23.9.2023

Dorostenci proti Vítkovicím neskórovali a prohráli tak 4:0

Pardubičtí dorostenci vyjeli na led Vítkovic, kde se muselo na gól čekat až do třetí třetiny, kdy se prosadili domácí. Vítkovice poté navýšily skóre na 2:0. Dynamo poté dvakrát odvolalo brankáře a dvakrát inkasovalo. Pardubice tak prohrály 4:0

Extraliga dorostu, 6., sobota 23.9.2023, Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA

4:0
0:0, 0:0, 4:0
Branky a nahrávky: 40:43 Fasner (Nazad, A. Drábek; 5/4), 46:09 Plško (Nazad; 5/5), 56:41 Douda (Zachariasz, A. Drábek; 5/5), 57:39 Hofman (Mareš; 5/5). Rozhodčí: Tomeček – Špiroch, Cygal. Diváci: 62. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 4:0.
Vítkovice: Špírek – Vítek, A. Drábek, Kisza, Zatloukal, Szarowski, Sedlák, Fojtík – Mareš, Hofman, Man, Zachariasz, Douda, Plško, Daněk, Svozil, Fasner, Nazad.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Jaroš, Křečan, Řehořek, Šurc, Jansa, Vápeník, Ruml – Tvrdík, Rolinek, Lempach, Krčál, Jindřichovský, D. Drábek, Joska, Úlehla, Kafka.

Na začátku první třetiny se dostal do dobré šance pardubický Joska, který si nabruslil před brankáře a vystřelil, Špírek puk zastavil. Poté se dostal před Tuláčka Hofman, který ale nastřelil tyč. Dlouho poté se nic vážného nestalo až do devatenácté minuty, kdy si Vápeník najel na levý kruh, Špírek střelu nejdříve neviděl, ale na poslední chvíli zasáhl lapačkou.

Pardubice se hned na začátku druhé části hnaly do akce, kdy pardubický Rolinek pálil, ale Špírek střelu zastavil. Potom ujel Nazad a nahrál najíždějícímu Hofmanovi, ale ani on Tuláčka nepřekonal. Ve 32. minutě se dostal do samostatného úniku Drábek, který vyslal tvrdou střelu, ta ale taktéž neskončila za zády Špírka.

Na začátku třetí třetiny padl první gól v zápase, a to na straně Vítkovic, kdy poslal puk za záda Tuláčka Šimon Fasner - 1:0. Ve 46. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení, Adam Plška zachytil kotouč a vystřelil, puk skončil v pardubické síti - 2:0. Pardubický Krčál si potom najel před Špírka, ale ten vystřelený kotouč zachytil. Čtyři minuty před koncem části Pardubice odvolaly brankáře, toho však využili domácí, které přidali třetí branku, a to zásluhou Jiřího Doudy - 3:0. Dynamo ale i přes třetí inkasovaný gól znovu odvolalo Tuláčka a Vítkovice potvrdily svoji výhru vstřelením čtvrtého gólu, který vstřelil Adam Plška. Pardubice si tak odváží prohru 4:0.