16.11.2023

Dorost přehrál Zlín vysoko 10:2!

První třetina čtvrtečního utkání pardubického dorostu se Zlínem vypadala vyrovnaně a také tak skončila. Po začátku druhé dvacetiminutovky, do které celky vstupovaly za stavu 1:1, se z Pardubic stala střelnice a Dynamo skórovalo hned šestkrát. Tento náskok si domácí tým udržel, v závěrečné periodě ještě tři góly přidal a došel si pro dominantní vítězství 10:2.

Extraliga dorostu, 18., čtvrtek 16.11.2023, Pardubice, enteria arena

10:2
1:1, 6:0, 3:1
Branky a nahrávky: 13:03 Lempach (Ruml, Rolinek; 5/5), 21:08 Novák (Mikeska; 5/5), 23:05 Rolinek (Ruml; 4/5), 25:52 Tvrdik (Joska, Jansa; 5/5), 26:44 Ruml (Rolinek; 5/5), 30:46 Křečan (Ruml; 4/4), 37:02 Joska (Jaroš, Úlehla; 5/5), 43:40 Lempach (Ruml; 5/5), 45:20 Korec (Rolinek, Ruml; 5/4), 55:39 Lempach (5/5) – 01:51 Plšek (Škrip, Uřičář; 5/5), 41:43 Škrip (Kos; 5/5). Rozhodčí: Vepřovský – Jiruška, Obr. Diváci: 93. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 47:27. Průběh utkání: 0:1, 7:1, 7:2, 10:2.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Ruml, Novosad, Jansa, Řehořek, Jaroš, Křečan – Novák, Šimonek, Mikeska, Úlehla, Joska, Lempach, Korec, Rolinek, Tvrdík, Tvrdik.
Berani Zlín: Ševců (27. Šimšálek) – Frömel, M. Sedláček, Schmied, Kubečka, Uřičář, F. Sedláček, Mořkovský – Holba, Pečner, Nesrsta, Kočica, Venený, Doležal, Kos, Škrip, Plšek, Páže.

V úvodu utkání první udeřil hostující celek, když hned ve druhé minutě skóroval Lukáš Plšek0:1. Dynamo tento stav nechalo plynout pouhých pět minut. Z levého kruhu si poté dobře najel Štěpán Lempach a zakončil přesnou ranou do pravého horního rohu zlínské brány – 1:1. Zbytek úvodní třetiny přinesl vyrovnanou hru a šance na obou stranách.

V prostřední dvacetiminutovce se ale s góly roztrhl pytel. A to pouze na domácí straně. Sérii šesti gólů započal Matěj Novák2:1. Dalším, kdo měnil stav utkání, byl Tomáš Rolinek, který spolu s Ondřejem Rumlem dokázal ujet zlínské obraně ve vlastním oslabení a následně únik i proměnit – 3:1. Poté se v rámci pěti minut prosadila ještě trojice Pavel Tvrdík, Ondřej Ruml a Filip Křečan6:1. A poslední úder ve druhé třetině zasadil Zlínu Václav Joska, jenž u mantinelu vybojoval puk, vybruslil si do prostoru mezikruží a přímou čarou poslal kotouč do sítě – 7:1.

V poslední periodě se Zlín zmohl na poslední odpor a snížil stav. Po zmatcích u brány se ke kotouči dostal Jakub Škrip a kolem ležícího gólmana Pardubic jej zasadil do prázdné brány – 7:2. Rozjetá domácí mašina na tento gól našla zanedlouho odpověď v podobě dvou po sobě jdoucích vsítěných branek. První z nich vstřelil Štěpán Lempach, o druhou se poté postaral Lukáš Korec, když v předbrankovém prostoru poslal kotouč do brány z otočky – 9:2. Utkání se lehce vyhrotilo a v malá hale enteria areny bylo k vidění několik menších strkanic a vyloučení. Posledním gólem v 56. minutě utkání uzavřel Štěpán Lempach, jenž se šikovně prokličkoval kolem bránících hráčů, vybruslil až na modrou čáru a z ní prudkou ranou dostal puk za záda Šimšálka v bráně Zlína – 10:2. Útočník tak zkompletoval hattrick a Dynamo po dnešním utkání zapisuje cenný skalp Zlína.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice): „V první třetině bylo vidět, že jsme déle nehráli. Dlouho jsme se hledali, přihrávky nám nešly úplně tak, jak bychom chtěli. Naštěstí od druhé třetiny byl ten výkon podstatně lepší, prosadil se velký počet hráčů. Za to jsme rádi, že se gólově neprosadili jen dva či tři hráči, ale opravdu se to rozložilo do celého týmu. Od té druhé třetině jsme byli spokojení, podali jsme týmový výkon. Až na tři minuty v poslední třetině, do které jsme nevstoupili úplně dobře. Jinak jsme si to pohlídali a klukům patří velká pochvala za celý zápas.“

Juraj Jurík (HC Berani Zlín): „Z naší strany určitě nepovedený zápas. Domácí nás předčili jak v důrazu, tak v koncovce. My jsme hráli dobře první třetinu, i výsledkově to tak vypadalo. Od té druhé třetiny jsme se bohužel sesypali jako domeček z karet a pak už hrálo jen jedno mužstvo.“