23.10.2023

B tým veze po hattricku Mikysky důležité tři body z Třebíče

Pardubický B tým dokázal navázat na domácí vítězství a tři body vybojoval také v Třebíči, z posledních šesti utkání získal dvanáct bodů. Dynamo sice v úvodu rychle inkasovalo, ve druhé části ale využil dvě početní výhody Josef Mikyska, jenž o něco více uklidnil svůj tým zkompletovaným hattrickem ve třetí části.

Chance liga, 15. kolo, pondělí 23.10.2023, Třebíč, ZS města Třebíče - KHNP ARENA

Horácká Slavia Třebíč

1:3
1:0, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 03:20 Vodička (Bittner, Dočekal; 5/5) – 23:55 Mikyska (Bučko, Urban; 5/4), 33:29 Mikyska (Bučko, Urban; 5/4), 51:17 Mikyska (Pochobradský, Urban; 5/5). Rozhodčí: Horák, Mejzlík – Zídek, Polák. Diváci: 1011. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Střely na branku: 34:26 (12:9, 8:10, 14:7). Zblokované střely: 14:4. Vhazování: 28:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Štebih, Vodička, Bořuta, Baláž, Kříž, Poizl – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Malý, Horváth – Frömel, Kučera, Ferda – M. Svoboda, M. Svoboda, Michalčuk.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Chabada, Bučko, Kubíček, Voženílek, Tvrdík, Hebek – Hrníčko, Rákos, Herčík – Urban, Mikyska, Pochobradský – Kaplan, Kaut, Lichtag – Rouha, Zeman, Žálčík.

Východočeši nastoupili do duelu na ledě Horácké Slavie pouze s jedinou změnou v sestavě oproti domácímu vítěznému klání s Prostějovem, do brankoviště se postavil Tomáš Vomáčka. Domácím vyšel lépe vstup do zápasu, ve 4. minutě se Bittner dostal ke střele z mezikruží, Vomáčka jeho projektil vyrazil. Následně měl ale možnost dorážky Petr Vodička, jenž otevřel skóre zápasu – 1:0. Východočeši mohli rychle odpovědět, nabídnutou početní výhodu však nevyužili, navíc poté odstoupil ze zápasu obránce Zdráhal a Dynamo muselo dohrávat celý zápas pouze s dvěma zkušenými obránci. S blížícím se koncem třetiny byly Pardubice blízko vyrovnání, Pochobradský se dostal k odraženému kotouči, jeho projektil se ale zastavil o brankovou konstrukci.

Dynamo na začátku druhé dvacetiminutovky ustálo další oslabení a následně udeřilo v početní výhodě. Ve 24. minutě Urban udržel pásmu přihrávkou na Bučka, ten prodloužil puk na levou stranu na Josefa Mikysku, jenž z vrcholu levého kruhu střelkou do horního rohu brány nedal Mičánovi šanci zakročit – 1:1. Hosté mohli rychle využít další přesilovku, když Hrníčko dostal puk na brankovišti, proti jeho rychlé kličce zakročil gólman holí. A tak se ve 34. minutě mohl z druhé pardubické branky radovat opět Josef Mikyska, jenž znovu pálil z vrcholu levého kruhu, tentokrát dobře mířil příklepem a zajistil Pardubicím obrat – 1:2. V posledních vteřinách druhé části se Dynamo v oslabení dostalo do přečíslení dvou na jednoho, Kaut však nedokázal prostřelit Mičána.

Další dobrý zákrok musel vytáhnout domácí brankář ve 44. minutě po ubráněném čtyřminutovém oslabení hostů, vychytal v mezikruží volného Zemana. Větší klid na pardubické hokejky dodal osm minut před koncem z rychlého protiútoku Josef Mikyska, tomu od pravého mantinelu nahrál do jízdy Pochobradský, Mikyska měl dostatek prostoru na zakončení a zamířil přesně mezi betony brankáře – 1:3. Východočeši se zase o kousek přiblížil výhře dalším ubráněným oslabením, minutu a půl před koncem mohl zisk tří bodů pečetit Rákos, při samostatném úniku ale na Mičána nevyzrál. Třebíč ještě sáhla ke hře bez brankáře, ta ji však ani ke snížení nepomohla, Dynamo si i díky své obětavosti připsalo druhou výhru v řadě.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice B): „Chtěl bych celému týmu poděkovat za parádní práci, kterou odvedli na ledě. Dnes jsme skvěle zahráli všechna oslabení a využili jsme dvě přesilovky. Celkově si myslím, že jsme si vytvořili více šancí a byli jsme lepším týmem, díky tomu jsme také zaslouženě vyhráli. Možná jsme nebyli tolik důrazní v obraně, jako třeba soupeř, ale to prostě moc nejde s kluky, kteří mají okolo sedmdesáti kilo. Naší hlavní výhodou bylo, že se v této sezóně můžeme opřít o oba naše gólmany, kteří jsou na vysoké úrovni. Přesto jsme dokázali vyhrát i nad Třebíčí, kde minulou sezónu nedokázal vyhrát skoro nikdo.“