28.10.2023

Dorost těsně přetlačil Přerov, rozhodly speciální týmy

Pardubičtí dorostenci po prohře s Třincem odcestovali za sobotním utkáním do dalekého Přerova, kde chtěli tentokrát urvat tři body a upevnit si pozici v popředí tabulky. A aktivní úvod tomu odpovídal, když se brzy dostalo Dynamo do vedení, které navýšilo navíc ve vlastním oslabení v polovině utkání. Ve zbytku zápasu se hokej přeléval z jedné strany na druhou, šanci měly oba týmy, snížit se podařilo až Dobřeckému v 54. minutě. Více se toho však nestalo a Pardubice si tak odváží tři body.

Extraliga dorostu, 16., sobota 28.10.2023, Přerov, Zimní stadion

Přerov

1:2
0:1, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 53:28 Dobřecký (Mozr, Frnka; 5/5) – 06:00 Tvrdík (Šimonek, Ruml; 5/4), 31:48 Úlehla (Joska, Ruml; 4/5). Rozhodčí: Čelechovský – Horák, Přecechtěl. Diváci: 148. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Přerov: Šejba – Pala, Pohanka, Mozr, Matyáš, Cífka, Kočara, Wasserbauer – Koudela, Mátl, Frnka, Kurial, Ryšavý, Švejcar, Vyroubal, Došlík, Dobřecký, Vlk.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Ruml, Vápeník, Novosad, Jansa, Řehořek, Jaroš, Křečan – Tvrdík, Šimonek, Mikeska, Úlehla, Joska, Lempach, Korec, Rolinek, Novák, Tvrdik.

Dynamo od prvních minut na svého soupeře pořádně zatlačilo a přerovský brankář Šejba se musel otáčet. V první velké příležitosti byl Václav Joska, který ze slibné pozice trefil horní tyč, od které se kotouč odrazil zpět do hry, jenže nejrychleji zareagoval brankář, který jej našel mezi betony. V následné přesilové hře o minutu později se po jednoduše sehrané kombinaci trefil do horní části brány ze slotu Václav Tvrdík, Šejba už byl mimo ideální postavení – 0:1. V 11. minutě ujela ve vlastním oslabení dvojice Úlehla a Joska, prvně jmenovaný přihrál na Josku, který ale z blízkosti trefil beton.

Druhá třetina už byla o něco vyrovnanější, přesto bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách zejména z přečíslení. Proti jednomu takovému zasáhl domácí Šejba, když mělo gól na holi Korec. Výraznou šanci měli přerovští hned vzápětí, když Vlk oslovil na druhé straně najetého Cífku, jenž napálil břevno brány Tuláčka. Ve 28. minutě přišel další brejk, ale opět dobře postaveného Šejbu nepřekonal Pavel Tvrdík. A když se Dynamo v úvodu zápasu prosadilo v přesilovce, v polovině hrací doby přidalo také gól v oslabení. Václav Joska skvěle dobruslil puk, rychlou zadovkou ho předal před bránu, kam si najel neporkytý Erik Úlehla, který už měl snadnou pozici, Šejba nestačil reagovat – 0:2. Zubři mohli snížit, ale opět Cífka trefil jen tyč. Minutu před koncem si krásnou akcí vytvořil prostor před bránou Adam Dobřecký, ale na jistého Tuláčka si nepřišel.

Hned po pauze se snažilo Dynamo navýšit a už definitivně zlomit odpor. Lukáš Korec nabral rychlost, ale brankáře nepřekonal. Neuspěl ani Ondřej Ruml, který si připsal asistenci už u obou gólů. Švejcar měl na hokejce tutovku, ale pohořel na Tuláčkovi, který proti němu vytáhl vyrážečku. Druhý gól v zápase nepřidal ani Václav Tvrdík, když sám před bránou trefil jen betony Šejby. A bylo z toho snížení domácích, kteří se usadili v pásmu. První střelu ještě zblokovala obrana, ale puk se odrazil přesně na hůl Adama Dobřeckého, který střelou na zadní tyč překonal v 54. minutě Tuláčka – 1:2. Čas na srovnání tedy ještě Přerov měl, ale v posledních minutách si nic velkého nevytvořil a Dynamo tak zvítězilo.