14.9.2023

Dorost stále stoprocentní. Olomouc doma porazil 5:1

Dorostenecký tým Dynama je ve formě. Ve čtvrtek doma vyhrál i třetí zápas tohoto soutěžního ročníku, tentokrát porazil 5:1 Olomouc. Po bezbrankové první třetině se Východočeši v té druhé gólově prosadili třikrát, nepohlídali si pouze vstup do třetí části. Na snižující zásah Hanáků však odpověděli dalšími dvěma trefami a nyní jsou v čele tabulky skupiny B Extraligy dorostu. Nejlepší střelec mužstva David Krčál má na svém kontě už sedm branek.

Extraliga dorostu, 3., čtvrtek 14.9.2023, Pardubice, enteria arena

Olomouc

5:1
0:0, 3:0, 2:1
Branky a nahrávky: 26:31 Kovář (Drábek, Řehořek; 5/5), 37:10 Úlehla (Jansa; 5/5), 38:39 Krčál (Ruml, Macek; 5/5), 47:47 Krčál (Macek, Vápeník; 5/4), 49:38 Řehořek (Drábek; 5/5) – 40:16 Bartok (Krásny; 5/5). Rozhodčí: Kratochvíl – Gregar, Jiruška. Diváci: 50. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 57:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Jaroš, Křečan, Řehořek, Jansa, Vápeník, Ruml, Koudelka – Macek, Rolinek, Lempach, Krčál, Jindřichovský, Drábek, Joska, Úlehla, Kovář.
Olomouc: Žbánek – Holaň, Prokop, Holéczy, Černý, Hubáček, Přidal, Kalman – Balog, Minář, Krásny, Navrátil, Rohozhyn, Koryčanský, Sekanina, Vogl, Harásek, Bartok.

První třetina moc výrazných střeleckých příležitostí nenabídla. Hokejisté Dynama si dvakrát zahráli přesilovku, vyloučení Černého ani Bartoka ovšem nepotrestali. Naopak dva olomoučtí hráči ve 14. minutě ujeli do přečíslení, nebezpečnou situaci však nevyřešili ideálně. O dvě minuty později se ve středním pásmu odehrála menší strkanice mezi domácím Jiřím Řehořkem a již zmiňovaným Markem Patrikem Bartokem. Oba si šli sednout na trestnou lavici za hrubost. Následně si také Kohouti vyzkoušeli přesilovou hru, rovněž neúspěšně.

V úvodu druhé části měli svěřenci trenéra Vojtěcha Faltyse možnost otevřít skóre v další početní výhodě. To se jim nepovedlo i proto, že po nastřelení horní tyče se místo brankové rozvlnila pouze síť ochranná. Ve 27. se už Východočeši přece jen dočkali vedoucí trefy. V nepřehledné situaci u brankoviště se nejlépe zorientoval teprve čtrnáctiletý Melichar Kovář, běžně hrající soutěž 9. tříd, který uklidil kotouč za brankáře Žbánka.

V následném průběhu prostřední periody si oba celky opět zahrály přesilovku. Důležité momenty ovšem přinesla hra v pěti na obou stranách. V závěru třetiny totiž domácí navýšili své vedení na 3:0. Ve 38. minutě se z dorážky prosadil Erik Úlehla a minutu a půl nato kanonýr dorostu Dynama David Krčál.

Šestnáct sekund po úvodním buly třetího dějství přišlo lehké zdramatizování, když Bartok překonal jinak kvalitně chytajícího Matěje Tuláčka. K obratu tento gól ale Olomouci nepomohl. Poté, co Macek ve 48. minutě vystřelil nepřesně, odrazil se puk o plexisklo ke Krčálovi. Ten se trefil podruhé v zápase a celkově posedmé v sezoně. Konečný výsledek 5:1 pak určila branka Jiřího Řehořka z 50. minuty.

Dorostenci z města perníku jsou tedy nadále stoprocentní a s plným počtem devíti bodů vedou desetičlennou tabulku extraligové skupiny B. V sobotu čeká v příjemném rozpoložení působící tým duel na ledě čtvrtého Třince.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice): „Do utkání jsme vstoupili dobře, ze tří dosavadních zápasů to byla zatím naše nejlepší první třetina. Bohužel jsme šli do kabiny za stavu 0:0, protože se nám nepodařilo využít šance, které jsme měli. Ale víceméně celý zápas jsme si pohlídali. Škoda začátku třetí třetiny, kdy jsme dostali rychle gól. Nesložili jsme se však z toho a dali jsme branky na 4:1 a 5:1. V utkání jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Se třemi body jsme spokojení.“