12.9.2015
Kryštof Rossmann, Jan Hrabal

První tři body! Starší dorostenci vyhráli v Liberci

LIBEREC — Vítězství 6:3 získali starší dorostenci Dynama Pardubice v sobotu v podvečer v Liberci. Východočeši sice pod Ještědem prohrávali, ale díky čtyřem brankám v prostřední třetině vývoj utkání otočili a získali tři body. Branky Východočechů vstřelili Viktor Martínek, Ondřej Machala, Michal Machač, Michal Žouželka, Ondrej Paliesek a Filip Roubal.

NOEN extraliga staršího dorostu, 4. kolo, sobota 12.9.2015, Svijanská aréna

3:6
1:1, 2:4, 0:1
Branky a nahrávky: 4:22 Burda (Had, Wiencek), 22:55 Burda (Jeník), 35:08 Jeník (Eichler, Nezbeda) – 12:48 Martínek (Matýs, Machač), 21:32 Machala (Kaut, Martínek), 22:11 Machač (Martínek), 25:47 Žouželka (Roubal), 38:59 Paliesek (Šeliga), 46:43 Roubal (Machala). Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:11, navíc Roubal (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 3:1. Diváci: 49. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.
Bílí Tygři Liberec: Žajdlík – Bálik, Bednář, Eichler, Had, Korecký, Krejsa, Kunst, Šuráň, Velechovský – Burda, Čermák, Chrtek, Jeník, Kursa, Mocek, Nezbeda, Verbický, Wiencek.
Dynamo Pardubice: Klouček – Boček, Javůrek, Matýs, Mert, Trejbal, Žouželka – Kaut, Kubišta, Machač, Machala, Martínek, Paliesek, Pochobradský, Roubal, Syrovec, Šeliga, Štefka.

V opačném rozpoložení se nacházely oba celky před začátkem duelu, Tygři dokázali ve dvou duelech nasbírat čtyři body a okupovaly poměrně poklidný střed tabulky, zatímco Dynamo na svoji první výhru stále čekalo a s a nulovým ziskem uzavíralo pořadí.

Domácí začali aktivně a již po pěti minutách hry se poprvé měnilo skóre, nejrychleji se v předbrankovém prostoru po nepřehledné situaci zorientoval Václav Burda, jenž otevřel gólový účet duelu – 1:0.

Těsně po polovině úvodní dvacetiminutovky ale sílící tlak Pardubic vyústil ve vyrovnání, Matýsovu střelu od modré čáry stihl tečoval jeden z hráčů takovým způsobem, že kotouč zamířil skoro kolmo k ledové ploše. Na divokou změnu směru ještě stihl Žajdlík zareagovat, na pohotovou dorážku Viktora Martínka už ale nikoliv – 1:1.

V prostřední části se teprve začaly dít věci, minutu po úvodním vhazování Wiencek ukořistil kotouč a ujížděl vstříc gólmanovi Dynama, ten jeho pokus eliminoval a místo toho na druhé straně udeřil Ondřej Machala – 1:2. Pár chvil na to navíc prostřelil Žajdlíka i Michal Machač a s Tygry to nevypadalo vůbec dobře – 1:3.

Jenže gólové hody pokračovaly, nejprve se prosadil chytrou bekhendovou střelou Václav Burda – 2:3. Nicméně poté znovu hosté Tygrům brankově odskočili, když krásnou Roubalovu nabídku zužitkoval na levé straně osamocený Michal Žouželka – 2:4.

Šelmy se ale nevzdávaly a pět minut před koncem druhé části snížil krásnou střelou Jan Jeník, čímž vrátil domácí celek na dostřel – 3:4. Ani to však nebylo z druhé třetiny vše, minutu před sirénou Ondrej Paliesek vrátil Pardubicím jistotu většího náskoku – 3:5.

Ten ještě umocnila branka z 47. minuty, Filip Roubal si počkal na nejvhodnější okamžik a chytrou ranou k bližší tyči propálil Žajdlíka – 3:6. Poté přeřadili Tygři svůj výkon na vyšší obrátky a svého soupeře přehrávali, ale gól vsítit nedokázali. Nejblíže byl Tomáš Nezbeda, jenž stanul osamocený mezi kruhy, nicméně obrovskou šancí pohrdl a mezi tři tyče nezamířil.

Bojovníci z města pod Ještědem se tak nakonec musejí smířit s nulovým bodovým ziskem, naopak Dynamo získalo svou první výhru v letošním ročníku.