26.8.2023

První zápas, první výhra! Junioři zdolali na domácím ledě Olomouc

Pardubičtí junioři vstoupili do nového extraligového ročníku vítězně! V zápase prvního kola na domácím ledě proti Olomouci byly k vidění obraty ve skóre i hattrick Dominika Pavlaty. Dynamo nakonec zvítězilo 6:3.

Extraliga juniorů, 1. kolo, sobota 26.8.2023, Pardubice, enteria arena

Olomouc

6:3
2:1, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 10:19 Fiala (Rájek, Červenka; 5/5), 12:42 Pavlata (Yevtiekhov, Gromadzki; 5/5), 37:40 Pavlata (Helikar, Červenka; 5/5), 38:20 Helikar (5/5), 44:11 Gromadzki (Yevtiekhov, Pavlata; 5/5), 47:14 Pavlata (Gromadzki; 5/5) – 19:43 Panáček (Koudelný, Šotkovský; 5/4), 25:22 Janech (5/5), 34:57 Bošek (Tomeček; 5/5). Rozhodčí: Barek, Mejzlík – Polák, Landsmann. Diváci: 150. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 6:3.
Dynamo Pardubice: Vilém – Hebek, Červenka, Kaštánek, Švec, Rájek, Kubánek, Koudelka – Pavlata, Helikar, Jaša, Tomas, Yevtiekhov, Kubíček, Fiala, Burda, Kalužík, Dostál, Bartoň, Gromadzki.
Olomouc: Frgál – Sedláček, Vrána, Drábek, Panáček, Compel, Galvas, Šlahora – Bošek, Janech, Röss, Belan, Havel, Koudelný, Neoral, Pastrnek, Tomeček, Ruda, Šotkovský.

Hned na začátku první třetiny si Dynamo zahrálo přesilovou hru, při níž se do obrovské šance dostal Tomas, jeho střelu však Frgál zachytil. V desáté minutě šli domácí do vedení, kdy Rájek nahrál Adamu Fialovi, který poslal puk do odkryté branky - 1:0. O dvě minuty později šlo Dynamo do dvoubrankového vedení, kdy se z levého kruhu prosadil Dominik Pavlata - 2:0. Sedláček se poté dostal před Viléma, vypálil z mezikruží, ale brankář puk zastavil. Ke konci třetiny si zahrála Olomouc početní výhodu, kterou využila, šestnáct vteřin před první sirénou Viléma překonal Adam Panáček - 2:1.

Po pěti minutách hry ve druhé části Olomouc vyrovnala, když puk prošel po střele Patrika Janecha mezi betony Viléma - 2:2. Poté střílel na pardubického brankáře Šlahora, kotouč Vilém schoval do lapačky. Ve 34. minutě šli Hanáci do vedení, kdy Lukáš Bošek si najel před Viléma a rychlou střelou ho prostřelil - 2:3. Ve 37. minutě Dynamo vyrovnalo, Dominik Pavlata nenápadnou střelou vstřelil svůj druhý gól v zápase - 3:3. O minutu později šly Pardubice do vedení, Jan Helikar střelou z levého kruhu překonal počtvrté Frgála - 4:3.

Na začátku třetí třetiny si Pardubice vypracovaly dvoubrankový náskok, když Pavlata přihrál Adrianu Gromadzkému, který poslal puk mezi betony Frgála až za jeho záda - 5:3. Ve 47. minutě přidaly Pardubice šestou branku, Dominik Pavlata střelou mezi betony zkompletoval hattrick - 6:3. Poté se do šance dostal Koudelný, který vypálil z mezikruží, Vilém byl připraven a puk zastavil. Do konce zápasu se skóre už neměnilo a Dynamo si tak v prvním zápase připsalo výhru 6:3.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice): „Na první zápas pro mě zbytečně moc nervů. Začali jsme docela dobře, tak jak chceme. Po jednom inkasovaném góle se nám to nějak rozpadlo, soupeř kousal a hráči si mysleli, že to bude jednoduchý, že přijela Olomouc a zase se jim vkradlo do hlavy, že se to dá odjezdit bez bruslení, což jsme jim vysvětlili po druhé třetině jasně, že to neexistuje a takhle hrát nebudeme. Takže ta třetí třetina měla parametry jaký chceme. První zápas je vždycky těžký, vyhraný, takže spokojenost. Doufejme, že ještě zlepšíme ten obraz hry, takové ty poctivé věci, co tam do toho patří, aby se tam objevovaly, ale tři body jsou doma, takže super.“

Mojmír Trličík (HC Olomouc): „Pro nás výsledek nepříznivý a nutno přiznat, že po zásluze, neboť první třetinu jsme výsledkově uhráli 2:1, ale soupeř byl jednoznačně lepší a jen díky skvělému výkonu brankáře to skóre bylo pro nás příznivé. Ve druhé třetině jsme se výrazně zlepšili, dokázali otočit ať už hru tak výsledek, bohužel vlastními nevynucenými chybami jsme opět dostali domácí na koně a ti už potom šanci ve třetí třetině nepustili a víceméně určitě po zásluze zvítězili. Náš herní výkon v určitých částech zápasu v nás vzbuzuje optimismus, že můžeme hrát určitě lépe a nejenom herně, ale i výsledkově.“