24.10.2009
Petr Košatka, (HoH)

Starší dorostenci si s chutí zastříleli v Písku

PÍSEK — Jednoznačné vítězství a tři body do vyrovnaného čela své skupiny si připsali extraligoví starší dorostenci HC Eaton Pardubice. Ti vyhráli v Písku 9:1.

Extraliga staršího dorostu, 16. kolo, sobota 24.10.2009, Zimní stadion Písek

Písek

1:9
0:2, 0:4, 1:3
Branky a nahrávky Pardubic: 58:55 Radosta – 1:25 Chaloupka (Chlupáč), 4:59 Březina, 22:03 Šťastný (Chmelař, J. Moučka), 23:53 Tomín (Starý, Březina), 32:52 P. Moučka (Beneš, J. Moučka), 35:02 Březina (Zrůst), 49:30 Jetmar (Březina, Tomín), 57:51 Procházka (Vlček), 59:38 Jetmar (P. Moučka). Rozhodčí: Ondřej – Jílek, Polonyi. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Diváci: 100. Střely na branku: 22:46. Průběh utkání: 0:8, 1:8, 1:9.
Písek: Lehečka (58. Doubek) - Jáchym, Andrlík, Pícha, Turek, Kafka, Lejsek, Hrubý - Paukner, Scholtz, Korous, Radosta, Šoltés, Dupač, Hanus, Vejda, Volf, Homola, Homolka.
Dynamo Pardubice: Bernart – Beneš, Starý, Voženílek, Rychlík, Chaloupka, Procházka – Tomín, Březina, Zrůst – Jetmar, J. Moučka, Chmelař – Šťastný, Vlček, Chlupáč – P. Moučka.

Hned v úvodu utkání šli Písečtí do třech a hosté dvojnásobné početní převahy dokázali využít. Chlupáč předložil puk na modrou čáru Chaloupkovi a obránce hostů propálil vše, co mu stálo v cestě. Náskok pardubického celku se navyšoval na konci páté minuty. Domácí obranou se proháčkoval Březina a svou samostatnou akci zakončil přesnou ranou do odkryté části Lehečkovy klece. Vzápětí si zahráli v početní převaze také Písečtí, Mazancův tým ale jednoduchou přesilovku využít nedokázal.

Když byli hosté kompletní, mohl přidat třetí branku Pardubic opět Březina, který se ocitl v nájezdu. Útočník hostujícího celku ale bekhendovým zakončením na Lehečku nevyzrál. Pardubičtí se tlačili před píseckou klec také v dalších fázích úvodní části a Lehečka tak měl plné ruce práce i nadále. Nejprve nebezpečně pálil od modré čáry Beneš, poté ještě prověřil gólmana Písku z bezprostřední blízkosti Březina, Lehečka ale oběma hráčům hostujícího Eatonu odolal.

Na začátku prostřední části se před soupeřovu klec dostali také Písečtí, lehké nahození, které bylo výsledkem celého snažení, si však Bernart dobře pohlídal a neponechal nic náhodě. Na druhé straně se ale opět měnilo skóre. Šťastný se individuální akcí dostal až před Lehečku a perfektním zakončením do bekhendu usměrnil puk přesně pod horní tyčku domácí branky. V čase 23:53 hosté zaznamenali další přesný zásah. Starý vyslal ostrou ránu skrz Lehečkovu branku a Tomínem tečovaný kotouč skončil za zády gólmana Písku.

Krátce před polovinou utkání si Pardubičtí opět zahráli v početní převaze. I když se hosté při výhodě jednoho tlačili do písecké branky, další přesný zásah přišel na řadu až po návratu pátého píseckého hráče. Puk ztečoval přesně do branky Písku. Patrik Moučka a další gól hostů byl na světě. O dvě minuty později hosté podobnou akcí dostali puk za Lehečkova záda již pošesté. Od modré čáry vypálil Starý a puk lehkou tečí přesměroval do odkrytého místa v písecké kleci Březina.

Ve třetí části mohli Písečtí snížit, když se před Bernartovou brankou objevil Radosta, z dorážky ale na gólmana Pardubic nevyzrál. Stejný hráč Písku se snažil obranou soupeře prostoupit ještě vzápětí, přes dva obránce hostů ale projít nedokázal. Krátce poté opět udeřili hosté a když Tomín překonal Lehečku z těsné blízkosti, vedli hosté již o sedm branek. Písecký Lehečka poté střídal a do branky domácích nastoupil dvě minuty před koncem Doubek. Ani ten ale hostující kanonádě nezabránil a hned z první střely inkasoval. Procházka vypálil puk od modré čáry a černá guma se zastavila až v brance Jihočechů. O čisté konto připravil Doubkovo oponenta minutu před koncem Radosta, který Bernarta prostřelil ranou z jízdy. Konečnou podobu skóre ještě dodal Jettmar, který v poslední minutě propašoval puk do písecké klece. Písek tak podlehl na svém ledě pardubickému celku 1:9.