18.07.2024

Dynamo je druhým nejlepším klubem Evropy!

HC Dynamo Pardubice je podle francouzského serveru hockeyarchives.info druhým nejlepším hokejovým klubem v Evropě! Před Pardubice se v žebříčku dostal pouze švédský šampion Skellefteå AIK. Dynamo si oproti předchozí sezoně polepšilo o osm míst!

Druhý nejlepší klub Evropy v sezoně 2023/24! Dynamo je za Skellefteå AIK druhé v prestižním žebříčku serveru hockeyarchives.info. V elitní desítce jsou pouze dva české kluby, desátou příčku obsadil Třinec. Převahu mezi nejlepšími deseti týmy mají Švédové, kromě první Skellefteå se v tabulce na prvních místech umístily další tři kluby ze švédské nejvyšší soutěže.

V minulé sezoně bylo Dynamo v této anketě desáté, meziročně tak zaznamenalo posun o osm míst.

Žebříček je sestaven podle výkonů klubů v domácích i mezinárodních soutěžích během uplynulé sezony, a to včetně mezistátních přátelských zápasů. Dynamo v sezoně 2023/24 ovládlo přípravný turnaj Dolomiten Cup, dokráčelo do čtvrtfinále Ligy mistrů, na Spengler Cupu získalo historické stříbro a v základní části Tipsport extraligy vytvořilo nový bodový rekord soutěže. V play off si Pardubičtí po dvanácti letech zahráli finále a získali stříbrné medaile.