21.9.2023

Pardubický dorost ovládl východočeské derby. K vysoké výhře přispěl hattrickem Drábek

V pátém kole skupiny B extraligy dorostu se odehrálo východočeské derby. Tým Dynama se coby lídr tabulky chtěl po porážce v Třinci vrátit na vítěznou vlnu, což se mu povedlo. V souboji s Hradcem Králové si celou dobu udržoval náskok, který se zastavil na skóre 7:2. Nejlepším střelcem zápasu se stal Dominik Drábek, jenž do svých statistik zaznamenal hattrick.

Extraliga dorostu, 5., čtvrtek 21.9.2023, Pardubice, enteria arena

Mountfield HK

7:2
3:1, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 04:57 Krčál (Macek, Rolinek; 5/5), 07:28 Joska (Úlehla, Jindřichovský; 5/5), 11:45 Drábek (Tvrdík; 5/5), 25:34 Macek (Krčál, Vápeník; 4/5), 36:16 Macek (Krčál, Ruml; 5/5), 41:41 Drábek (Lempach, Tvrdík; 5/5), 55:30 Drábek (Křečan, Tvrdík; 5/5) – 15:54 Vítek (Studnický; 5/4), 47:19 Páleník (4/5). Rozhodčí: Hrdlička – Hnilička, Černohlávek. Diváci: 110. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 7:2.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Jaroš, Křečan, Řehořek, Šurc, Jansa, Vápeník, Ruml – Tvrdík, Macek, Rolinek, Lempach, Krčál, Jindřichovský, Drábek, Joska, Úlehla.
Mountfield HK: Petřík (Záruba) – Studnický, Forejtek, Janeček, Pánek, Vencl, Pavlík – Koklar, Vondruška, Páleník, Frolík, Hendrych, Klíma, Hornych, Holoubek, Vítek, Brzák.

Úvodní branka rušné první třetiny, která nabídla svižnou hokejovou podívanou, padla po pěti minutách hry. Pardubice šly do vedení po gólu Davida Krčála, který se díky usměrnění Mackova zakončení do sítě trefil v tomto ročníku už poosmé. O dvě a půl minuty později to bylo 2:0, když rychlý protiútok domácích zakončil vstřelenou brankou Václav Joska. Ve 12. minutě poprvé skóroval Dominik Drábek, jenž zvýšil na 3:0 ze zdánlivě překombinované situaci v přečíslení. Vzápětí vystřídal královéhradeckého brankáře Vojtěcha Petříka náhradník Marek Záruba.

Ve 14. minutě dostalo Dynamo díky trestům Pánka a Páleníka výhodu dvojnásobné přesilovky, jenže brzy se nechal vyloučit i pardubický kapitán Rolinek. Svěřenci trenéra Vojtěcha Faltyse početní převahu čtyř proti třem nezužitkovali a následně sami v oslabení inkasovali. Jinak kvalitně chytajícího Matěje Tuláčka překonal z brejku jeden z nejaktivnějších hráčů hostujícího celku Tobiáš Vítek.

K obratu ovšem nedošlo. Pět a půl minuty po přestávce vrátil dorostencům z města perníku třígólový náskok Vít Macek, přestože v tu chvíli seděl na trestné lavici jeho spoluhráč Jindřichovský. Nejproduktivnější útočník družstva přidal v derby do své sbírky ještě jeden gól. Záruba nedokázal odrazit kotouč do bezpečí, a tak ho za brankovou čáru dorazil právě Macek. Průběžný stav tedy upravil na 5:1.

Nedlouho po startu třetí třetiny, konkrétně ve 42. minutě zápasu, se podruhé mezi střelce zapsal Drábek. V tu chvíli bylo jasné, že otočit skóre z 6:1 představovalo pro hosty velice náročný úkol. Přesto Mountfield zabojoval a ve 48. minutě dal v oslabení snižující branku Ondrej Páleník. Gólman Tuláček si však minutu nato spravil chuť, protože při trestném střílení vychytal Vondrušku.

Konečný výsledek 7:2 stanovil zásah čtrnáctiletého Drábka, jenž v 56. minutě z rychlé ofenzivní akce završil hattrick. Výrazným podílem tak pomohl ke čtvrtému vítězství v sezoně. Pardubický dorost má na prvním místě desetičlenného pořadí dvanáct bodů, stejně jako třinečtí Oceláři.

Vojtěch Faltys (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): „Do zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli. Škoda gólu na 3:1 a následných pár minut, kdy jsme trochu vypadli z tempa. S ofenzivní částí hry a samozřejmě s výsledkem 7:2 jsme spokojení.“

Filip Luňák (asistent trenéra Mountfield HK): „Měli jsme poměrně dobrý vstup do zápasu, byli jsme Pardubicím určitě vyrovnaným týmem. Poté jsme ale zase individuálními chybami dostali soupeře na koně. Sice jsme pak měli nějaké možnosti se do utkání vrátit zpátky, ale zkrátka nám to dnes vůbec nesedělo. Nehráli jsme naši hru. Potřebujeme zastavit osobní pochybení, začít dobře trénovat a dostat se nahoru.“