30.9.2023

Dorostenci rozstříleli Porubu vysoko 6:3. K výhře přispěl dvougólový Lempach

Pardubičtí dorostenci odehráli další domácí zápas, tentokrát na svůj led přivítali Porubu. Hosté šli jako první do vedení, ale Dynamo na gól soupeře pohotově zareagovalo a vedení si přiklonilo na svou stranu. Iniciativu nad zápasem si držely Pardubice až do konce utkání a nakonec zvítězily pohodlně 6:3.

Extraliga dorostu, 8., sobota 30.9.2023, Pardubice, enteria arena

Poruba

6:3
3:1, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 06:39 Vápeník (Ruml, Drábek; 5/4), 11:58 Jansa (Řehořek, Šimonek; 5/5), 19:34 Lempach (Ruml, Vápeník; 5/4), 36:04 Lempach (4/5), 54:15 Rolinek (Vápeník; 5/5), 58:30 Úlehla (Rolinek, Vápeník; 5/5) – 02:57 Vehovský (Korbel; 4/5), 25:13 Korbel (Kozák, Dietrich; 5/5), 47:24 Majkowski (Indrst; 5/5). Rozhodčí: Novotná – Hnilička, Topolský. Diváci: 73. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Jaroš, Křečan, Řehořek, Jansa, Vápeník, Ruml – Šimonek, Tvrdik, Tvrdík, Rolinek, Lempach, Drábek, Joska, Úlehla, Kafka.
Poruba: Láryš – Šima, Majkowski, Michalík, Stasjuk, Kozák, Korbel, Planka – Dietrich, Václavek, Ostřížek, Bobok, Indrst, Skorokhod, Ignatenko, Vehovský, Stryczek.

Hned na začátku první třetiny si Dynamo zahrálo přesilovou hru, při níž se Poruba ve vlastním oslabení dostala do vedení, kdy se do horního rohu branky trefil Tobiáš Vehovský. O pár minut později ale Pardubice vyrovnaly po přesné a razantní střele Teodora Vápeníka. Poté porubský Dietrich vystřelil z ostrého úhlu, ale tento pokus brankář Pardubic Veřmiřovský zastavil. V jedenácté minutě šlo Dynamo do dvoubrankového vedení, Michal Jansa propálil vše, co mu stálo v cestě, a poslal svůj tým poprvé v utkání do vedení. Dvacet pět vteřin před zazněním první sirény Štěpán Lempach navýšil na 3:1.

V úvodu druhé části Poruba snížila, když Adam Korbel vyzrál nad Veřmiřovským a vystřelil nad gólmanovo rameno. Poté Tomáš Rolinek mohl dorazit puk do prázdné branky, ale puk mu na poslední chvíli sjel z hole. Ve 36. minutě Dynamo přidalo čtvrtou branku. Už podruhé v zápase se prosadil Štěpán Lempach a znovu poslal Pardubice do dvoubrankového vedení.

I do třetí třetiny vstoupila Poruba gólem a opět snížila stav zápasu tentokrát na 3:4. V 56. minutě se ale Dynamo znovu od svého soupeře odtrhlo a to brankou Tomáše Rolinka. Ke konci zápasu Poruba odvolala brankáře a Erik Úlehla přesnou střelou do prázdné branky potvrdil konečnou výhru Dynama 6:3.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice): „Do zápasu jsme vstoupili celkem slušně, bohužel jsme rychle inkasovali gól, což nás trošku srazilo. Pak jsme měli takovou pasáž, kdy jsme se s tím museli vypořádat. Naštěstí jsme vyrovnali a poměrně rychle otočili zápas, to nás trošičku uklidnilo, ovšem snížení na 3:2 na nás zase mělo dopad. Chvilku nám trvalo, než jsme začali hrát to, co jsme chtěli. Pomohl nám gól v oslabení, kterým jsme odskočili na 4:2. Jsme rádi za 3 body.“ David Moravec (HC RT Torax Poruba): „Utekla nám 1 třetina, kdy jsme nebyli schopni eliminovat agresivní pojetí soupeře. I když jsme dali jeden gól, tak nás to svým způsobem bohužel ukolébalo. Měli jsme možná takové myšlení, že to nějak půjde samo, že jsme vyhráli předtím zápas s nulou. Ale vždycky, když jsme se dotáhli na gól, tak Pardubice daly další a to má na tým vliv. A hra bez brankáře prostě vždycky je disciplína sama o sobě, která se málokdy dá natrénovat, ale nějaké šanci jsme tam určitě měli. Pardubice však zaslouženě vyhráli.“