně, ale většina početní výhody Přerova se dohrávala až v poslední části utkání.

Zubři byli v závěru přesilové hry aktivní v útočné třetině, nicméně hostující celek prokázal dobrou defenzivní činnost, a tak domácí nebyli schopni vsítit gól. Došlo i na současné vyloučení, Pardubice se však necelou minutu poté znovu provinily a Přerov měl k dispozici další početní výhodu, skončila však stejně jako ty předchozí. Naopak pak Dynamo potrestalo domácí celek již pátým gólem. Přihrávka zpoza domácí klece letěla přímo na Oleksiiho Yevtiekhova, jenž z první propálil vše, co mu stálo v cestě – 5:0. Pardubice dokázaly udržet náskok a čisté konto a berou tak další tři body do tabulky boje o semifinále play-off.