14.10.2023

Zápas rozhodly až nájezdy. Dorostenci z Olomouce odjíždí s jedním bodem

Pardubičtí dorostenci odehráli další extraligový zápas na ledě Olomouce. První gól padl ve druhé třrtině, kdy se do vedení dostali domácí. Toto vedení jim dlouho nevydrželo jelikož vyrovnal David Krčál. Dynamo se poté dostalo do vedení, ale také ho neudrželo a zápas tak došel až do samostatných nájezdů, které rozhodl olomoucký Harásek.

Extraliga dorostu, 12., sobota 14.10.2023, Olomouc, Zimní stadion

Olomouc

3:2
0:0, 1:1, 1:1 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 22:07 Harásek (Holaň, Prokop; 5/5), 54:41 Vaněk (Navrátil, Přidal; 5/5), rozh. náj. Harásek – 22:23 Krčál (Vápeník, Ruml; 5/5), 42:41 Šimonek (Joska, Mikeska; 5/5). Rozhodčí: Holibka – Přecechtěl, Špiroch. Diváci: 77. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Střely na branku: 31:50. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.
Olomouc: Žbánek – Vaněk, Přidal, Hubáček, Dušák, Černý, Holaň, Holéczy – Prokop, Balog, Harásek, Brym, Sekanina, Koryčanský, Bartok, Navrátil, Krásny, Minář.
Dynamo Pardubice: Valášek – Ruml, Vápeník, Jansa, Řehořek, Jaroš, Křečan – Novák, Šimonek, Mikeska, Úlehla, Joska, Drábek, Krčál, Lempach, Tvrdík.

Hned na začátku první třetiny šly Pardubice do čtyř, kdy se provinil Jansa, ale Olomouc tuto přesilovou hru nedokázala využít. Poté se do dobré šance dostal pardubický Vápeník, který vypálil od modré, ale Žbánek jeho pokus vyrazil. Dlouho potom se nic vážného nestalo až do osmnácté minuty, kdy z předbrankového prostoru střílel Jansa, ale připravený Žbánek chytil puk do lapačky.

Po uplynutí dvou minut po úvodním vhazování ve druhé části se ujala vedení Olomouc, kdy se z mezikruží trefil Jakub Harásek - 1:0. O šestnáct minut později Dynamo vyrovnalo, David Krčál střelou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Před ukončením druhé třetiny mohli domácí přidat druhou branku, když Bryl trefil tyčku.

Dynamo se na začátku třetí třetiny dostalo do vedení, z levého kruhu se prosadil Patrik Šimonek - 1:2. Poté zazněla opět pardubická konstrukce, když ji nastřelil Vaněk. V 54. minutě bylo opět vyrovnáno, tentokrát se prosadil Filip Vaněk - 2:2. Do konce třetiny už žádná branka nepadla a následovalo tak prodloužení.

V prodloužení se nikdo do větší šance nedostal a utkání tak došlo až do samostatných nájezdů.

V samostatných nájezdech zvítězila Olomouc, Dynamo tak odjíždí s jedním bodem.