23.9.2023

Přesilovkové trápení Pardubic B rozhodlo o prohře s Kolínem

Ve druhém domácím utkání sezony zavítal na chrudimský led blízký rival z Kolína, oba týmy se dlouho přetahovaly, nakonec se ve 33. minutě dostalo Dynamo do vedení, když po téměř identických akcích otočili stav Urban a Herčík. Jenže vedení domácímu týmu dlouho nezůstalo, protože v rozmezí třiceti sekund ve 36. a 37. minutě se hosté znovu dostali do vedení. Ve třetí části mělo Dynamo další tři přesilovky, ale ani jedna nevedla ke srovnání, Pardubice B tak po třech kolech Chance ligy na vítězství stále čekají.

Chance liga, 4. kolo, sobota 23.9.2023, Chrudim, Zimní stadion

Kolín

2:3
0:1, 2:2, 0:0
Branky a nahrávky: 23:12 Urban (Voženílek, Zeman; 4/5), 32:07 Herčík (Pochobradský, Pavlata; 5/5) – 05:00 Lang (Morong, Gaspar; 5/5), 35:43 Dlouhý (Moravec, Ouřada; 5/4), 36:16 Skořepa (Naar, Pajer; 5/5). Rozhodčí: Zubzanda, Kosnar – Kotlík, Polák. Diváci: 512. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 19:33 (3:11, 6:13, 10:9). Zblokované střely: 8:4. Vhazování: 33:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Tvrdík, Kaštánek, Kubíček, Voženílek, Koudelka – Urban, Mikyska, Žálčík – Kaplan, Kaut, Herčík – Pavlata, Pochobradský, Lichtag – Tomas, Zeman, Rouha.
Kolín: Soukup – Hampl, Němec, Piegl, Naar, Pinkas, Gaspar – Pajer, Skořepa, Vrhel – Dlouhý, Moravec, Král – Síla, Koukal, Ouřada – Šedivý, Morong, Lang – Bernat.

Už v 5. minutě se hostující Kozlové ujali vedení, když před bránou přes několik hráčů doletěl puk z hole Kryštofa Langa až do brány – 0:1. Domácí se ale snažili vytvářet rychlými útoky vytvářet šance, v nabídnutých dvou přesilových hrách ale Dynamo neuspělo. Naopak po první trestu soupeře hned po návratu z trestné lavice hrozil Adam Dlouhý, ale ani nadvakrát nenašel prostor mezi betony brankáře Vomáčky. Nejblíž k překonání Soukupa byl Jakub Koudelka, který si najel do volného prostoru, obdržel přihrávku, ale brankáře nepokořil. Před dojíždějícím Rouhou už měl puk brankář pod kontrolou.

Hned v úvodu druhé třetiny muselo Dynamo přečkat nebezpečnou přesilovku soupeře, naštěstí Pajer minul. Následoval však další trest, při kterému chybu v obraně Kolína potrestal v přečíslení Voženílek, jenž předložil puku na Tomáše Urbana a ten už zamířil jen do prázdné brány – 1:1. Následovala také přesilová hra Pardubic, které se ale opět nevydařila podle představ a ještě měl domácí týmy štěstí, že Ouřada nemířil přesně. Dynamo se ale dostalo ve 33. minutě poprvé v utkání do vedení, když téměř z identické pozice skóroval nad beton Soukupa Daniel Herčík, který těžil z výborné práce Pochobradského – 2:1. Jenže přišel na domácí straně další trest a první využitou přesilovou hrou v duelu Kolín srovnal, když se po několika blocích odrazil puk na hůl Moravce, který vybídl k zakončení před prázdnou bránou Kryštofa Ouřadu – 2:2. A za další půlminutu už znovu vedli Kozlové, když po vyhraném buly následovala špatná přihrávka, hosté se usadili v pásmu a opět trochu šťastně a neobvykle se puk dostal k Josefu Skořepovi, který doklepl puk do brány – 2:3.

Dynamo ve třetí třetině dohrávalo početní výhodu a po jejím vypršení si odstavil obránce Tomáš Kaut, ale jeho otočku na brankovišti vytěsnil Soukup mimo. Dynamu po celý zápas vůbec nefungovaly početní výhody, tak to hned v té následující zkusil Lukáš Žálčík tak, že si nenápadně sjel až k bráně, jenže pro zakončení byl před brankářem až moc natěsno a neměl prostor, kam puk zvednout. Dynamo mělo ve zbývajících deseti minutách ještě další dvě přesilové hry, navíc hráli bez brankáře, ale ani tuto výhodu nedokázalo zužitkovat ke srovnání.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice B): „Dneska to byl asi zatím náš nejhorší výkon v sezoně. Soupeř nás předčil hlavně v osobních soubojích, počínal si daleko lépe. My jsme měli velký problém se prosadit, vytvořit si nějaké šance, dostat se ke střelám. A bohužel nám absolutně nejdou přesilovky, takže jsme si jimi nepomohli a od toho se to odvíjí. Dneska jsme za zápas měli strašně málo střel a určitě jsme si nezasloužili vyhrát.“