23.11.2023

Junioři ani napotřetí nezdolali Jihlavu a znovu jsou mimo postupovou čtyřku

Junioři se vezli na pětizápasové vítězné vlně, kterou chtěli potvrdit i v nesmírně důležitém souboji s Jihlavou. Už od prvních minut bylo znát díky fyzické hře obou týmů, že jde o hodně. Gólově se prosazovalo Dynamo, které v 35. minutě vedlo 3:0 a vše vypadalo, že je na dobré cestě k bodům. Jenže dvojité oslabení v samém závěru druhé třetiny Dukla potrestala dvěma brankami a ve třetí třetině dokonala velký obrat. Dynamo se ještě snažilo v závěru alespoň srovnat. Šance mělo, ale k bodům to nevedlo.

Extraliga juniorů, 25. kolo, čtvrtek 23.11.2023, Pardubice, enteria arena

Dukla Jihlava

3:4
1:0, 2:2, 0:2
Branky a nahrávky: 03:15 Bartoň (Yevtiekhov, Pilař; 5/5), 30:26 Herčík (Pavlata, Tvrdík; 5/5), 34:21 Fiala (Pavlata; 5/5) – 39:10 Rauš (Báťa, Klapica; 5/3), 39:47 Váňa (Vovsík, Nosek; 5/4), 48:07 Nosek (Modl, Rauš; 5/5), 54:22 Kupriianov (Burkov, Vandas; 5/5). Rozhodčí: Kostourek, Hacaperka – Jiruška, Pěkný. Diváci: 114. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 3:0, 3:4.
Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Tvrdík, Rájek, Švec, Hebek, Kaštánek – Tomas, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Herčík, Kalužík, Burda, Fiala, Pilař, Yevtiekhov, Jaša, Helikar.
Dukla Jihlava: Cinka – Löffler, Jeletz, Šabatka, Vovsík, Chvátal, Vandas, Číhal – Kupriianov, Báťa, Nosek, J. Jungwirth, Bulík, Rauš, Burkov, Kudrna, J. Jungwirth, Klapica, Váňa, Modl.

V prvních minutách se na puku držela o něco více hostující Dukla. Do důležitého vedení šlo však Dynamo, když u mantinelu zachytil puk Yevtiekhov, který ho poslal přesně na Šimona Bartoně, jenž u pravé tyče našel prostor nad lapačkou Cinky a dopravil kotouč za jeho záda – 1:0. Hned v další minutě nastala v hostujícím pásmu podobná situace, kdy nepokrytý Dominik Pavlata to zkoušel na Cinku po ledě, ale nepodařilo se jej překonat. V 16. minutě při přesilové hře zahrozil Ilarion Kuprijanov, který poslal chytře puk po brankové čáře, podel které se puk dokutálel až k pardubickému obránci, jenž ho vyhodil do bezpečí.

Ve druhé třetině oba týmy na tvrdé hře rozhodně neubraly, ale byly také gólově efektivnější a vytvořily si velké množství šancí, zejména domácí. Hned po přestávce se příhodně odrazil puk k Noskovi, který se ale zalekl a Vilémovu branku vysoko přestřelil. V dalším střídání mohli udeřit také domácí, když se do samostatného úniku řítil Kalužík, který chtěl zakončovat přízemní střelou k tyči, ale nebyl přesný. Na první branku Jihlavy útočil v 27. minutě Andrej Klapica, když Vilém neudržel střelu v náruči, ale útočník Dukly byl lehce z úhlu a puk kolem betonu namířil do boční sítě. Ve 31. minutě Dynamo navýšilo svůj náskok, vyhozený puk sebral ve středním pásmu Pavlata, následně přesnou žabičkou vybídl na druhé straně Daniela Herčíka, který si už se zakončením poradil – 2:0. Za další čtyři minuty Dukla neuhlídala další únik, u kterého byl znovu Dominik Pavlata, který tentokrát našel Adama Fialu, který tváří v tvář Cinkovi uspěl – 3:0. Gól mohl také vstřelit Burda, ale ten svoji bekhendovou kličku nedotáhl. Tyč zastavila také Radka Tomase. Když už to vypadalo, že Dynamo svůj náskok v poklidu uhájí, tak přišlo poměrně zbytečné dvojnásobné vyloučení a hosté obě nabídnuté možnosti využili. V čase 39:09 po rozebrání obrany dostal puk nehlídaný Adam Rauš, který udeřil poprvé – 3:1 a třináct vteřin před druhou přestávkou snížil na rozdíl jedné branky v přesilovce pět proti čtyřem Robert Váňa, jemuž se povedlo tečovat puk za Viléma – 3:2.

Dynamo ale nastoupilo do třetí části sebevědomě a hned si vytvořilo šanci, když Jan Helikar po kličkované nabruslil až před gólmana, ale nepřekonal ho. Z dalšího tlaku mohli domácí udeřit znovu, Yevtiekhov posunul puk na Pilaře, ten mohl zakončovat prakticky do odkryté brány, ale jeden z obránců proti němu zakročil a zachránil jasný gól. Těsně po vypršení pardubického trestu došlo ke srovnání. Puk se trochu šťastně odrazil u tyče k Rostislavu Noskovi, jenž procedil puk za Viléma – 3:3. Pět minut před koncem se puku zmocnil Martin Švec a jeho svižné nahození skončilo až na tyči, gólman Cinka nestačil za clonou reagovat. Jenže přímo od tyče se puk odrazil do protiakce, ze které Dukla skórovala. Ilarion Kupriianov si odskočil do středu od svého strážce a proti Vilémovi byl střelou k tyči úspěšný – 3:4. Dynamo ještě při hře bez brankáře na Jihlavu tlačilo, chtělo za každou cenu vyrovnat, ale ani několik dobře mířených střel se v poslední minutě nedostalo přes obětavou obranu soupeře do brány.