16.9.2023

Junioři i podruhé v sezóně poráží Olomouc!

Junioři Dynama nastoupili k dalšímu extraligovému utkání v sobotu v Olomouci. Po dobré druhé třetině, ve které se Pardubice dvakrát prosadily, se utkání lehce zdramatizovalo snížením domácího týmu na sklonku poslední periody. Junioři si ale nenechali tři body utéct a zpečetili výhru gólem do prázdné brány.

Extraliga juniorů, 8. kolo, sobota 16.9.2023, Olomouc, Zimní stadion

Olomouc

1:3
0:0, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 57:12 Šotkovský (Drábek, Tomeček; 5/5) – 24:59 Jaša (Švec, Fiala; 5/4), 34:01 Gromadzki (Hebek; 5/5), 58:58 Helikar (Burda, Kubíček; 5/5). Rozhodčí: Šutara, Hranoš – Bartek, Gančarčík. Diváci: 76. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Olomouc: Valenta – Sedláček, Vrána, Drábek, Panáček, Bohatý, Compel, Smýkal, Šlahora – Bošek, Janech, Turek, Röss, Belan, Havel, Koudelný, Pastrnek, Tomeček, Ruda, Šotkovský.
Dynamo Pardubice: Vilém – Hebek, Červenka, Kaštánek, Švec, Rájek, Koudelka – Helikar, Jaša, Yevtiekhov, Kubíček, Fiala, Krčál, Burda, Dostál, Bartoň, Gromadzki.

V úvodu utkání měly postupně oba celky možnost početní výhody, ovšem ani domácí a následně ani Pardubičtí přesilovky nezužitkovali. Poté měl z rychlé otočky šanci olomoucký Pastrnek, orazítkoval ale pouze konstrukci brány Viléma. Olomouc mohla znovu měnit stav při dalších dvou přesilových hrách, obě ovšem skončily znovu bez gólu. Posledních šest minut první třetiny se hra přelévala z pásma do pásma, k vidění bylo několik šancí na obou stranách ledové plochy, ale branku ani jeden z týmů nevstřelil.

Prostřední dvacetiminutovku zahájily aktivně Pardubice, když se ihned po vhazování kotouče ujal Fiala, jehož pas mezi kruhy mířil na Gromadzkiho, ten ale strefil jen výstroj gólmana Valenty. Po zhruba minutě byl faulován Dostál a Pardubice se dostaly do další početní výhody, ve které dostal opakovaně nabito na pravý kruh Fiala, dvakrát ho ale úspěšně zblokoval Pastrnek. Naopak při vlastním oslabení se dostal do samostatného úniku Tomeček, mezeru mezi Vilémovými betony nezvládl najít. Po chvíli hry v plném počtu byl opět jeden z domácích hráčů poslán na trestnou lavici a tuto přesilovou hru Pardubice již využít dokázaly. Švec posunul kotouč na levý kruh Tomáši Jašovi, jehož ráně na bližší tyč nedokázal olomoucký brankář zabránit – 0:1. Dynamo pak zvládlo ubránit oslabení a navíc po jeho konci ještě navýšilo vedení. Hebek poslal naslepo přihrávku do brankoviště, kde se do pasu vložil hokejkou i Valenta, kotouč ale vyrazil do mezikruží na hůl Adriana Gromadzkiho, jenž pohotově zakončil k levé tyči – 0:2. Druhá třetina pak i přes několik dalších přesilových her a akcí od obou celků skončila s dvoubrankovým náskokem pardubické juniorky.

Poslední perioda započala další početní výhodou Pardubic, kdy hosté vyvinuli na domácí Moru značný tlak, i přesto ale přesilovka zůstala nevyužita. Chvíli na to se hrálo po vyloučení na straně Pardubic i Olomouce ve čtyřech. Tento způsob hry změny ve skóre nepřinesl a to poté ani tři po sobě jdoucí větší šance Pardubic, kdy při jedné z nich ujížděla při úniku dvojice Jaša a Červenka. Proti Červenkově dorážce musel olomoucký gólman vytáhnout těžký zákrok. Mora se také dostala k šanci, přečíslení tři na jednoho vyřešil Vilém v bráně Dynama. Ke zdramatizování zápasu došlo v 58. minutě, kdy se po oddechovém času ve zmatku před pardubickou bránou nejlépe vyznal Ondřej Šotkovský a dorážkou snížil náskok hostů – 1:2. Olomouc zkoušela hru v šesti, v té jim ale risk nevyšel a naopak po prohraném buly v útočném pásmu inkasovala. Na prázdnou klec Mory ujížděla trojice hostujících hráčů a Jan Helikar rozhodl o osudu zápasu – 1:3.