10.9.2022

Juniorům utekla proti Kometě první třetina. Ztrátu už nedohnali

Posíleni pátečním vítězstvím nad Jihlavou odehráli junioři Dynama druhý zápas ve dvou dnech. Proti brněnské Kometě ale vůbec nezachytili první třetinu, kterou prohráli vysoko 0:5. Zbylé dvě třetiny sice vyhráli, ale vysoké manko se jim stáhnout nepodařilo.

Extraliga juniorů, 4. kolo, sobota 10.9.2022, Pardubice, enteria arena

Kometa Brno

3:6
0:5, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 27:20 Pavlata (Helikar, Herčík; 5/5), 38:41 Kubíček (Gromadzki, Helikar; 5/5), 42:08 Gromadzki (Tvrdík; 5/5) – 03:09 Šantora (Nesvadba, Zubíček; 5/5), 07:45 Bělohlav (Fajmon, Masař; 5/5), 11:56 Bárta (Sedláček, Horváth; 5/5), 18:30 Sedláček (Fajmon; 5/5), 19:37 Ulbricht (Masař, Harmim; 5/5), 32:27 Sedláček (Fajmon, Horváth; 5/4). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Maštalíř, Bohuněk. Diváci: 70. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 32:26. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 3:6.
Dynamo Pardubice: Matěcha (Borovička) – Vachun, Švec, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada, Helikar – Pavlata, Paleček, Tomas, Herčík, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Kalužík, Štetka, Gromadzki.
Kometa Brno: (Maleček) – Zubíček, Bůžek, Fajmon, Svoboda, Ulbricht, Němec – Rakus, Otava, Šantora, Sedláček, Horký, Cakl, Masař, Bělohlav, Harmim, Nesvadba, Boltvan, Bárta, Horváth.

Vstup do zápasu domácímu Dynamu vůbec nevyšel. Už ve 4. minutě musel Matěcha lovit puk z brány poté, co Švec zaváhal s přihrávkou a střelou k tyči se prosadil Tomáš Šantora 0:1. Matěcha následně musel zasáhnout proti přečíslení, které zakončil Rakus. Hrozivý start trestal v 8. minutě Matěj Bělohlav, který využil prostoru ke střele a puk procedil mezi betony brankáře – 0:2. Třetí branku vstřelil Denis Bárta, který dostal kotouč před prázdnou bránu od Sedláčka. První třetina ale pro pardubickou juniorku skončila ještě hůř, když se v 19. minutě trefil Ivo Sedláček0:4. Necelou půlminutu před první sirénou upravil na 5:0 Patrik Ulbricht, jehož nahození propadlo až za Matěchu, který toho příliš neviděl.

Hokejisté Dynama přesně mířili až ve 28. minutě, když dostal puk na střelu z první Dominik Pavlata, kterému nedělalo žádný problém trefit poloodkrytou bránu – 1:5. Po faulu Gromadzkého byla Brnu nabídnuta přesilová hra, kterou využilo. Konkrétně se podruhé v utkání prosadil Ivo Sedláček, jenž tvrdou střelou vystřelil puk pod horní tyčku – 1:6. Za další minutu mohla vést Kometa už 7:1, jenže proti Bělohlavovi se bleskurychle přesunul Borovička a zmařil mu jasnou gólovou šanci.

Před koncem druhé třetiny dal Dynamu naději Josef Kubíček, po jehož sólu skončil puk za brankovou čárou – 2:6. Hned na začátku třetí části dal další branku domácích Adrian Gromadzki, jehož svižní střela skončila až za zády hostujícího Malečka, který se za ní jen ohlédl – 3:6. Kubíček si na brankovišti udělal silou prostor, ale mezeru pod betony nakonec nenašel. Ve 49. minutě získal ve vlastním oslabení Harmim puk, ale Borovička proti němu zasáhl. V posledních deseti minutách se Pardubice snažily tlačit do brány, Kometa ale vzornou obranou žádné drama nedopustila.

Marek Hemský (HC Dynamo Pardubice): „Katastrofální první třetina. Od nás tam nebyl pohyb, vůbec nic. Po první třetině jsme si řekli, že se také pokusíme dát pět gólů, když je dal soupeř, ale už je to prostě složité. Těžko se tenhle výsledek obrací. Musíme to hodit za hlavu a připravit se na další zápas.“

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): „Dneska rozhodla první třetina, protože v ní jsme soupeře jasně přehrávali, měli jsme náskok pěti gólů a to podle mě rozhodlo. V závěru se samozřejmě projevila pardubická kvalita, ale my jsme taktickou hrou zvládli zápas do vítězného konce.“