18.11.2022

Dorost na domácím ledě v derby padl

Pardubičtí dorostenci sehráli na domácím ledě derby s Hradcem Králové. Po první třetině vedlo Dynamo 1:0 zásluhou Dominika Kučery. Ve druhé třetině šel do vedení soupeř a poté už náskok pouze navyšoval. Pardubicím jedna branka na výhru nestačila a prohrály tak v derby 1:6.

Extraliga dorostu, 13. kolo, čtvrtek 17.11.2022, Pardubice, enteria arena

Mountfield HK

1:6
1:0, 0:2, 0:4
Branky a nahrávky: 18:45 Krčál (Kučera, Vápeník; 5/4) – 34:19 Pavlík (Klíma; 5/4), 38:12 Jón (Pavlík; 5/5), 57:38 Pavlík (4/5), 58:07 Pavlík (5/5), 58:52 Král (Hendrych, Klíma; 5/5), 59:41 Vítek (Hendrych, Páleník; 5/5). Rozhodčí: Čáp – Jurak, Teršíp. Diváci: 140. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 1:0, 0:2, 0:4.
Dynamo Pardubice: Tuláček – Švec, Šmerda, Kaštánek, Vápeník, Úlehla, Oliva – Kučera, Bartoň, Korec, Pilař, Pražan, Lempach, Krčál, Kantor, Mikeska, Rolinek.
Mountfield HK: Meišner – Forejtek, Samek, Janeček, Mráz, Černý, Burda – Voděracký, Jón, Hendrych, Klíma, Vítek, Pavlík, Král, Páleník, Hájek.

Hned na začátku první třetiny se Pardubice zavezly puk do útočného pásma, kde střílel Lempach, ale Meišner si připsal první zákrok v zápase. Poté byl vyloučen jeden z pardubických hráčů a Hradec si tak zahrál přesilovou hru, při níž Burda nadvakrát dorážel puk za záda Tuláčka, který však nedovolil hradeckému hráči skórovat. Početní výhodu si v 18. minutě zahrálo také Dynamo a za 33 vteřin ji využilo, kdy si před Meišnera najel Dominik Kučera, který rychlou střelou do pravého rohu překonal hostujícího brankáře a poslal tak domácí do vedení - 1:0.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen domácí Kaštánek a Mountfield další početní výhodu využil, když Dominik Pavlík střelou z levého kruhu vyrovnal - 1:1. Potom se domácí Oliva dostal do samostatného úniku, ale trefil jen tyčku hostující branky. Dynamo si poté zahrálo další přesilovku, ale nedokázalo ji využít, protože mělo problém se dostal před Meišnera. Ve 38. minutě Hradec skóre otočil, když Jakub Jón střelou od modré čáry prostřelil pardubického brankáře - 1:2.
Na začátku třetí třetiny si ani jeden z týmu nedokázal vytvořit větší šanci, až do 47. minuty, kdy pardubický Pilař mohl vyrovnat rychlou střelou, ale Meišner zasáhl lapačkou. V 57. minutě šel Mountfield do dvoubrankového vedení, Dominik Pavlík se dostal do samostatného úniku a podařilo se mu překonat Tuláčka - 1:3. Ani ne o minutu později završil Dominik Pavlík hattrick, když rychlou střelou počtvrté překonal pardubického brankáře - 1:4. Tímto gólem to nekončilo, v 59. minutě Hradec přidal pátou branku, tentokrát se o ni postaral Lukáš Král - 1:5. Pardubicím se nedařilo dostat se do útočného pásma a dvacet vteřin před koncem zápasu dostaly šestý gól, kdy zakončoval Tomáš Vítek - 1:6. Dynamo tak na domácím ledě v derby prohrálo.