27.12.2023

Oslabené béčko nestačilo před parádní kulisou na Slavii

Dynamo se před nevyšší kulisou sezony, více než sedmi sty fanoušky, utkalo s pražskou Slavií. Pardubice musely většinu zápasu dotahovat, vedlo pouze chvilku na začátku zápasu. A i když několikrát domácí tým zabojoval a dokázal se vrátit na dostřel, hosté si výhru nenechali utéct a zvítězili 6:4. Za Pardubice se gólově prosadila výpomoc z Vrchlabí Filip Moník.

Chance liga, 32. kolo, středa 27.12.2023, Chrudim, Zimní stadion

Slavia Praha

4:6
1:1, 1:2, 2:3
Branky a nahrávky: 07:10 Hrníčko (Tvrdík, Zdráhal; 5/5), 30:26 Rouha (Herčík, Zeman; 5/5), 49:48 Kaplan (Zdráhal, Tvrdík; 5/5), 57:54 Moník (Nedbal, Kaut; 5/5) – 12:05 Strnad (Všetečka; 5/5), 25:45 Žovinec (5/5), 27:17 Beran (Knotek, Průžek; 5/5), 44:46 Beran (Knotek, Holý; 5/4), 55:19 Kulda (Beran, Žovinec; 5/5), 58:39 Kulda (Žovinec; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Bejček – Bezděk, Otáhal. Diváci: 718. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 23:26 (9:9, 8:6, 6:11). Zblokované střely: 3:4. Vhazování: 34:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Tvrdík, Kaštánek, Nedbal, Voženílek, Kubíček, Kynčl – Hrníčko, Mikyska, Žálčík – Kaplan, Kaut, Lichtag – Rouha, Herčík, Zeman – Moník, Fiala, Paleček.
Slavia Praha: Volevecký – Žovinec, Křepelka, Kremláček, Holý, Hrdinka, Kajínek, Klikorka – Slavíček, Kulda, Guman – Beran, Knotek, Průžek – Havrda, Slavík, Brož – Všetečka, Polák, Strnad.

Východočeši nastoupili do souboje s pražským celkem oslabeni o Michala Pochobradského, Ondřeje Rohlíka a Ondřeje Chabadu, kteří odcestovali s A týmem na Spengler cup. Za pardubický B tým tak nastoupili dva hráči z Vrchlabí, obránce Jakub Kynčl a útočník Filip Moník, ve čtvrtém útoku naskočil také junior Adam Fiala. Dynamo se v úvodu zápasu snažilo tlačit do útočného pásma a následně do střelby, jenže si mezitím museli dát pozor na Jiřího Průžka, který si obhodil obránce a střelou orazítkoval bližší tyč Honzíkovy brány. Zanedlouho se ale domácí ujali vedení, když si Dominik Hrníčko potáhl puk do útočného pásma a střelou po ledě dostal puk od betonu Voleveckého za brankovou čáru – 1:0. Ve 13. minutě ale Slavia využila chyby obrany, když Všetečka postrčil puk na Lukáše Strnada, jenž tváří v tvář překonal svižnou střelou pardubického brankáře nad vyrážečku – 1:1.

Dynamo hrozilo hned v prvních vteřinách druhé třetiny, jenže situaci chtělo vykombinovat až do kuchyně a to se jim vymstilo, protože zakončení z úhlu šlo jen do betonu brankáře. Na to hosté odpověděli otočkou v utkání. U mantinelu si našel puk Dušan Žovinec, obrana mu přiliš nekladla odpor a zakončil pod břevno – 1:2. Za minutu a půl to bylo pro Dynamo už o dvě branky, když v předbrankovém prostoru využil své postavy Matěj Beran, který zametl puk za záda Honzíka – 1:3. Ve 31. minutě ale přišla po opravdu dlouhé době šance domácích, která však hned skončila snižujícíím gólem. Vyhrané buly, předávka puku na Michala Rouhu, který u tyč přelstil brankáře Slavie – 2:3. Následné tresty, které se přenesly do třetí třetiny, zkomplikovaly zlepšený výkon Pardubic.

Dvojnásobné oslabení sice Dynamo přežilo, ale po dalším trestu to bylo 2:4, když přesilovou hru využil přesnou střelou Tomáš Knotek. Ve 46. minutě mohlo Dynamo snížit, když byl při zakončení faulován Kaplan, ale nabídnuté trestně střílení Josef Mikyska nevyužil, skóre tak zůstalo neměnné. Dynamo ale ještě nic nebalilo, nejprve Kaut šikovně sklepl puk, Volevecký ho vyrazil a za pár vteřin už se otáčel pro puk do brány, když ho do ní dostal Robin Kaplan – 3:4. V 56. minutě se pardubičtí hráči nestačili vrátit, čehož využil chytrou střelou o beton Beran, následně se puk odrazil před Edgarse Kuldu, který ho dostal do brány dřív, než se stačil pardubický obránce stáhnout – 3:5. Dynamo to více než tři minuty před koncem zkoušelo bez brankáře a částečně se to trenérům vyplatilo, protože při svém první utkání za Dynamo ztečovala puk za zády brankáře výpomoc z Vrchlabí Filip Moník a naděje ještě žila – 4:5. Tu definitivně uhasil Edgars Kulda gólem do prázdné brány – 4:6.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B):„Já bych chtěl v první řadě poděkovat fanouškům za to, jakou vytvořili perfektní kulisu a že přišli v takovém počtu. To je to pozitivní na tomto zápase. Zbytek už tak pozitivní není… Divákům se to na jednu stranu možná líbit mohlo, že to bylo ofenzivní hokej, ale nám trenérům se to zcela jednoznačně nelíbilo, protože jsme byli naprosto lehkovážní, nezodpovědní, měli jsme spoustu ztrát kotoučů okolo modrých čar. Hráli jsme naprosto šíleně do obrany, musíme se v tomhle zlepšit, jinak nebudeme vyhrávat. Bylo to těžké utkání.“