16.9.2022

I přes vydařenou třetí třetinu junioři prohráli v prodloužení

Pardubičtí junioři odehráli další zápas na ledě pražské Sparty. Dynamo šlo jako první do vedení zásluhou Ondřeje Chabady. Pražanům se ale podařilo vyrovnat a jít i do dvoubrankového vedení. Ve třetí třetině se povedlo Dynamu vyrovnat a dotáhnou zápas až do prodloužení, kde nakonec prohrálo 3:4.

Extraliga juniorů, 5. kolo, pátek 16.9.2022, Praha - Holešovice, Sportovní hala Fortuna

4:3
1:1, 2:0, 0:2 – 1:0
Branky a nahrávky: 15:30 Vitouch (Hrabík, Pavlák; 5/5), 34:22 Böhm (Vitouch, Hrabík; 5/5), 39:11 Hrabík (Ducháč, Vitouch; 5/5), 01:05 Senčák (Šindelek; 3/3) – 12:06 Chabada (Gromadzki, Pavlata; 5/4), 53:15 Tomas (Tvrdík; 5/4), 54:21 Chabada (Štetka, Pavlata; 5/5). Rozhodčí: Jaroš, Glanc – Beneš, Štěpánek. Diváci: 85. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Sparta Praha: Liemann – Pavlák, Tůma, Böhm, Červenka, Ducháč, Šindelek, Bartoň – Vašíček, Novák, Bareš, Mácha, Hrabík, Senčák, Hrabovetskyi, Fábry, Stepanchuk, Höll, Vitouch, Žmola.
Dynamo Pardubice: Borovička – Vachun, Helikar, Švec, Tvrdík, Rájek, Koudelka, Chabada – Pavlata, Kotalík, Tomas, Kubíček, Fiala, Kloz, Burda, Novotný, Sydorenko, Kalužík, Štetka, Gromadzki.

Na začátku první třetiny musel ihned pardubický Borovička schovat kotouč pod lapačku před dotírajícím Vitouchem. Před Liemanna se dostal Gromadzki, který bekhendovou střelou pálil na brankáře, ten však jeho střelu vyrazil. Ve 12. minutě se radovaly Pardubice, kdy si do prostoru mezi kruhy najel Ondřej Chabada, který rychlou střelou využil přesilovku a poslal hosty do vedení – 0:1. O tři minuty později bylo vyrovnáno, kdy za záda Borovičky poslal puk Michal Vitouch – 1:1. Ke konci třetiny měl ještě větší šanci jeden z domácích hráčů, ale pardubický brankář střelu chytil do lapačky.

Ve druhé třetině se jako první k větší šanci dostal pardubický Štetka, který pálil z levého kruhu, jeho střela ale jen prosvištěla kolem Liemannovy branky. Do gólové šance se poté dostal sparťanský Tůma, kdy se snažil dorážet za záda Borovičky, ale pardubický brankář stačil včas zareagovat. Ve 34. minutě šli Pražané do vedení, kdy Martin Böhm od modré prostřelil vše – 2:1. Pavlata potom střílel z levého kruhu, ale Liemann odrazil kotouč do rohu kluziště. Ke konci třetiny šla Sparta do dvoubrankového vedení, Borovičku překonal Ondřej Hrabík – 3:1.

Hned na začátku třetí části byl vyloučen jeden z domácích hráčů a Dynamo si tak zahrálo početní výhodu, při níž se do největší šance dostal Chabada, který střílel z mezikruží, ale sparťanský brankář vyrazil střelu betony. Poté se před Borovičkou vytvořila menší skrumáž, při které ale domácí neskórovali. Zápas se potom odehrával ze strany na stranu, ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit větší šanci. V 53. minutě ranou z první prostřelil Radek Tomas Liemanna – 3:2. Jen o minutu později bylo srovnáno, kotouče se ujal Ondřej Chabada, který svým druhým gólem v zápase překonal domácího brankáře – 3:3. V základní hrací době se o vítězi nerozhodlo, proto následovalo prodloužení.

V prodloužení vyhrála Sparta, o vítěznou branku se postaral Daniel Senčák. Dynamo tak prohrálo na ledě Sparty 3:4.