7.9.2023

První nájezdy v sezóně okusili junioři proti Zlínu, vzešli z nich vítězně

Čtvrteční odpoledne strávila pardubická juniorka zápasem ve Zlíně. Základní hrací doba se pomalu chýlila ke konci a Pardubice vedly těsným rozdílem, o který ovšem vzápětí přišly – Zlínu se vyplatil risk hry bez brankáře a minutu před koncem poslal zápas do prodloužení. Ani v tom se o vítězi nerozhodlo, a tak následovaly samostatné nájezdy, ve kterých byly úspěšnější právě Pardubice a odvezly si tak domů i druhý bod.

Extraliga juniorů, 5. kolo, čtvrtek 7.9.2023, Zlín, CCM Aréna

2:3
0:1, 1:1, 1:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 32:02 Holba (Čechmánek, Mikel; 5/5), 58:48 Zavřel (Heš, Klimek; 5/5) – 15:47 Kalužík (Švec, Tomas; 5/4), 34:50 Helikar (Fiala, Kalužík; 5/5), rozh. náj. Yevtiekhov. Rozhodčí: Held, Čuňočka – Vašíček, Viskot. Diváci: 67. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Berani Zlín: Uherek – Zavřel, Mikel, Nábělek, Lukaštík, Špaňhel, Šišák – Čechmánek, Vaculík, Holba, Urban, Heš, Koláček, Pražan, Babulík, Pešák, Tomek, Pilát, Klimek.
Dynamo Pardubice: Vilém – Hebek, Červenka, Švec, Rájek, Kubánek, Koudelka – Pavlata, Helikar, Jaša, Tomas, Yevtiekhov, Pilař, Kubíček, Fiala, Burda, Kalužík, Dostál, Gromadzki.

Páté extraligové utkání juniorů začalo vyhraným buly pro pardubickou juniorku a následným vyloučením jednoho z domácích, tudíž si Pardubice hned ve druhé minutě zahrály přesilovou hru. Následně měli stejnou šanci i Berani, ani jeden z celků ale početní výhody nevyužil. Ke změně skóre došlo v šestnácté minutě, kdy Pardubice předvedly učebnicovou přesilovku a na jejím úspěšném konci stál Tadeáš Kalužík, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Domácí tým byl inkasovanou brankou rozhozen, ale další v této třetině už nedopustil.

Prostřední část zápasu přinesla po jednom gólu na obou stranách hřiště. V polovině utkání potrestal chybu obrany hostujícího týmu Martin Holba, jemuž ke gólu významně pomohl Jakub Čechmánek, který střelci kotouč naservíroval přímo na hůl – 1:1. Poté ještě následovala početní výhoda Zlína, kdy se mohli domácí po srovnání stavu ještě dostat do vedení. K tomu ale nedošlo a namísto toho necelou půl minutu po konci početní výhody skóre měnily Pardubice. Za záda zlínského gólmana dostal kotouč Jan Helikar1:2. Zlín měl pak nejednou blízko k vyrovnání, nakonec se mu to ale povedlo až v závěrečné periodě.

V té došlo k vyříkání si neshod mezi hráči obou týmů a rovnou k několika vyloučení za hrubost, u obou celků ale bylo potrestáno stejné množství hráčů, a tak hra pokračovala za vyrovnaných sil. Berani na závěr riskovali v podobě hry bez brankáře, která jim přinesla ovoce. Matěj Zavřel poslal zápas do prodloužení dělovkou od modré – 2:2.

V prodloužení pak byly k vidění šance jak ze strany Zlína, tak ze strany Pardubic, ani tak ale utkání rozhodnuto nebylo, proto se pokračovalo samostatnými nájezdy. Ty se více vydařily hostujícímu celku, který proměnil dva ze čtyř nájezdů, přičemž Zlín ani jeden. O vítězný nájezd se postaral Oleksii Yevtiekhov2:3.