29.11.2023

B tým přetlačil Sokolov v nájezdech, rozhodl Rákos

Dynamo po dvou vítězstvích s čistým štítem v řadě zajíždělo k pondělnímu utkání do Sokolova, kde se dostalo do vedení, ale brzy bylo srovnáno. Do druhé třetiny šli domácí dokonce ve vedení, které jim ale moc dlouho nevydrželo, protože ve 30. minutě díky využité přesilové hře Rákose si vzaly Pardubice vedení zpět. Za stavu 3:3 dospěl duel až do samostatných nájezdů, bonusový bod získalo Dynamo, když v páté sérii rozhodl Daniel Rákos.

Chance liga, 26. kolo, středa 29.11.2023, Sokolov, Zimní stadion

Sokolov

3:4
2:1, 1:2, 0:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 07:40 Klejna (Mlčák, Adamec; 5/5), 11:45 Křemen (Csamango, Klejna; 5/5), 35:02 Weinhold (Kružík; 5/4) – 06:39 Žálčík (Herčík, Rákos; 5/5), 22:46 Zeman (Zdráhal, Rohlík; 5/5), 29:46 Rákos (Mikyska, Zdráhal; 5/4), rozh. náj. Rákos. Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Štofa, Kokrment. Diváci: 386. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 23:26 (9:6, 4:9, 9:6). Vhazování: 36:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3.
Sokolov: Habal – M. Rohan, Tureček, Rulík, Weinhold, Mlčák, Klejna – Adamec, Kverka, Kružík – Kofroň, Osmík, Bernovský – Křemen, Vrdlovec, Csamango – Vracovský, T. Rohan, Novotný.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Kubíček, Kaštánek, Nedbal, Voženílek, Tvrdík – Herčík, Rákos, Žálčík – Urban, Mikyska, Pochobradský – Hrníčko, Kaut, Rohlík – Rouha, Zeman, Lichtag.

Ani jeden z týmů od začátku na nic nečekal a vletěli do zápasu dost zostra. V prvních dvou minutách se domácí Sokolov dokázal udržet v pásmu a několikrát na Honzíka nebezpečně na brankovišti doráželi, Honzík odolal. V 7. minutě poprvé udeřilo Dynamo a dostalo se do vedení. Daniel Herčík se obtočil okolo brány a našel Lukáše Žálčíka, který měl sice okolo sebe dva hráče, ale i tak se stačil trefit z mezikruží mezi betony Habala – 0:1. Jenže Dynamu vydrželo vedení jenom minutu, Jan Mlčák si několikrát na modré čáře klepl o puk, nakonec ho dostal a k tyči překonal brankáře Pardubic – 1:1. V 11. minutě dobře vyčkal s přihrávkou Mikyska, který vybídl Pochobradského, ten střelu v dobré pozici uspěchal. A hned poté Sokolov otočil skóre na svoji stranu, když Csamango v otočce nabídl puk nekrytému Adamovi Křemenovi, jenž neměl problém zasunout puk do odkryté klece. Obránci už ho nestačili pokrýt – 2:1. V 17. minutě posílal Bernovský puk na Martina Weinhodla, který si sjel před bránu, naštěstí pro Dynamo byla přihrávka příliš prudká.

Ve 23. minutě to bylo opět 2:2, když se o gól postaral Tomáš Zeman, který po střílené nahrávce Zdráhala dostal puk za brankovou čáru. V polovině zápasu Východočeši vedli, když v přesilové hře vložil do střely Mikysky hůl Daniel Rákos a šikovně puk usměrnil mimo dosah Habala – 2:3. A svoji výhodu zužitkovali také domácí a za pár minut bylo srovnáno. Martin Weinhold z vrcholu modré čáry poslal puk k tyči, Honzíkovi ve výhledu clonili dva hráči, proto neměl šanci zasáhnout – 3:3. Po přesilové hře Baníku měly Pardubice nápor, z čehož těžil Vojtěch Tvrdík, jenž se opřel do puku, který ale letěl vedle.

V přesilové hře střílel nebezpečně z osy Daniel Vrdlovec, před bránou ještě následně clonil Csamango, ale Honzík vše pokryl. Osm minut před koncem základní hrací doby si domácí zahráli přesilovku a i když se prakticky celé dvě minuty drželi v pásmu, obranná hra Dynama byla pevná a obětavá a nedovolila žádné větší starosti před Honzíkem. Sokolov byl v závěru sice o něco aktivnějším týmem, ale žádná velká šance se nevyskytla.

Utkání tak došlo do prodloužení, ve kterém mohl nejprve rozhodnout Herčík, který tváří v tvář Habalovi na vyrážečku neuspěl. V nájezdech za Dynamo uspěli Urban s Rákosem a přisoudili mu tak druhý bod po vítězství na nájezdy.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „První třetina se nám příliš nepovedla a stav 1:2 byl ještě pro nás příznivý. Museli jsme si o přestávce k tomu něco říci. Druhou třetinu jsme odehráli velmi dobře a zaslouženě jsme utkání otočili, bohužel jsme pak inkasovali na 3:3 v oslabení. Ve třetí třetině jsme udělali několik chyb, které nás málem stály body. Výborný výkon našeho brankáře spolu s obětavou hrou hráčů při oslabení nám pomohl k udržení stavu 3:3 a zápas jsme dotáhli do prodloužení. V nájezdech jsme byli šťastnější a jsme moc rádi, že odvážíme dva body.“