2.9.2023

Junioři nezvládli zápas v Jihlavě a odváží si tak druhou prohru v řadě

Pardubičtí junioři vyjeli na čtvrtý zápas sezony do Jihlavy, kde se domácí hned v první minutě ujali vedení. Dukla poté šla dokonce do tříbrankového vedení. Pardubice se poprvé radovaly na konci druhé třetiny zásluhou Tomáše Hebka. Na konci poslední části Dynamo snížilo, ale skóre se už neměnilo a Východočeši tak prohráli 4:2.

Extraliga juniorů, 4. kolo, sobota 2.9.2023, Jihlava, Malá hala

Dukla Jihlava

4:2
2:0, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 01:11 Kupriianov (Burkov, J. Jungwirth; 5/5), 09:50 Burkov (Kupriianov, Vandas; 5/5), 34:12 Váňa (Ludvík; 5/5), 56:23 Nosek (5/5) – 38:59 Hebek (Kalužík; 5/5), 59:00 Fiala (Kalužík, Švec; 5/3). Rozhodčí: Svobodová, Jechoutek – Kotlík, Jurak. Diváci: 58. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 47:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
Dukla Jihlava: Vejmelka – Vandas, Číhal, Ludvík, Vovsík, Šabatka, Jeletz, Topol – Coufal, Báťa, Modl, Váňa, Kupriianov, Klapica, J. Jungwirth, Niederhafner, Valach, Burkov, J. Jungwirth, Nosek.
Dynamo Pardubice: Vilém – Hebek, Červenka, Švec, Rájek, Kubánek, Šmerda, Koudelka – Pavlata, Helikar, Jaša, Tomas, Yevtiekhov, Kubíček, Fiala, Burda, Kalužík, Dostál, Gromadzki, Pilař.

V první minutě zápasu otevřela Jihlava skóre, kdy se z mezikruží prosadil Ilarion Kupriianov 1:0. V deváté minutě šla Dukla do dvoubrankového vedení, kdy dorážel puk za záda Viléma Maxim Burkov - 2:0. Do dobré šance se poté dostal pardubický Hebek, jeho střelu ale zastavila lapačka Vejmelky.

Hned na začátku druhé třetiny mohly Pardubice snížit, když se do velké příležitosti dostal Gromadzki, puk ale Vejmelka vyrazil levým betonem. Ve 34. minutě přidala Jihlava třetí branku, nahozený puk od modré tečoval do branky Jan Ludvík - 3:0. O čtyři minuty později Dynamo snížilo, odražený kotouč se dostal k Tomáši Hebkovi, který překonal Vejmelku – 3:1.

V úvodu třetí části mohly Pardubice přidat druhou branku, když Yevtiekov trefil tyčku, puk se však odrazil pryč. Následně nebylo k vidění příliš mnoho šancí, a to až do 56. minuty, kdy Jihlava přidala čtvrtou branku, tentokrát se trefil Rostislav Nosek - 4:1. Ke konci zápasu si Pardubice zahrály přesilovku, kterou využily, když z předbrankového prostoru zakončoval Adam Fiala - 4:2. Dynamo další gól nepřidalo a podruhé v řadě tak zůstalo bez bodu.