31.10.2015
(HoH)

Starší dorostenci po úžasném závěru vyhráli v Liberci

LIBEREC — Velecenné tři body s vyrovnané tabulky vezou z Liberce starší dorostenci Pardubic. Dynamo bez několika hráčů základní sestavy ještě deset minut před koncem řádné hrací doby prohrávalo pod Ještědem 1:2 (trefil se Viktor Martínek), závěr utkání patřil ale Východočechům: v 52. minutě srovnal Viliam Šeliga a po ubráněném oslabení vstřelil vítězný gól v čase 59:43 Michal Pochobradský.

NOEN extraliga staršího dorostu, 18. kolo, sobota 31.10.2015, Svijanská aréna

2:3
1:1, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 0:25 Wiencek (Nezbeda), 43:08 Kunst – 4:16 Martínek (Machač), 51:55 Šeliga (Paliesek), 59:43 Pochobradský (Matýs). Rozhodčí: Smitka – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:3, navíc Žouželka (Dynamo Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 55. Střely na branku: 44:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Bílí Tygři Liberec: Žajdlík – Eichler, Had, Charvát, Korecký, Krejsa, Kunst, Starosta, Turský, Velechovský – Branský, Burda, Čermák, Chrtek, Jeník, Juščák, Kačírek, Nezbeda, Průžek, Wiencek.
Dynamo Pardubice: Jánský – Boček, Javůrek, Leder, Matýs, Mert, Sýkora, Trejbal, Žouželka – Blümel, Kubišta, Machač, Martínek, Paliesek, Petrus, Pochobradský, Roubal, Syrovec, Šeliga, Štefka.

Začátek zápasu vyšel Tygrům na jedničku. A rychlá kombinační hra s vysokým napadáním přinesla své ovoce. Už po dvaceti pěti vteřinách totiž domácí vedli zásluhou Petra Wienceka, který si ve skrumáži před brankou našel puk který Jánský pouze vyrazil před sebe a zasunul ho do branky – 1:0.

Už za čtyři minuty ale bylo vyrovnáno. Po tvrdé střele od modré čáry, která zůstala očím libereckého gólmana skryta díky dobře clonícímu útočníkovi, se mohl radovat Viktor Martínek – 1:1.

Hra se i nadále přelévala z jedné strany na druhou. Žádný z týmu se ale ne a ne prosadit. Důvodem byli hlavně oba maskovaní muži, ti předváděli chvílemi až neuvěřitelné zákroky, a zastiňovali tak ostatní hráče na ledě.

V polovině zápasu se Průžek dostal do úniku a rozhodl se nic nevymýšlet a vystřelit, překonat Jánského se mu podařilo, avšak v cestě kotouče za brankovou čáru stanula spojnice tyčí.

Prakticky hned z následující akce se událo téměř to samé akorát na druhé straně kluziště. Maltýs jel sám na Žajdlíka, ale klička se mu nepovedla a netrefil branku.

O pár okamžiků později, už ale musel Jánský podruhé v zápase a jak se později ukázalo bohužel i naposledy kapitulovat. Vratislav Kunst se v prostoru mezikruží napřáhl a jeho střelu zastavila až síť za strážcem svatyně Dynama – 2:1.

Tygři mohli navýšit vedení o čtyři minuty později. Opět ale zazvonila spojnice tyčí. Tentokrát ji rozezvučel prudkou střelou bez přípravy Matyáš Kačírek.

V 51. minutě započali pardubičtí svůj obrat. Viliam Šeliga se trefil z bezprostřední blízkosti mezi Žajdlíkovy betony a bylo vyrovnáno – 2:2.

A sedmnáct sekund před koncem, prakticky po totožné situaci, procedil kotouč za domácího brankáře Michal Pochobradský – 2:3. Tygři již reagovat na pozdní gól Pardubic nestihli, Východočeši si odvezli k Zelené bráně velecenné tři body.

Jiří Kudrna (Bílí Tygři Liberec): „Jsme hrozně smutní a zklamaní, že nemáme žádný bod. Zápas byl hrán z obou stran ve vysokém tempu. Diváci mohli vidět utkání dvou kvalitních mládežnických týmů. Nás jen může mrzet, že se nám nepodařilo využít mnoha šancí ve třetí třetině a definitivně zlomit zápas na naši stranu. Soupeř bohužel těch svých využil a nakonec zvítězil.“

Milan Kusý (HC Dynamo Pardubice): „Byl to dnes opravdu bojovný a fyzicky náročný zápas. Myslím si, že jsme měli víc šancí a zaslouženě jsme vyhráli po šťastném gólu těsně před koncem.“