5.9.2009
Petr Košatka, Jan Hrabal

Výborný vstup do sezony! Starší dorost rozstřílel Písek

PÍSEK — Po páteční výhře nad Hradcem Králové se starší dorostenci HC Eaton Pardubice vytáhli v Písku. Zde vyhráli po povedeném výkonu vysoko 7:1. Dvě branky Východočechů vstřelil Radim Zrůst.

Extraliga staršího dorostu, 2. kolo, sobota 5.9.2009, Komterm aréna

Písek

1:7
0:3, 0:2, 1:2
Branky a nahrávky: 59:26 Radosta (Andrlík, Volf) – 3:02 Starý (Beneš), 13:33 Beneš (Starý), 14:14 Zrůst (Šťastný, Chlupáč), 21:08 J. Moučka (Tomín), 26:54 Jetmar, 41:56 Zrůst (Procházka), 51:28 Rychlík (Chlupáč). Rozhodčí: Pešina – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 105. Střely na branku: 20:37. Průběh utkání: 0:7, 1:7.
Písek: Lehečka (15. Doubek) – Bernad, Andrlík, Pícha, Hřebíček, Kupec, Turek, Kafka, Hrubý – Franěk, Paukner, Slabý, Hyspecký, Korous, Pich, Radosta, Hanus, Vejda, Volf, Homola, Scholtz.
Dynamo Pardubice: Štrof – Procházka, Žemlička, Rychlík, Starý, Chaloupka, Beneš, Voženílek – Vachutka, Zahaluk, Šťastný, Chmelař, Březina, Zrůst, Chlupáč, Jetmar, Tomín, Křečan, Půhoný, Moučka.

Na první zákrok v utkání nemusel Lehečka dlouho čekat. Domácího gólmana totiž hned v prvních vteřinách utkání prověřil lehkou střelou Březina. Tempo hry na začátku utkání bylo perfektní a hra nahoru – dolu vynesla na obou stranách několik šancí – nejprve nebezpečně tečoval puk před Štofovou brankou Volf, poté vyzkoušel pozornost Lehečky na druhé straně ranou švihem Beneš. Stav utkání se poprvé měnil na začátku čtvrté minuty – Beneš předložil puk Starému na modrou a pardubický obránce tvrdou ranou otevřel skóre. Písečtí měli vzápětí k dispozici hned dvě početní výhody za sebou, přičemž nejblíže vyrovnání byl Homola, po pěkně provedené individuální akci si ale vylámal zuby na Štrofovi.

Osmá minuta přinesla únik hostujícího Beneše, který byl při svém zakončení faulován a rozhodčí ani chvíli neváhal s nařízením trestného střílení. K tomu se postavil stejný hráč a při svém zakončení zvolil polovysokou střelu po ruce. Domácí gólman ale celou akci dobře přečetl a z nájezdu tak vyšel jako úspěšnější. Podruhé Pardubičtí udeřili při své úvodní početní převaze. Perfektně sehraná přesilovka vygradovala zakončením Beneše, proti kterému Lehečka neměl příliš mnoho šancí na úspěch. Necelou minutu poté pak ukončil třetí brankou vyhnal Lehečku z branky Zrůst a místo v domácí kleci zaujal náhradník Doubek.

Druhou třetinu zahajovaly Pardubice v početní převaze a také tentokrát se hostující tým brankově vyjádřil – zleva si sjel až před Doubka útočník Eatonu Moučka a zakončením po ledě vylepšil pardubický náskok. Další branku hosté přidali v oslabení. Po individuální akci se ranou z jízdy prosadil Jetmar, když umístil puk přesně k pravé tyčce Doubkovy branky. Skóre nevypadalo před polovinou utkání pro domácí tým ani trochu lichotivé a Mazancův výběr mohl alespoň trochu s hrozivě vypadajícím výsledkem pohnout při dvojnásobné přesilovce. Ani výhoda dvou hráčů na ledě ale nepomohla Písku dostat puk za Štrofova záda.

Další branku mohli naopak přidat hosté. Přihrávka zpoza branky vybídla do slibně vypadající šance Vachutku, hostující útočník ale Doubka z těsné blízkosti nepřekonal. Převaha hostující týmu byla evidentní a Doubek se musel potit i nadále, i když na svou další branku čekali hostující hráči až do druhé minuty třetí třetiny. To totiž dorazil puk za Doubkova záda Zrůst a zaznamenal tak svůj druhý gól v utkání. Brankový půst domácích mohl ukončil minutu poté Homola, který se proháčkoval obranou hostů, na důraznější zakončení ale už neměl dostatek sil.

Po gólu volala také akce, na jejíž konci stál před Doubkem Procházka, tentokrát se ale gólman Písku vytáhl perfektním zákrokem. Sedmá branka Pardubic přišla na řadu v dvaapadesáté minutě – Chlupáč našel ideálně najetého Rychlíka, který se po lehké střele stal dalším přemožitelem písecké branky. Hostující golman Štrof přišel o čistý štít snad v poslední možné chvíli. Čtyřiatřicet vteřin před koncem byl poprvé překonán z dorážky Radostou, který definitivně uzavíral skóre. Písek tak ve druhém kole extraligy podlehl pardubickému celku 1:7.