5.10.2023

Pardubičtí dorostenci padli ve Zlíně těsně 2:1

Dorostenci Dynama vyjeli v rámci devátého kola extraligy dorostu na led zlínských Beranů, kde padli 2:1. První třetina nic nepřinesla až do poslední minuty, kdy se do vedení dostaly Pardubice. Ve druhé třetině však dva góly Zlína otočily skóre na stranu Beranů, které si již domácí udrželi do konce utkání a z utkání vydolovali plný počet bodů.

Extraliga dorostu, 9., čtvrtek 5.10.2023, Zlín, CCM Aréna

2:1
0:1, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 26:54 Kočica (Kos, Mořkovský; 5/5), 30:57 Kos (Uřičář; 4/5) – 19:21 Křečan (Drábek, Šimonek; 5/5). Rozhodčí: Škach – Kaprál, Lainka. Diváci: 48. Vyloučení: 4:8. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 22:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Berani Zlín: Šimšálek – Frömel, Sedláček, Schmied, Kubečka, Uřičář, Mořkovský – Holba, Pečner, Nesrsta, Kočica, Venený, Pluskal, Doležal, Kos, Škrip, Valášek.
Dynamo Pardubice: Veřmiřovský – Ruml, Vápeník, Jansa, Šurc, Řehořek, Jaroš, Křečan – Tvrdík, Šimonek, Kafka, Úlehla, Joska, Drábek, Jindřichovský, Lempach, Tvrdik.

Do úvodní dvacetiminutovky vstoupilo lépe Dynamo, které si již od prvních minut tvořilo tlak v útočné třetině. V páté minutě dokázaly Pardubice zavřít Berany v pásmu, což nakonec svou střelou od modré ukončil Jaroš, který trefil lapačku gólmana domácích. První větší šance Zlína přišla v osmé minutě, kdy se ke křižné přihrávce dostal Doležal, jenž se prosmýkl do prostoru mezikruží a snažil se dostat kotouč za záda Veřmiřovského. Ten však bez větších problémů zasáhl. V posledních minutách mohl otevřít skóre zápasu Nesrsta, který dostal zadovku do volného prostoru, ale nastřelil pouze pardubickou tyč. Gólové konto nakonec otevřely Pardubice, které se zásluhou Filipa Křečana dostaly do vedení. Forvard Dynama si zajel pro přihrávku do středního pásma, kde skvělou sólovou akcí prošel přes bránící hráče a střelou na bližší tyč poslal Dynamo do vedení – 0:1.

Na začátku druhé třetiny mohlo přijít navýšení vedení, avšak Tvrdík, který se ocitl sám v pravém kruhu nešťastně minul odkrytou zlínskou svatyni. Následně dostal Zlín výhodu v podobě hry pět na tři, ve které si však největší šanci vytvořili domácí. Ruml sebral puk, a ihned vyjel do samostatného úniku, při kterém si položil Šimšálka, avšak následný zásah zlínského gólmana jeho šanci zmařil. O necelou minutu později si další velkou šanci vytvořil Tvrdík, který skočil přímo z trestné lavice do úniku, ve kterém to zkusil podobně jako před ním Ruml, ale také marně.

Po dvou pardubických šancích se o slovo přihlásil Zlín. Ten díky skvělé kombinaci vyrovnal z hokejky Vojtěcha Kočica, který po přihrávce do před brankového od Kose rozvlnil pardubickou síť – 1:1. Neuběhlo ani pět minut a Berani šli poprvé v zápase do vedení poté, co se domácí dostali do úniku dva na jednoho, Dominik Kos to vzal na sebe a ránou mezi betony Veřmiřovského zařídil Zlínu vedení 2:1.

Do závěrečné třetiny vstoupil lépe Zlín, který mohl v osmačtyřicáté minutě odskočit o dvě branky potom, co se Doležal díky dobré práci v předbrankovém prostoru snažil několikrát dorazit puk do pardubické branky. V sedmapadesáté minutě se ke kotouči dostal opět Doležal, jenž si v samostatném úniku dokázal položit pardubického gólmana a poslat puk mezi betony, ale dobrý odraz zamezil zlínskému forvardovi ve skórování. Domácí si i díky vyloučení Pardubic pohlídali závěr zápasu a z tohoto utkání si odnášejí plný počet bodů.