17.9.2022

Zklamaní dorostenci míří z Vysočiny bez bodů, Havlíčkův Brod rozhodl v závěru

Nešťastné utkání mají za sebou dorostenci pardubického Dynama. Ti mířili na Vysočinu do Havlíčkova Brodu, kde předvedli solidní výkon, který ovšem na body nestačil. Když to vypadalo, že se půjde do prodloužení, rozhodl domácí kapitán devět sekund před závěrečnou sirénou o výhře 2:1. Za Pardubice skóroval Tom Kaštánek.

Extraliga dorostu, 2. kolo, sobota 17.9.2022, Havlíčkův Brod, Zimní stadion Kotlina

Havlíčkův Brod

2:1
0:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 27:06 Křížek (Nový; 5/5), 59:51 Mrtka (Ondruš, Nový; 5/4) – 30:02 Kaštánek (Pilař; 5/5). Rozhodčí: Vepřovský – Zídek, Jiruška. Diváci: 62. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 4:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Havlíčkův Brod: Račan – Kachlíř, Mrtka, Vaněk, Ondruš, Adam, Teml – A. Kharinov, Křížek, Kraučuk, Frühbauer, Dvořák, Kozlík, Koubek, N. Kharinov, Nový, Adamec.
Dynamo Pardubice: Antoš – Křečan, Šmerda, Jansa, Kaštánek, Vápeník, Úlehla, Oliva – Vítek, Kučera, Bartoň, Korec, Pilař, Lempach, Krčál, Kantor, Rolinek, Turena.

Pardubičtí dorostenci od počátku utkání hýřili kreativitou a šance střídala šanci. V 7. minutě mohl skóre otevřít Vítek, který byl schovaný za všemi beky, jenže velkou šanci proměnit nedokázal. Vychytal ho skvělý brankář soupeře. O čtyři minuty později se do obrovské příležitosti v přesilové hře dostali i domácí, ani oni skóre otevřít nedokázali. Rušno kolem branky Havlíčkova Brodu bylo i o několik okamžiků později, ale Račan si se vším poradil.

První gól tak přišel až těsně před polovinou utkání a k radosti domácích to byl právě jejich hokejista Patrik Křížek, kdo ve 28. minutě překonal Antoše - 1:0. Zanedlouho však bylo vyrovnáno. Pardubice se dostaly do tlaku, zasypaly soupeře střelami a jedna se ujala. Tom Kaštánek dojel za bránou nahozený puk a chtěl najít jednoho ze spoluhráčů před ní, jenže kotouč se od brankáře Račana odrazil do sítě a bylo srovnáno - 1:1. Ve zbytku prostřední periody se do šancí dostávaly oba celky, ale žádná další už využitá nebyla.

První zajímavější akci třetí části měl na svědomí Teml, jeho individuální průnik ztroskotal až na brankáři Antošovi. Brankář Dynama posléze vychytal i obrovskou možnost Křížka, který byl proti němu osamocen před klecí pardubického celku. Brodský kapitán Mrtka poté pět minut před koncem zápasu přestřelil v zajímavé pozici branku hostů. Byl to však on, kdo duel rozhodl. Patrik Mrtka devět sekund před koncem třetího dějství od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě a přisoudil tak tři body Havlíčkovu Brodu.