10.12.2023

Dynamo šestou ligovou výhru v řadě nepřidalo, podruhé v sezoně nestačilo na Litvínov

Hokejisté Pardubic prohráli na úvod druhé poloviny základní části na domácím ledě s Litvínovem 2:4. Soupeř v enteria areně vedl dokonce 3:0, ale ve třetí třetině dostali Dynamo do hry Robert Říčka a Adam Musil. V závěru měly Pardubice velký tlak, ale vyrovnat se jim nepodařilo a Litvínov přidal pojistku do prázdné branky. Tým Václava Varadi odchází ze zápasu bez bodu teprve potřetí v extraligové sezoně, podruhé je to proti Litvínovu.

Tipsport extraliga, 27. kolo, neděle 10.12.2023, Pardubice, enteria arena

2:4
0:0, 0:2, 2:2
Branky a nahrávky: 46:09 Říčka (Cienciala; 5/4), 46:32 Musil (Čerešňák, Dvořák; 5/5) – 27:50 Urban (5/5), 31:28 Šalda (Hlava, Urban; 5/5), 40:43 Maštalířský (Koblasa, Abdul; 5/4), 59:23 Koblasa (Jícha; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Lhotský, Hnát. Diváci: 9498. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 48:25 (11:10, 22:9, 15:6). Zblokované střely: 30:6. Hity: 10:9. Vhazování: 43:22. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Čerešňák, Kolář, Košťálek, Bučko, Hrádek, Švec – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Paulovič.
Litvínov: Zajíček (37. Tomek) – Baránek, Demel, Czuczman, Zeman, Zile, Baláž, Šalda – Kudrna, Jícha, Koblasa – Maštalířský, Kirk, Abdul – Urban, Slavík, Hlava – Válek, Zygmunt, Havelka.

Dynamo muselo ve třetím zápase v řadě dotahovat náskok soupeře. Na rozdíl od pátku byl dokonce třígólový. Tentokrát se ale obrat nepodařil, přes velký tlak Pardubičtí v závěru nevyrovnali.

Pardubické góly vstřelili Robert Říčka a Adam Musil. První jmenovaný nejprve využil přesilovou hru a mladší z bratrů Musilů následně snížil v čase 46:32 na rozdíl jedné branky.

První extraligový zápas ve své kariéře odehrál Martin Švec! Pardubický obránce v nejvyšší soutěži debutoval ve věku 17 let, 1 měsíc a 5 dní. Při svém premiérovém utkání strávil na ledě 4 minuty a 31 sekund.

Proti svým nastoupil v dresu soupeře útočník Tomáš Urban, který je v Litvínově na hostování do konce ledna. Zápas proti kmenovému klubu se mu vydařil, v enteria areně vstřelil 1 gól a na další přihrál.

Ve 37. minutě se na ledě odehrála kuriózní situace. Dynamo mělo velký tlak v útočném pásmu a vytvořilo si obrovskou šanci. Puk poskakoval u brankové čáry a po přerušení hry šli arbitři na konzultaci k videorozhodčímu. Ten odhalil, že puk skutečně v brance byl, ale dostal se tam skrz boční sít a gól tak nemohl být uznán.

Pardubice se dlouho nemohly střelecky prosadit, přispěl k tomu i výborný výkon brankáře Šimona Zajíčka, který se ale zranil, a právě po kuriózní situaci musel střídat. Během odchytaných 36 minut a 10 vteřin si stihl připsat 30 úspěšných zákroků.

Následně jej nahradil Matej Tomek a také on svůj tým podržel. Dynamo na branku soupeře vyslalo 48 střel a mělo téměř dvojnásobnou střeleckou převahu.

Aleš Krátoška (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): Musím říct, že Litvínov šel na hranici svých možností, velká bojovnost a obětavost. Musíme jim pogratulovat za dnešní výkon. Vstup do utkání nám nevyšel podle představ, nicméně z 0:3 jsme potom sahali po bodu. Pomohli jsme si jednou přesilovkou, ale ze šesti přesilovek je to pro nás málo. Dnes musím pogratulovat soupeři.