6.12.2023

Pardubice B srdnatě dotahovaly, s Třebíči nakonec padly

B tým Dynama chtěl proti Třebíči naskočit zpět na vítěznou vlnu, jenže obzvlášť první třetiny nebyla vydařená a domácí Pardubice prohrávaly 0:2. Na třetí gól stačil ještě odpovědět Herčík, ale těsně před pauzou navýšil opět na rozdíl tří branek Poizl. Třetí třetinu Dynamo snažilo kompletně smazat ztrátu a nebylo od toho vůbec daleko, jenže na dva snižující góly odpověděl pojišťujícím gólem do prázdné brány Michálek.

Chance liga, 28. kolo, středa 6.12.2023, Chrudim, Zimní stadion

Horácká Slavia Třebíč

3:5
0:2, 1:2, 2:1
Branky a nahrávky: 30:15 Herčík (Tvrdík, Kaut; 5/5), 48:01 Nedbal (Mikyska, Švec; 5/5), 51:43 Rákos (Pochobradský, Žálčík; 5/5) – 12:03 Dočekal (Bittner, Psota; 5/5), 16:31 Malý (M. Svoboda, Michalčuk; 5/5), 26:50 Kučera (M. Svoboda, Štebih; 5/5), 37:44 Poizl (M. Svoboda, Kučera; 5/5), 59:11 Michálek (Dočekal, Furch; 5/5). Rozhodčí: Zubzanda, Čáp – Belko, Pěkný. Diváci: 207. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 28:33 (10:11, 9:15, 9:7). Zblokované střely: 3:2. Vhazování: 31:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:5.
Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík – Herčík, Rákos, Žálčík – Urban, Mikyska, Hrníčko – Pochobradský, Kaut, Rohlík – Kaplan, Rouha, Lichtag.
Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Vodička, Štebih, Poizl, Furch – Vodný – Dočekal, Bittner, Psota – Ondráček, Michálek, Ferda – M. Svoboda, Kučera, Frömel – M. Svoboda, Malý, Michalčuk.

Do Chrudimi přicestovala Třebíč, která v posledních zápasech nabírá solidní formu, ale ani Pardubice nehrají vůbec špatně. Lépe začali hosté, kteří si vytvořili také první šanci na gól, kdy Malý dostal přihrávku v přečíslení tří proti dvěma, ale Vomáčka proti němu povyjel a zasáhl. V 11. minutě zahrozilo také Dynamo, když se Mikyska dobře uvolnil, ale Mičán si počkal a proti dobré střele vystrčil rameno. Jako první se ujala vedení Třebíč, Psota podržel puk za bránou, mezitím si odskočil do palebné pozice Martin Dočekal, který příležitosti využil – 0:1. Srovnat se mohlo podařit Kautovi s Rohlíkem, kteří nabrali rychlost, Rohlík projel podél mantinelu, poslal puk před bránu Kautovi, jenž jenom nastavil hokejku, ale za Mičána puk neusměrnil. Z protiútoku naopak podruhé v utkání udeřili hosté, když Michalčuk nesobecky ještě našel před bránou Jakuba Malého, který měl snadnou pozici k zakončení – 0:2.

Během přesilovky ve 23. minutě trefil Rákos svižnou střelou zápěstím spojnici. V pořádně divokém utkání mohl navyšovat Šimon Frömel, proti kterému skočil rybičku Vomáčka a ten tak nezakončil. Ve 27. minutě to s Pardubicemi začalo vypadat kriticky. I přesto, že byl na Janu Kučerovi nalepený obránce, tak stačil vystřelit a trefil nechytatelně nad rameno brankáře Vomáčky – 0:3. V polovině utkání se domácí Dynamo přeci jen dočkalo a ještě neskládalo zbraně. Tvrdík poslal v ponechané výhodě puk na bránu, kde si ho skrumáží vyhlédl Daniel Herčík a zametl jej za záda Mičána – 1:3. Jenže dvě minuty před druhou přestávkou hosté udeřili čtvrtou brankou. Daniel Poizl nahazoval puk od modré čáry, který se po několika odrazech dostal až do brány, Vomáčka byl mimo svoji pozici – 1:4.

Ve vlastním oslabení se Dynamo ještě mohlo vrátit do utkání, když tři hráči mířili na Štebiha, který ale vložil hokejku do dráhy puku a zamezil přihrávce k druhému mantinelu. Druhý gól Pardubic vstřelil v 49. minutě Karel Nedbal, který si od modré čáry sjel do volné pozice na mezikruží a odsud přesně zamířil – 2:4. Třebíč musela být nadále připravena, Mičán dvěma dobrými zákroky odvrátil další snížení. Dynamo krátce po přesilové hře udeřilo. Daniel Rákos si klepl na kruhu o puk a tvrdě ho napálil za Mičána, jenž měl před sebou Žálčíka, který mu na brankovišti ještě zacláněl – 3:4.

Jako by se Třebíč v posledních minutách zdála v posledních minutách zaskočená a Dynamo to správně vycítilo. Zejména v posledních dvou minutách při hře bez brankáře měly zajímavé možnosti k vyrovnání. Tu největší měl na holi Lukáš Žálčík, který ale nepřehodil beton Mičána po chybných rozehrávkách hostů, naopak do prázdné brány definitivně rozhodl z poloviny hřiště David Michálek – 3:5.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B) „Nehodnotí se to úplně pozitivně, protože jsme prohráli. Dneska jsme si věřili, že utkání zvládneme, i když víme, že Třebíč je kvalitní soupeř. Byli jsme připraveni, že soupeř dobře brání a čeká na chyby, přesto jsme několik hloupých chyb udělali a soupeř je potrestal. Nicméně jsme se ve třetí třetině vrátili do zápasu aktivní hrou a chybělo málo a v power-play jsme skoro srovnali, takže ze třetí třetinu určitě pochvala. První dvě třetiny – hloupé, individuální chyby a zároveň málo odvahy do útoku. Škoda, že jsme utkání nezvládli, ale nedá se nic dělat, musíme se poučit z chyb a připravit se na další zápas.“