28.10.2023

Vítězná série Dynama B skončila v Kolíně

Pardubický B tým na sérii tří vítězství v zápase proti Kozlům bohužel nedokázal navázat, chyběla mu produktivita a i přes 34 vyslaných střeleckých pokusů na branku se ani jednou neprosadil.

Chance liga, 17. kolo, sobota 28.10.2023, Kolín, Zimní stadion

Kolín

2:0
1:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 10:15 Ouřada (Pinkas; 4/4), 34:57 Ouřada (Dlouhý; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Dědek, Maňák. Diváci: 1091. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 23:34 (8:8, 10:16, 5:10). Zblokované střely: 8:10. Vhazování: 16:34. Průběh utkání: 2:0.
Kolín: Soukup – Pinkas, Kolmann, Piegl, Němec, Hampl, Gaspar, Naar – Pajer, Koukal, Král – Dlouhý, Moravec, Ouřada – Síla, Morong, Lang – Šedivý, Skořepa.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Nedbal, Bučko, Kubíček, Voženílek, Tvrdík, Chabada – Herčík, Rákos, Hrníčko – Urban, Mikyska, Žálčík – Kaplan, Kaut, Pochobradský – Rouha, Zeman, Lichtag.

Trenérský štáb v čele s Richardem Králem udělal změny ve složení jednotlivých formací a do branky nastoupil David Honzík. První třetina byla vyrovnaná, oba týmy si vytvořily útočné příležitosti. První početní výhodu měli k dispozici domácí, se střelami převážně od modré čáry si Honzík poradil. Následovala přesilovka Dynama, kterou však ukončil svým faulem předčasně Herčík a Kozlové menšího počtu hráčů na ledě rychle využili, po vyhraném vhazování to vzal na sebe na levé straně Kryštof Ouřada, jenž měl dostatek prostoru a nabruslil s kotoučem před bránu, Honzíka překonal nadvakrát – 1:0. V další přesilovce Pardubic měl největší šanci Kaplan, střelou z první ale trefil jen boční část branky. Kolín mohl v závěru třetiny navýšit své vedení po zaváhání pardubické obrany, do zajímavé příležitosti se dostal Morong, toho ale hostující obránce čistě srazil k ledu.

Na konci přesilové hry Pardubic musel vytáhnout dobrý zákrok brankář Honzík, vychytal Skořepův blafák ze samostatného úniku. Ve 35. minutě odskočili Kozlové na rozdíl dvou branek, Kryštof Ouřada sebral na pravém křídle volný puk, prohodil si ho s Dlouhým, který skvěle načasoval přihrávku tak, aby mohl autor první branky zakončovat do prázdné brány – 2:0. Závěr druhé dvacetiminutovky okořenila bitka mezi Pinkasem a Lichtagem poté, co Voženílek nedovoleně atakoval svého protihráče, za což dostal trest do konce utkání. Dvě minuty se hrálo čtyři na čtyři a poté ve třetí třetině následovala tříminutová početní výhoda domácích.

Ti ji dohráli až do konce, jelikož Dynamo zvládlo oslabení na výbornou a nepustilo soupeře do vážnější gólové příležitosti. Pardubičtí trenéři zkusili střeleckou nemohoucnost svých svěřenců ukončit změnami ve složení útočných formací, ale přestože se hokejisté Pardubic snažili, nedařilo se jim najít recept na brankáře Soukupa. V 50. minutě mohl snížit Urban, jenž nebyl pokrytý u levé tyče, ale příliš dlouho si chystal puk na střelu. O čtyři minuty později se Lang se po přihrávce spoluhráče od mantinelu ocitl sám před Honzíkem, ten jeho zakončení dobře zneškodnil a udržel naděje svého celku. Dvě a půl minuty před konce základní hrací doby si před vhazováním v útočné třetině vzala lavička Pardubic oddechový čas, po němž sáhli ke hře v šesti hráčích v poli. Ani to však hostům ke skórování nepomohlo, celkem na Soukupa vyslali třicet čtyři střel, žádná z nich však v síti neskončila.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Dnes jsme sice opticky měli více ze hry, ale vůbec jsme nechtěli jít do předbrankového prostoru, do těch míst, kde to trošičku bolí. Domácí nás k ničemu nepustili, neměli jsme žádné vyložené šance, ani tlak. Domácí zahráli skvěle do obrany. Nemáme žádný bod, ale je to spravedlivý výsledek.“